Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat megharapta egy másik...

Kutyámat megharapta egy másik kutya és a tulajdonosa, nem akar fizetni. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Furcsa azért. Aki szereti a kutyákat, az a másikét is szereti. Ha az én kutyám bántana valakit nagyon szégyelném és természetesnek venném, hogy együtt működök. Nem győznék bocsánatot kérni.

Nem tudom a rendőrség mennyire foglalkozna az üggyel. Mindenesetre a többi kutyásnak meséld el az esetet.

Az állatorvostól, pedig kérjél szakvéleményt.

Milyen jellegú a seb, milyen kezelés kellett.

Addig nem tusz lépni, amíg erről nincs papírod.

2010. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Norczy ***** válasza:

igazából jó volna 1 számla is arról hogy állatorvos kezelte, annak a költségét tudod visszakövetelni és azzal tudsz feljelentést tenni, de sztem az állatorvos is meg tudja mondani hogy hova is jelentsd pontosan. Ja meg nem árt 1-2 fotó a kutya sebeiről sem bizonyítéknak.

Hála az égnek nekem se volt még ilyan élményem de ismerősőm már járt így, és ott maga az állatorvos izélt hogy jelentse fel az ipsét, mert majdnem lebénult a kutya.

2010. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

először gondold át megéri e a veszödséget..

aztán harapd vissza :)

2010. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Más hibályából nem szeretnék fizetni, meg azt szeretném,hogy tanuljon belőle.
2010. aug. 17. 21:27
 15/17 anonim ***** válasza:

elvitted már a kutyát állatorvoshoz? Az írtad nem szeretnél fizetni. Ezt én úgy értelmezem, hogy megvárod amíg pénzt ad.

Azért előbb kellene elvinni és, ha meg van az állatorvosi számla utána megpróbálod behajtani rajta. Ha a kutyád az orvosi kezelés hiánya miatt meghal, akkor már hiába jelentgeted fel. Az állatorvosi kezelés elmulasztása ugyan úgy bűncselekmény.

2010. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Persze még az nap és útána, majdnem két hónapig mindennap.Ez természetes nem?
2010. aug. 17. 22:42
 17/17 anonim ***** válasza:
bírósághoz tudsz csak fordulni kártérítési ügyben, mivel állat által okozott kár.. jegyzőnél veszélyeztetés kutyával szabálysértés miatt teehtsz feljelentést, de csak akkor, ha tudod, hogy hogy hívják a másik kutya gazdáját, meg tudod a lakcímét is. jegyzőnél tudod szintén veszélyessé nyilváníttatni a kutyát. ha érdekelnek a részletek szólj, segítek
2010. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!