Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogy szoktathatnám le?

Erről hogy szoktathatnám le?

Figyelt kérdés
Biciklisekről, gyalogos emberekről leszoktunk (már nem ugatja őket, vagy kapkod feléjük.) Viszont az új hisztije: a futó emberek. Azt hiszem nem bántani akarja, hanem csak játszani velük. 10 hónapos spániel -ír szetter kan.. normális és produktív válaszokat légyszi...
2010. aug. 17. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
szoktasd le ugy ahogy leszoktattad a tobbirol.
2010. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

első: vicces vagy

második: nyilván azért kérdem, mert valamiért itt nehezen megy...

2010. aug. 17. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudjuk hogy szoktattad le a biciklisekről és a gyalogosokról így hiába mondok bármit is ha lehet már próbáltad...:)

de próbáld valamivel büntetni mikor megugatja a futó embereket... ne szólj hozzá,ne foglalkozz vele,de ne is hagyd rá a dolgot,ne simogasd meg mintha jól csinálta volna dolgát...stb..

2010. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jó, de amikor mondjuk rohan utána és alig tudom visszahívni, akkor hogy ne szóljak hozzá?
2010. aug. 17. 22:26
 5/10 Vérgibbon ***** válasza:
Használj pórázt amíg be nem idomítod. Különben még bajod is lehet belőle ha megkap valakit a kutya.
2010. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vadász kutya és jók az ösztönei.Fogd a kutyát pórázon és kérd meg az egyik barátnődet,vagy barátodat hogy futkoson a kutya elött.Ha a kutya elindulna rászólsz,hogy nem és ha jól viselkedett,akkor kap egy jutit.Türelem kell hozzá.Teljesen sosem lesz ez ügyben megbízható.
2010. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

no, ez egy normális válasz volt. köszönöm! :) nagyon-naagyon hálás vagyok.

ma majdnem megkapott egy futó embert, és kikapott utána, de nagyon sírtam :(

2010. aug. 17. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit.Sokat vidd el patakpartra.
2010. aug. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom is megugatta a bicikliseket és a futókat kölyök korában.

Aztán egy futó közölte -teljes joggal, hiszen én se örülnék, ha egy ugató kutya rohanna mellettem- hogy legközelebb felrúgja a kutyámat.

És ez egy 8 hónapos yorkshire terriernek nem tett volna jót...

Leültem vele a patakparton egynapsütéses délután, amikor mindenki fut és kerékpározik. Odaültettem a lábam mellé, és néztük őket. Az elején mindegyikhez rohant volna oda, de visszaparancsoltam. Egy idő után már meg se moccant, ha elfutottak előttünk, akkor megdícsértem, és kapott jutalomfalatot. Aztán kimentünk a járdára az emberek közé, és amikor ott futottak el mellettünk a kutyám rámnézett -mert a kutyák nem hülyék, és tudta, hogy rá fogok szólni, ha elindul- szóval rámnézett, mondtam neki, hogy nem mész oda, és ő nem ment oda.

Ennek lassan 3 éve, és 2 nap alatt megtanulta:)

2010. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ha pórázon vezetem, nem csinál semmi ilyet, nem húz oda, nem akar bántani senkit. Ha szabadon futkos a kutyafuttatón, akkor csinálja.


most megkértem a bátyámat, hogy kedjen el előtte futkározni, stb, és amikor nekiállna rágcsálni szóljon rá hogy nem. aztán azt is, ha én szólok rá hogy nem. Egyenlőre egész jól megy neki, szerintetek ismeretlen emberrel is működni fog, ha sokat csináljuk?

2010. aug. 18. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!