Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le erről?

Hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés

Amikor sétáltatom a kutyám, észrevettem, hogy van mindig 1-1 ház, ahol ha kutya ugat, az én kutyám is harcias lesz, alig lehet visszafogni, azonban van olyan is, hogy hiába ugat egy kutya, nem is figyel rá. Ez miért van?

Főleg azért szeretném leszoktatni erről, mert van egy fejlődési/születési rendellenessége. Ha ideges lesz, a légcső porcai összeszűkülnek, és krákogni, hörögni kezd, később hányni próbál. Ha megnyugszik, mindez megszűnik (voltam vele állatorvosnál, nem lehet mit csinálni vele, a kutya életére nem hat ki, csak egy kis kellemetlenség számára/számunkra). Szóval, az erőfitogtatások során ideges lesz, és utána hörög, krákog, akár percekig. Olyankor arrébb viszem, próbálom megnyugtatni, beszélek hozzá, feladatot adok neki, hogy eltereljem a figyelmét.

Szeretném a séta során a hörgését kiváltó okot megszüntetni, és ezzel könnyebbé tenni számára és számomra is a sétákat. Tudtok esetleg valami megoldást, vagy tanácsot adni? Köszönöm.


2011. júl. 6. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

vidd másfele sétálni, ezt a másik kutya váltja ki belőle mintha azt mondaná "na gyere verekedjünk" és ő vissza szól


te is visszaszólsz, ha beszólnak. Aki nem szól be csak figyelemfelkeltően viselkedik annak te sem szólsz be


ilyen a kutya... csinálhatod még azt, ha nincs más útirány, hogy fogsz jutalom falatot és míg elmentek a ház előtt magadra tereled figyelmét, és a falatra koncentrál nem a másik kutyára.


remélem segítettem :) sok sikert!

2011. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, mint az előző h.sz. Valami jutalomfalatot megcsillantani a bűnös kutyánál. De vigyázz, nehogy nyelés közben jusson eszébe, hogy itt én hörögni szoktam:(
2011. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! a jutalomfalatot megpróbálom:)

sajnos nem tudom más fele vinni, mert az utcának mindkét oldalán van ilyen rivális kutya. ha nem jön autó, az úttestre szoktam levinni, akkor nyugisabban reagál, de a hörgés akkor is megjelenik:(

2011. júl. 6. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, ez légcsőszűkület, amit írtál. Ha befullad, akkor úgysem nagyon tudod elterelni a figyelmét. Az én kutyám is csinálja néha, próbáld simogatni finoman a hasát, és alulról a nyakát. Vagy csak tedd a hátára a kezed.


Sétánál pedig próbáld azt, hogy valami nagyon finom (és illatos, pl. sajt, egy kis szelet szalámi) falatot az orra elé tartasz, amikor a ház előtt mentek el.

Ha kell, akkor fütyülj egyet, beszélj hozzá folyamatosan, a lényeg, hogy magadra vond a figyelmét.

A lehető legtávolabb vezesd a kerítéstől. Idővel meg fogja tanulni, hogy ha rászólsz, akkor nem csinálhatja.

2011. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:) ezt is kipróbálom
2011. júl. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!