Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le erről?

Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász-keverék, 4 éves kutyám. Amikor kiviszem sétálni, már amikor kinyitom a kaput, úgy elhúz hogy majd' elszakad a póráz. A séta közben végig nagyon fut, és közben egyáltalán nem érdekli, hogy én alig bírom követni. Ha vissza akarom húzni, annyira ellenál, hogy majd' megfullad.. Ráadásul a rászólás se segít, mert séta közben egyáltalán nem hallgat rám. A séta végére már nem nagyon húz, mert addigra már kifárad, de az eleje valami borzalmas. Hogyan taníthatnám meg én magam neki, hogy viselkedjen séta közben? Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 13. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én most fogadtam be 4 napja egy 4 éves kutyust,sosem volt rajta póráz,úgy húzott,hogy lobogtam utána. Én fojtót használok,és ha húz,akkor egy erőteljes rántással ( nem húzással,mert akkor megszokja,hogy szorít a nyakörv,de ugyanúgy fog húzni )visszarántom.

Tegnap már a lábam mellett sétált.

2011. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, kipróbálom. Azt még megírnád, hol lehet ilyen eszközt beszerezni?
2011. júl. 13. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Több mozgás,foglalkozás jó gyógyszer lenne neki.Az kapu nyitást meg gyakorolni kell! Kapu előtt üljön le - még ki tudd nyitni a kaput -, állj úgy, hogy ne tudjon csakúgy kirohanni rajta.

Ajtó nyílik, addig ülve kell maradnia, míg te nem szólsz.

Ha rögtön felpattan, akkor kaput bezárni. Tehát amíg ő ülve marad, addig van a kapu nyitva, ezt kell tudatosítani benne. Valószínűnek tartom, hogy a kutyád keveset mozog, és egész nap be van zárva. Azért hajt annyira, mert neki a kapu nyitás jelenti a szabadságot, és tudja kevés ideje van élvezi azt. Minél több mindent akar megtapasztalni ez idő alatt. Mellesleg javasolnám a kutyaiskolát, mint elfoglaltságot. Engedelmességi és az ÖV nagyon jót tenne neki, és neked is.

2011. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, valóban, már rég volt sétálni, mert elszakadt a póráz fogó része, de most vettünk egy újat, megfogadom tanácsaidat, megpróbálom gyakran vinni sétálni!
2011. júl. 13. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyák azért húznak, mert úgy vélik, hogy akkor gyorsabban eljutnak az adott célhoz. Ez általában be is jön nekik, mivel a gazdi ilyenkor általában felgyorsít, hogy kevésbé kelljen ellentartani. Ha a következő sétáltatáskor megmutatod neki, hogy a húzással semmit, sőt ellentétes dolgot fog elérni, nagyon hamar le lehet szoktatni erről.

Barátnőmék kutyájával ugyanez volt a helyzet, hetente vitték sétálni, ezért ő is szinte megfojtotta magát annyira húzott. Hörgött, zihált stb, még hallgatni is rossz volt, nem hogy nézni.

Egy hete azt a módszert alkalmazzuk, hogy amikor megfeszül a póráz, abban a pillanatban hátraarc, és elindulni a másik irányba.kutyádnak meg kell tanulnia, hogy csak akkor haladtok bármerre is, ha melletted marad.

Ha sokkal erősebb mint te, akkor kérdés, hogy tudod e érvényesíteni az akaratodat a séta irányát illetően.

Amúgy ezen kívül egyértelmű hogy a rangsort át kellene rendezni, kutyád fölötted áll, ez semmiképp sem segít a húzáson.

A folytónyakörvet működő, de barbár dolognak tartom, szerintem testi fenyítés nélkül is jó eredményeket lehet elérni.

Jó kutyázást!

2011. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te komolyan nem vitted sétálni a kutyát azért, mert elszakadt a póráz? Eszem-faszom megáll...
2011. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fojtót bármelyik kutyaboltban kapsz párszáz ft-ért.

Kezdetben valóban barbárnak tűnhet, de én vallom,hogy utána a kutyának is jobb,hiszen,ha nem húz,akkor valójában nem is érzi,hogy van rajta nyakörv. Nem melegít,nem viszket alatta, nem húzza a szőrét, ha hosszú,csak lóg.És kb 3 nap alatt megtanulja.

És nem félnek tőle, meghallják,hogy csörög,és már rohannak is hozzám :)

2011. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 klarikaaa válasza:

hat nekunk eleg sok kutyank van de azert az egesz megy setalni az egesz szofogado kiveve: van egy 6 honapos 70 cm magas 60 kg os tisztafaj kaukazusi kan kolykunk o meg egy kicsit szofogadatlan de azert a szuros nagyokrv bevallt es jo ha van egy masik kutya akire fel tud nezni es aki mar tud menni szeoen porazzal akar a tied akar a baratod e ha osszebaratkoznak majd melette fog menni es o ish megtanulja

;)

2011. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!