Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a kutyám ilyen agresszíven viselkedik?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a kutyám egy 2 éves havanese, hím kutyus. Kiskorában nagyon aranyos, engedelmes kutya volt, soha senkire nem morgott, sem semmi hasonló. Körülbelül egy éve kezdett el ilyen furcsán-agresszíven viselkedni bizonyos helyzetekben. Nagyrészt hallgat az utasításokra, fél szavakból is érti mit akarok, például gyere ide, nem szabad, engedd el, helyedre, állj-várj meg. stb. Viszont nagyon szeret az ágy alá bebújni, és ha onnan hívom ki akkor csak morog, harapni nem harap, de ha kiveszem az ágy alól, akkor nagyon csúnyán morog. Az ilyen viselkedést azt tanácsolták nekem, hogy úgy "büntessem" hogy szóban megszidom és egy időre kizárom abból a helyiségből. Ezenkívül mostmár egyre gyakrabban veszem észre, ha nem tetszik neki valami, akkor morog, pl. fürdeni kell menni, vagy behívom a házba és ő még maradna kint. Más hím kutyákkal ha találkozunk rájuk is morog, néha alig lehet elhúzni. Harapni soha nem harapott meg senki, de múltkor bejött az állatorvos egy másik kutyánk miatt, és hiába ismerte, rá is morogni kezdett.

Ez engem rettenetesen zavar, nem tudom, hogy ki hogy van vele, de rám a saját kutyám ne morogjon. Van még rajta kívül 4 másik,ők engedelmesek, fegyelmezettek, sosem volt velük hasonló gond. Nincs máshogy nevelve ő sem, mind ugyanazt a figyelmet, nevelést kapják. Egy dologra tudok gondolni, hogy körülbelül 1 éve került hozzánk a legfiatalabb kutyánk, egy nőstény f. bulldog kölyök, és őt nem annyira kedveli. Lehetséges, hogy féltékenység miatt csinálja ezt? vagy a másik kutya zavarná ennyire? Szerintetek mi lehet az oka? Ha előfordult veletek is hasonló, szívesen fogadnék tanácsokat. Valamint az állatorvos azt javasolta, hogy ivartalanítsuk, mert az lehet, hogy segítene? Ti erről mit gondoltok?



2021. febr. 28. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

O persze. A lany kutya jelenleteben a mi kanunk is agresszivabb. Menozik elotte 😂 Bar a mienk nem morog. Csak eszreveheto a kulonbseg. Ez ilyen macsoskodas. Embereknel is megfigyelheto.


(Gondolom a sorrendiseget betartod. )

2021. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korában ivaréréskor elkezdte feszegetni a határokat, és minden amiért akkoriban nem szóltatok rá az mára kezd szokássá válni.
2021. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha jól értem, nincs ivartalanítva. Kanokkal valószínűleg ezért nem jön ki. A dolognak ez az ágy alá mászós része inkább félelmi agngot ressziónak tűnik, de látatlanban senki nem fogja tudni a megoldást. Hogy áll közben a füle-farka? Csak hangot ad, vagy meg is mutatja a fogait? Milyen a testtartása? Ha nem tenyészteni akarjátok, ivartalaníttasd mindenképp, agressziótól függetlenül is!
2021. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Agressziónak
2021. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy félelemből csinálná? De mitől félhet, ha semmi olyan hatás nem éri? Nem egyébként nem vicsorog, a fülei alapállásban vannak, nem vesz fel semmilyen fenyegető testhelyzetet, egyszerűen csak morog.

Dehogy akarjuk tenyészteni, szó sincs erről. Tervben volt az ivartalanítás, a kérdésem ezen része arra irányult volna, hogy hatásos lehet-e erre a problémára is a műtét.

2021. febr. 28. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egy keverék szuka csinálja ezt. Soha nem támad, aranyos nagyon, így korosodóban is igazi hercegnő. Egyetlen kutyánk, menhelyről fogadtuk örökbe. Amilyen édi, olyan paraszt módon beléd köt (mordul), ahányszor kicsit is komolyabban akar tőled valamit. Ha idő előtt eszébe jut, hogy enne, rendesen odaáll az ajtó elé, és folyamatosan ugat, hogy add már a kajámat! :) Hiába ecsetelem neki, hogy ez bunkóság... :) Viccen kívül: próbáltam másféle kommunikációra tanítani, talán csak annyit értem el, hogy hamarabb leáll, amikor látja, hogy nincs esélye, de lehet, hogy csak van esze, hogy ne fáradjon fölöslegesen. Láttam már (függöny mögül rálesve) szokásos reménykedős, mellső lábra pihenve kérlelve nézős pózban is, de gyorsan rájött, hogy eltévesztette... Szóval van aki ilyen zsémbesebb, és lehet is ilyennek szeretni, annyira jól adja elő úgy egyébként...
2021. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez érdekes, akkor esetleg pont az lehet a probléma, hogy ugyanúgy bánsz vele mint a többi kutyával, miközben ő egy dominánsabb jellem. Arra figyelj, hogy semmiképpen ne érje el a morgással a célját, nehogy megjegyezze hogy ez neki jó így! Az ivartalanítást meg minél előbb, annál jobb, mielőtt ezek a kanokra jellemző viselkedésformák a jellemébe is belevésődnek.


#5

2021. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!