Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem torzskonyves goldenem...

Timtimi kérdése:

Nem torzskonyves goldenem agressziven viselkedik, lehet, hogy genetikai problemat orokolt?

Figyelt kérdés
Akartam egy goldent venni, tenyesztotol szepen ahogy kell, ido kozben azonban ugy alakult, hogy talaltam egy golden kutyust, nem torzskonyves de megvettem mert megsajnaltam. Garazsban tartottak, pizsokban, tetves volt, joval kisebb a koranal, nem tudtam otthagyni , hogy elpusztuljon :(. 7 hetesen vettem most 11 hetes es kiborit:P Altalaban nyugodt de nehany napja a karomat probalja "izelgetni", gondolom dominalni akar, ezen meg dolgozom, de a gond az, hogy mivel nem engedem harap. Maskor ha raszolok abbahagyja de ilyenkor veresre harapja a kezemet. En nagyon sokat hajlando vagyok elturni neki de a harapast nem. Most azzal probalkozom, hogy ha csinalja siman felallok es elfordulok tole, kb 15 masodpercig szomorkodik aztan elmegy, nem erdeklem:P....egyebbkent szereti a simogatast, szeret tanulni, parancsra ul, fekszik...lehet, hogy az is gond, hogy nincs megmozgatva, mig nincs meg a 3. oltasa nem viszem ki, az egy het mulva esedekes, de mar megorul benn. A regeny utan amit irtam, a kerdesem az lenne, hogy mitevo legyek a harapasaval es, hogy vajon agressziv( oroklott, genetikai) vagy csak kicsi es tul energikus, nem tudom eldonteni, rancolja az orrat es morog is mikor harap......viszont kajat elvehetem tole, kiszedhetem a szajabol, nem szivesen adja, de azert nem morog, nem bant....elnezest, hogy ilyen hosszu lett, minden velemnyt, epito kritikat szivesen fogadok
2011. márc. 16. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond 11 hetesnél normális. Ne hagyd, visíts (a kutyák is ezt teszik egymás között) állj fel és hagyd ott. és legyen rágnivalója. műcsont, rágóka
2011. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2011. márc. 16. 23:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, számomra nem utal problémás kutyára. Saját kutyám (német juhász) sz@rrá harapdált néhány hónapos koráig, minden másban a tiédhez hasonló volt. A fogzás végével abbahagyta ezt is szerencsére.

Fontos, hogy megtarstd a főnöki pozíciót, a többi kialakul.

Sok szerencsét:)

2011. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
neked is koszonom, kezdek lassan kevesbe ketsegbeesett lenni:)
2011. márc. 16. 23:27
 5/11 anonim ***** válasza:
A keverék labradorom 5 hónaposan is így viselkedik. Most jönnek a fogai, remélem utána lenyugszik.
2011. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne kenődj el, ha majd eljártok otthonról, jobb lesz a helyzet. Most tele van energiával, amit nem tud sehol levezetni, ezért is harapdál téged. Minél több eszközt biztosíts neki, a fogai "köszörüléséhez" és persze jelezd, hogy nincs ínyedre a marcangolása:)
2011. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IGCM ***** válasza:

Nem biztos,hogy nirmális...

Azt javaslom vidd el kutyaovodába utána pedig egy tanfolyamra,engedelmességi foglalkozásokra.

3-4 hónapos kortól van kutyaovi.

Egész biztosan domináns egyed lesz,kelleni fog neki a suli és minnél korábban elkezdidek annál jobb :)

Sok konfliktus kikerűlhető vele.

2011. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

normális kölyök viselkedés .

de a baj,hogy te emberi érzelmeket társítasz a kutyához.

a kutya kutya,nem pedig ember, így nincsenek emberre jellemző érzelmei.

neveld kutyaként ,ami a legjobb egy kutyának.


nem jellemző, de :

( a goldeneknél a túlszaporítás miatt , előfordul genetikai megbetegedés ( indokolatlan harapási-örjöngési dühroham , ) ami az agyukban lévő kémiai folyamatok hibája )

de annyira ritka ,hogy kicsi a szakirodalom .

igaz az USA-ban a kutyaharapások közül a 4-dik ,vagy ötödik a golden ( az emberek elleni kutyaharapásokat számolva )

miért ??= mert rengeteg van belőle, és a rengetegből egy kevés : 1-2 % is sok lehet !!

2011. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szomorú dolog, hogy egyre több az olyan kérdés, hogy 8-12 hetes kölyök harap és akkor agresszív, meg vézenhibás, stb.

A kutya a szájával ismeri meg a környezetét. Neki megízlelni kell mindent, mi az ami ehető, mi nem.Nem úgy harap, mint egy felnőtt, támadó kutya.Mivel nem akarja a gazda, hogy rajta próbálja ki a fogait a kicsi, le kell róla nevelni. Rászólással, pofáját megfogva levenni és közölni vele, hogy nem.

2011. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze azt en is tudom, hogy szamara ez a vilag felfedezesenek modja, csak azert aggodom erte nemikepp mert, hogy tumom milyen korulmenyek kozul hoztam el szegenyt es hogy amugy is egy tulszaporitott fajta, annyi rosszat olvasni a nem torzskonyves szaporitott kutyakrol....csak nem szeretnem, hogy megbetegedjen .....koszonom a velemenyeket, tanacsokat:)
2011. márc. 17. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!