Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsok másznak a kutyán,...

Kullancsok másznak a kutyán, mennyi bújhat meg még benne?

Figyelt kérdés

Feher kistestu szobakutyusom ma kirándult velem es mar az erdőben talaltam egyet mászni rajta. Gyorsan papirzsebkendovel leszedtem. Most meg ahogy az ölemben pihent, végig mászott a pulóverem ujjan egy újabb!

Total beparaztam! Pedig átnéztem amint hazajöttem! Nem lattam ezt a fekete rovart mászni benne es megis benne volt!!!!! Raadasul átjött ram!


Valószínű, hogy még van benne?!

Rettegek, hogy átjön ram!!!!! Es attól is hogy ot megfertozi egy!

Ujra átnéztem es nem talalok mászni rajta es rajtam sem. Lehetséges, hogy egyszerre több Kullancsot is összeszedett???


Ti mit tennétek?? Hogy neznetek még at? Velem alszik.



2021. febr. 28. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehetséges, először is töviről hegyire átnézném majd átfésülném a szőrét. (Hajlatok, fül környéke, talpárna között, farkánál és tövénél illetve néha a szájának a belsejébe is bemásznak)


Mivel a múltba vissza menni nem lehet, ajánlom holnap tegyél egy kört egy állateledelesnél és vegyél valami kullancs megelőző szert (nyakörv, vagy spot-on)

2021. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Erre valo a next guard spectra. Havi egy tabi.

30-60 kg-os kutya tabi 3 db-os: neki eleg sokaig,ha bedarabolod.

2021. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Next guard spectra csak annyiban rossz hogy csak csípés után öl, ergo ha fertőzött volt a kullancs akkor a kutya is nagy eséllyel elkaphatja a kórt. Magyarul riasztásra nem jó, arra vagy nyakörv vagy spot on kell
2021. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Már 2-3 ezer forintért is lehet venni kullancs elleni nyakörvet, mindenképp vegyél neki, mert a kullancs nem játék. Nézd át minden porcikáját és googleban keresd ki, hogyan kell kiszedni belőle, mert nem olyan egyszerű... Szemöldökcsipesszel lehet a legkönnyebben, de vigyázni kell, hogy a feje ne maradjon benne.
2021. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom! Ma veszek kullancs elleni nyakorvet, mert ez nagyon para volt. Lenne kérdésem még!

Hogy lehet hogy a hazaut utan sgy oraval még mászott a kullancs es nem szívta be magát a testébe vagy epp belém? Ennyi ideig képes maszkalni a verszivas helyett?

2021. márc. 1. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Képes mászkálni, nem mindig találják meg egyből a bőrt főleg ha olyan a szőre a kutyának
2021. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!