Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 5 éves kan szibériai husky-ról beszélek.

Szülők mindig házba engedték, folyamatosan elkényeztették, most azthiszi ő dominál..

Kb egy hete vagyok rajta, hogy az udvarra szoktassam, de egész éjszaka folyamatosan szűköl és az ajtót piszkálja, ha 5x kelek fel és szólok rá ugyanúgy folytatja, ha 15x akkor is, valaki tudna adni tippet, hogy még is mit csináljak vele? Mert egy idő után elég idegesítő.. beengedni nem fogom mert iszonyatosan sok szőre hullik, előre is köszönöm



2021. márc. 1. 03:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

5 evig a hazba elt veletek. Most meg kicsapod a kertbe kerti disznek??


Hat en minimum az egesz kertet felasnam es lekaparnam a bejarati ajtorol a festeket is.


Ez drasztikus valtozas neki es nem is erti.

Az o szemeben ez a legdurvabb buntetes,h kitaszitod a falkabol.


Vegyel inkabb onjaro takaritogepet. De a kutyust ne rakd ki.

2021. márc. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Hogy te mi a frászért költöztél haza...

Téged kellene kirakni.

Az egyesnek teljes egészében igaza van.

A kutya egész életében bent lakott, a fene hazaevett téged, és nagyhirtelen ki lett téve. Most mindegy, hogy egy huskyról van szó, a szeretettel nevelésről és a fokozatosságról még sohasem hallottál?

2021. márc. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Egyenlőre nappalra zárd ki. Ha hirtelen kirakod akkor nem fogja érteni mi van és csak menni fog a hiszti.
2021. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

5évet volt bent a házban veletek, öt évet. Nem lett volna egyszerűbb fokozatosan kiszoktatni szépen lassan, hogy megértse a helyzetet?


Az ilyen változások mérhetetlenül nagyok a kutyus szemében, és ő ebből csak azt érzékeli hogy kivágtátok a kertbe és ennyi. Nem véletlenül megy a hiszti, szart sem ért abból mi folyik most.


Miért nem lesz kinti-benti kutya? Sokkal jobb lenne neki is, meg neked is ha tényleg szereted....


A szőrhullást meg nagyon egyszerűen lehet mérsékeltetni, szépen fogsz egy kutyafésűt és mindennap szánsz rá 5-10percet.

2021. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Bazdki 5 év után kiteszed a házból?!


Olyat már nem lehet, nem fogja megérteni miért teszed ezt vagy mi történik vele...

Sajnálom nagyon szegényt.


Hogyha nem tudsz róla megfelelően gondoskodni, és megteremteni számára azt a környezetet, amiben már az élete felét boldogan leélte, akkor add tovább olyan ismerősödnek, akivel élhet bent, akihez bújhat, akinek szeretetet adhat.


Most jelenleg mindent elvettél tőle amit eddig megszokott.

A társait (emberi társaságot) a helyét, igen mert a ház az ő helye is (volt) a tálja megszokott helyét, a napi rutinját.

Mindenét elvetted tőle.


Mit gondolsz majd kibaszod a kertbe és egy szava se lesz hozzá?


Hogyha kibasznának a kertbe, és nem tudnál elszökni sem, nem értenéd mi rosszat tettél, hogy ezt tették veled.

Te nem könyörögnél? Ahogy ő sír? Engedj be!

Nem tennéd?

Ő nem tudja mit tett, amiért ezzel bünteted.

Semmit sem tett...


Tényleg azt javaslom, ha nem tudsz róla élete második felében úgy gondoskodni, ahogy azt az elsőben megszokta, akkor add oda valakinek, aki megteszi.

Figyelj...


Nem azt mondom, hogy senki se tartson kint kutyát, de azok a kutyák kölyökként lettek kiszoktatva, hogy az az ő helyük...


Óh és nem mellesleg, amiért legjobban sajnálom szegényt.


Husky ugyan, DE!!!

Ha eddig a lakásban volt, nincsen téli bundája.

Hiába nagy a szőre alul a második réteg szőr, aminek a bőre felett kell vastagon húzódni télen.

Neki az most nincs!!!


Kibasztad a hidegbe a benti kutyádat?


Ahj... annyira nem tudom ezt megérteni, tényleg keress neki egy normális jelyet légyszíves, vagy engedd vissza a házba és azt a maradék 6 évet amit még közöttetek tölthet, bírd ki, mert neki az az élethossza, neked csak 6 év.

Biztos vagyok benne, hogy meg tudnád szokni.


De arról ne is álmodj, hogy ezek után ki fog majd menni önszántából a kertbe, mikor bármikor kizárhatod...

Tudod?

Bízott benned, hogy visszaengeded.

A helyében én már pisilni is félnék kimenni, nehogy kint ragadjak....


Szörnyű, amit ezzel a kutyával tettél...

2021. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Jo azért nincsenek mínuszok nappal is 15-16 fok van. Ha éjszakára bent maradhat az nem vészes. Amugy egy huskyrol beszélünk nem egy csivavarol.
2021. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Miert vallaltatok huskeyt? De komolyan?? Nem neztel utana hogy amugy hogy szoktak oket szorteleniteni? Hogy kulon kompresszor kell hozza mert amugy nehezen lehet kiszedni az also szorreteget?

Erdekes a szuleid megtudtak oldani Te meg nem?

Egy vicc vagy kerdezo.. Es ezert vesznek az emberek huskeyt. Mert jaj de cuki farkas kutyuska, aztan mikor ilyenek vannak akkor persze sz.rni kell ra magasrol mert mi az hogy hullik a szore. Vidd el kozmetikushoz ott kifujatjak a szoret, maris nem fog hullani!!!!

2021. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
#7 mi az a huskey? xD
2021. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Lenyeg ugyanaz. Az a baja hogy vedlik a kutya tavasszal:) ez kb olyan mintha kib.sznalak mert ehes vagy. Arrol se tehetsz, ahogy a kutya se a vedlesrol.

Elirasert lepontozni nagyon vicces.

2021. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kicsit vicces ahogy a torkomnak ugrik mindenki, amikor tanácsot kértem, és a hármastól meg is kaptam, köszönöm😇

Többiek —> nem vagyok állatkínzó szeretem/ imádom a kutyám, figyeltem arra milyen időben lesz kint. Valamint azt is szeretném árulni, hogy le szoktam kefélni a szőrét! Enni is szokott kapni.. tudom hihetetlen. nagyon örülnék, ha nem lenne leminősítve az emberségem, azért mert megkérdeztem, hogy szoktassam le az ajtókattogtatásról és egyebekről. Egyebekért, merem állítani, hogy én szeretnék sok menhelyi kutyusnak ilyen gazdit, mint én vagy akár a családom🙂

Ismerem a mozgásigényét, együtt szoktunk többnyire kocogni, rengeteg dolgot tanítunk egymásnak, és nem kerti dísznek van kint nem is értem miből lett leszűrve hogy most kint van és soha többé nem szól hozzá senki, kicsit viccesnek tartom.

Köszönöm a válaszokat, gyönyörű napot mindenkinek.

2021. márc. 1. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!