Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya intelligencia teszt....

Kutya intelligencia teszt. Hány pontot ér el a kutyusotok?

Figyelt kérdés

Persze ennél összetettebb egy kutyus, de kíváncsi vagyok az eredményetekre.


[link]


2021. márc. 2. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
Nálam a póráz teszt sem működne, mert az ajtónál vannak a pórázok (több is van), ott praktikus tárolni, viszont ha azt mondom, "megyünk", akkor egyből lelkes, hogy séta lesz.
2021. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
A marad parancsot teljesíti, de mentett kutya, az utcát járta, és éhenkórász. :-)
2021. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
Az intelligenciáját nem ilyen dolgokból ismerem, mint ami a teszt, mert tudom, hogy intelligens kutya, ezek pusztán tanult dolgok, de nem veszi figyelembe például az előéletet. Az én kutyám viszonylag gyorsan tanul, ha valami olyan dolgot kell megtanulnia, ami nem kapcsolódik az előéletében tapasztalt negatív dolgokhoz, ezek kigyomlálása viszont nem egyszerű. Ugyanakkor irtó gyorsan rájön magától is dolgokra, amit nem is feltétlenül tanítok neki, én ebből jobban le tudom szűrni, hogy mennyire intelligens.
2021. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ezek mind olyan feladatok, amik pont akkor hatékonyak, ha a kutya még nem volt tanítva.

Az én kutyám teljes mértékben megbukott ezen a teszten, részben azért, mert tanítva van és minden esetben várta a további instrukciókat. A fejre dobott törölközőnél meg sem próbálta lerázni magáról, várta, hogy mi a célom vele, az elrejtett jutalomfalatnál a keresd vezényszóra megtalálta hamar, de ha nem szóltam volna hozzá valószínűleg még mindig ott ülnénk a jutifalat fölött :D, a szekrény alá rakott játék ugyanez, bár ott a mozgáskoordináció miatt is veszítettünk pontot :D, a poharasnál szintén keresd vezényszóra azonnal a jó poharat választotta, de ha nem szólok hozzá nem kezdi el keresni.

A pórázpróbát is megcsináltuk, felkapta a fejét, hogy mi történik, de igazából nem értette, hogy mi a tervem ezzel, tehát nulla pont, ő is úgy van szoktatva, hogy nagyjából azonos időben sétálunk és amíg nem hívom, addig ő a helyén várakozik, kifejezetten károsnak tartanám, ha bepörögne attól, hogy látja, én készülődöm valahová. Persze a póráz elég egyértelmű jelzés, hogy őt is szándékomban áll magammal vinni, ezért igazából kapcsolhatna, de a séta megszokott ideje ennél mélyebb tudás, jobban rögzült és mivel én amúgy elég változó időben járok el itthonról nekem tényleg fontos, hogy semmiképp ne váltson ki reakciót az, amikor én indulni készülök, ne gondolja, hogy ilyenkor ő is jöhet velem.

Ettől függetlenül nem tartom butaságnak a tesztet, tényleg képet ad arról, hogy mennyire kezdeményező a kutya, és ha ezt vesszük az intelligencia alapjának, akkor akár az intelligenciájáról is, különösen ha képzetlen kutyáról van szó.


Viszont azt mindenképp fontosnak tartom hozzátenni, hogy a hétköznapi életben sőt, sok kutyás sportban (az engedelmes ágazatokban feltétlenül) jobb az, ha a kutya NEM kezdeményező, nem gondolja túl a feladatot, teljes mértékben a gazda instrukcióit követi, nem saját magától akarja megoldani a feladatot. A kutya akárhogy is nézzük az emberre van utalva és sokkal kényelmesebb együtt élni egy olyan kutyával, aki ezt tudja, hiszen emiatt fog együttműködni a gazdájával, azt csinálja és kizárólag azt, amire a gazdája tanította. Kutyás sportokban például gyakori hiba, hogy a kutya tudja a feladatot, tudja, hogy a feladat végén kapja a jutalmat, ezért elkezd előre dolgozni, lábnál követésnél előre tör, pozícióváltásnál tudja a pozíciók sorrendjét és nem tartja ki az adott pozíciót vagy előreküldésnél már a vezényszó előtt elindul, ami nem jó. Emellett én is szeretem, ha a kutya gondolkozik, nem csak "passzív elszenvedője" a feladatoknak, de ennek is megvannak a maga keretei, például, amikor formálással tanítok egy feladatot, kirakom a kaját, előveszem a klikkert és várom, hogy csináljon valamit, várom, hogy kezdeményezzen, hogy megpróbálja kitalálni mi lehet a feladat. És szerintem ez egy tök jó módszer, tök jó teret engedni a kutyának is, motiváltabb lesz és sokszor stabilabban is rögzül az a feladat, amit formálással tantok, de ez a módszer rendkívül időigényes és nem is minden feladathoz alkalmas, például egy szép szabadon követést még megvezetéssel is hónapokig tart felépíteni, nem véletlenül nem próbálkozik egy komolyabb kutyás sem ezt formálással tanítani.

És ez a hétköznapi életben is ugyanígy van, egy a teszt szerint! kiemelkedően intelligens kutya lényegében azt csinál és akkor, amit szeretne, ha kényelmetlen neki a ráborított törölköző lerázza magáról, ha meg akarja szerezni a játékot/jutalomfalatot megszerzi, csak ha ezt "várjuk el" a kutyától, akkor ne csodálkozzunk, ha kiugrik a kádból, amikor fürdetni szeretnénk vagy lelopja az ételt az asztalról, amikor nem figyelünk. Igen, ezek a kutyák "élelmesebbek," de az embernek elsősorban nem élelmes, hanem együttműködő kutyára van szüksége. Szóval összességében szerintem jobb egy olyan kutya, amelyik nem megy át ezen az IQ teszten, hanem a gazdájának engedelmeskedve, a gazdájától várja a feladat megoldását.

2021. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%

11 pont.Határ eset.Séta,jutalom falat pipa,alapvetően még egy kis tuskó.:D

A poharas teljesen felejtős,nem az első próbálkozásunk.


Másik kutya 14,ő csak a jutalom falatot szedte ki nehezen a törölköző alól.

2021. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, de ez inkább személyiségteszt, mint IQ szintmérés.


Le is írom, hogy miért:


* Törölközőteszt: Van olyan kutya, amelyik szó nélkül tűri, ha törölközőt dobsz rá. Annál várhatod, hogy lerázza magáról, nem fog megtörténni egyhamar.


* Elrejtett jutalomfalat: A drive-os kutya ész nélkül megy a jutalomfalatra. A másik fajtát meg nem érdekli, mert mással foglalja le magát. Ez nem IQ kérdése.


* 3-4 feladat ugyanaz, a drive-os megy a jutalomfalat után, a másik meg néz hülyén, mert nincs akkora belső késztetése rá, hogy mindenáron megszerezze.


* Pórázpróba: Ismét egy kizökkentős teszt... Nem IQ szinttől függ, hogy hogyan reagál rá.

2021. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16 vagyok, tessék kerestem egy videót is a munkakutyák kiválasztásáról:

https://www.youtube.com/watch?v=OuPZo31vGjg


Ez az IQ tesztnek csúfolt valami kb. a negyedét lefedi ezeknek a teszteknek, amit a videóban néznek (kommentárban mondja, hogy mit figyelnek a viselkedésen)...

2021. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

Senki nem mondta,hogy ez egy hű de pontos és bármit is számító IQ teszt nem értem minek okoskodni.

Ez csak egy nők lapja szintű oldal,tele van kutyákhoz még csak nem is értő cikk írókkal.

Intelligencia tesztnek nem rossz,ha a kutyád ki akar szabadulni a törölköző alól és sikerül neki már értelmesebb egy szelet kenyérnél.Ugyan olyan mint a tavalyi youtube-os szoba kenneles IQ teszt.


Nem kell ezeket semmihez hasonlítani,vagy elfoglaltságnak megcsinálod vagy nem.Semmit nem számít az itt elért pont,de leírhatod ha le akarod,hogy mennyit értetek el.

Ennyi..

2021. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy az enyémre néha feladok egy sapkát vagy kalapot a poén kedvéért és megszokta, hogy nem ráz le semmit a fejéről, hanem nyugodtan ül. :D legutóbb amikor fát vágtunk a kertben, akkor csatlakozott hozzánk egy szelfire a munkavédelmi sisakban. De amikor a tóparton nyaraltunk, van egy fotó róla, amikor szalmakalapban és napszemüvegben ül egy söröskorsó előtt.



Azt pedig tudja, hogy bármi van a földön (pláne ha leejtek valamit a házban) nem eheti fel, szóval meg sem próbálja megszerezni.


A pórázteszt meg szintén értelmetlen a mi esetünkben, mert ahova lehet jön velünk, ezért ha megcsörren a póráz már leül a helyére és várja, hogy rácsatoljam.


Azt hiszem ezt az IQ tesztet nem nekünk találták ki. :D

2021. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!