Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beugrottatok volna ti is?

Beugrottatok volna ti is?

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 2. 16:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Az ilyen gondolkodás nélküli cselekedetekből szokott mégnagyobb tragédia történni. Nem a videóban látottakról beszélek, valószínű, abba a magasságú vízbe én is beugrottam volna, hanem magára a kijelentésre. Én például nem tudok úszni. Ha a kutyám beesne egy úszómedencébe, és fulladozna, akkor nem igazán tudnék mit csinálni. Nem ugranék utána gondolkodás nélkül, hogy aztán én is belefulladjak. A nőnek is az volt a szerencséje a videóban, hogy nem volt mélyebb a víz. Gondolkodás nélküli cselekedet az is, amikor hirtelen ki akarsz menteni valakit a tóból, mikor beszakad alatta a jég. Aztán alattad is beszakad, mert meggondolatlan vagy. Nagyon szeretem én is a kutyámat, de lenne az az élethelyzet, mikor nem tudnék mit csinálni.
2021. márc. 2. 17:30
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Hogy lehet, hogy ugyanazt közlő válaszok egyik része 100 %, a másik meg le van pontozva elég durván? Nem értem.

Egyébként simán ugrottam volna, nem is értem. AMúgy sem egy mély víz, hogy kérdéses legyen (nem vagyok egy nagy úszó).

De az tény, hogy így hagyni a medencét télre, az sem volt egy értelmes döntés.

2021. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
27%
#11 Én sem tudok úszni. Ha mélyvíz lett volna, akkor valószínűleg egyből segítségért kiáltanék ÉS addig is ösztönösen megpróbálnám valahogyan felpiszkálni, pl. egy lapáttal vagy nem tudom. A semminél mégis többet ér egy rossz próbálkozás. Ameddig nincs olyan nehezítő körülmény, ami megakadályozza a segítségnyújtást (mélyvíz <-> úszni nem tudás), szerintem a többség ösztönből beugrik.
2021. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként teljesen jogos észrevétel, hogy a gondolkodás nélküli cselekvésből még nagyobb baj is lehetett volna, de ilyen szituációkra nem lehet előre felkészülni, a gondolkodás pedig lehet, hogy az eb életébe kerül. Általában a gondolkodás az, amikor az emberek leblokkolnak és végül nem tesznek semmit, hiszen jönnek sorban a gondolatok: ha beugrik, a jéghideg víztől leállhat a szíve, akkor ő is meghal, az nem jó; segítség nincs, mert egyedül van otthon; ... (más nem jut eszébe == leblokkol és nem tesz semmit).
2021. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
49%
Na, megjött a lepontozóbrigád... :D Törlöm a kérdést a listámból.
2021. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, én meg tudok úszni és ezt tudom is magamról. Tehát nem meggondolatlan lenne a cselekedetem.
2021. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

#16


Akkor nem rólad volt szó, lapozz tovább.

Meggondolatlan cselekvés az is, ha mondjuk beesik a kutya a faaprítóba, te pedig ösztönösen utána ugrasz.

2021. márc. 2. 18:36
 18/29 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy a nőt az adrenalin tartotta életben. Nem engedte, hogy leálljon a szíve, adott neki egy nagy löketet. Haltak már meg enyhébb hőmérsékletű vízben is.
2021. márc. 2. 18:38
 19/29 A kérdező kommentje:
Hadd mondjam el, ugyan nem akartam, de nekem egyik haverom belefulladt egy tóba. Rejtett szívbetegsége volt, és megállt neki a vízben. Én ott voltam, és azonkívül, hogy hívtam a megfelelő szerveket, nem csináltam semmit. A partról néztem végig mindezt. Miért? Mert nem tudok úszni, mint mondtam. Nem tudtam belemenni a vízbe, nem is mertem. Nem tudtam semmit csinálni. Jobb lett volna, ha egy holttest helyett kettőt emelnek ki a vízből? Dehogy lett volna jobb. Sajnos több barátomat elvesztettem az eset után, elfordultak tőlem, engem hibáztattak. Az indulat ilyenkor nagyon erős, és nem értették meg, hogy én magam is ott fulladtam volna meg, ha bemegyek a vízbe. Ezért írtam, hogy nálam van az az élethelyzet, mikor nem tudok/tudnék mit csinálni.
2021. márc. 2. 18:48
 20/29 anonim ***** válasza:
78%

Akkor most ezzel a kérdéssel ez volt a célod, a lelkiismereted nyugtatása? Ha én szeretem a kutyámat, beugrok érte. Ahogy beugranék a páromért is, vagy a barátomért. Én őszintén szólva egy idegenért nem, de azért, akit szeretek, megtenném. Azért egy tó meg egy faaprító között van egy kis különbség. Az egyetlen helyzet, ahol a kockázati fok hasonló, a befagyott folyóba ugrás, mert ott nem jön ki 1%-ra a túlélési esély se egyik fél részéről sem.

Sajnálom a barátodat, de attól még az emberek többsége nem fogja úgy látni a dolgokat, mint te, sőt, nem is állna tétlenül. Hogy te mit teszel, a te dolgod és nem ítélkezek. De szerintem ha ezért írtad ki a kérdést: kár volt..

2021. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!