Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell tennem? Nem...

Ilyenkor mit kell tennem? Nem szeretném elveszíteni!

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan német juhászkutyám (de vannak benne más vonalak is). Büszke voltam rá nagyon, mert egyszer mondta egyik ismerősöm, hogy akár rendőrkutya is lehetne belőle, olyan jólnevelt. Nagyon hűséges, odaadó kutya. Járattam kutyaiskolába is, azóta is hallgat rám. Kertes házban lakunk, és minden nap háromszor kimegyünk, úgyhogy nincs fölösleges energiája.

DE! 15 éves lány vagyok, van egy 13 és egy 18 éves fiútesóm, és anyával élünk. És a múltkor mondta anya, hogy neveljem meg a kutyám, mert nem hallgat senkire, káosz van, amíg haza nem jövök, és ha ez így megy tovább, elküldik az unokatesóimhoz vidékre. Rám hallgat a kutya, de ha ők próbálnak neki parancsokat osztani, a füle botját se mozdítja. Akkor rászólok, és megcsinálja. Kipróbáltam azt is, amit itt olvastam, hogy az anya a gyerekét hogyan próbálja elfogadtatni a kutyával, megöleltük egymást, és beszéltem a kutyával. Aztán, amikor rászólnak, rámnéz, én bólintok, és akkor megcsinálja (ilyeneket, hogy "ülsz", "kifelé a szobából", "nem a tied") meg hasonlóknál, mindig rám néz, és addig nem csinálja, amíg nem bólintok. Mit csináljak? Lehet, hogy az a baj, hogy mindent én csinálok a kutyával, ők meg semmit, csak "ott élnek"?

Egyébként hatodikban találtam egy híd alatt, tripla zacskóban, szó szerint "ki volt dobva".


2010. aug. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A testvéreid és anyukád a jelenléted nélkül próbálja fegyelmezni a kutyát és foglalkozzanak vele többet. Minél többet vannak a kutyával, annál jobban hallgat majd rájuk. Te pedig ne bólints neki, mert ezzel azt rögzíted az agyába hogy csak neked engedelmeskedjen.
2010. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondoltam már arra is, hogy ők hárman megismételhetnék vele a kutyaiskolát, nélkülem.
2010. aug. 18. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

vázolom a helyzetet: te vagy a falkavezér, a kutyád van utánad a rangsorban....a családod többi tagja meg a béka segge alatt...


az a baj, hogy a családod magasról szart a kutya nevelésére és nem vívták ki maguknak a tiszteletet...meg kéne tanítsd nekik, hogy hogyan kell kivívni a kutya tiszteletét...


spektrumon vagy hol volt a póráz két végén sorozat, nézzetek meg a családdal pár releváns részt belőle ;)

2010. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg tényleg,hogy a tesóid és anyukád sokat törődjenek vele,pláne mikor nem vagy otthon.Ne mindig te etesd,játsszanak,etessék a többiek is!Ha sokat foglalkoznak vele,valószínű,hogy a többiekre is hallgatni fog.Érdekes egyébként,az én kutyum nem járt kutyaiskolába,amit viszont megtanítottam neki,mindenkinek csinálja,ül,fekszik,bukfencezik,stb.uncsiméknak is.Igaz,leginkább rám figyel mindig:)
2010. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát sajnos viszonylag nehéz lesz feljebb emelned őket a rangsorban, ha ők nem tesznek érte. Kellene szerezniük egy kis tekintélyt a kutyánál. Gondolom közben meg kényeztetik, és azt hiszik, hogy dehát ők törüdnek vele.


Ülj le velük beszélgetni, és mondd el nekik, hogy te csak arra tudod megtanítani, hogy a te jelenlétedben viselkedjen jól, de ezzel az alapok már meg vannak, csak az kell, hogy ők is elérjék, hogy nekik is megcsinálja, amire már megtanítottad a kutyát.

2010. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kényeztetik, nem csinálnak vele SEMMIT. Ebben egyeztünk, hogy mindent én csinálok a kutyával, másképp nem tarthattam meg. Anyának van még egy újdonsült köyökmacskája, hógolyó(kutya jóban van vele), meg öcsémnek egy hörcsöge(kutya fél tőle(komoly :D)). Bátyám tanul/csajozik/bulizik/öcsémet veri el videojátékban, de a tesóim mind mellém állnak, azt mondták, bármit mondok azt megcsinálják, de anya nem, szerinte nekem kell rávennem a kutyát.
2010. aug. 18. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozni de szerintem meg egy álomkutyád van. :) Nálam alapvető elvárás hogy csak velem foglalkozzon. Nagyon büszke lehetsz magadra hogy ilyen idősen ezt kivívtad. Én a kutyáim kennelbe vagy a szobámba zárom amikor nem vagyok itthon így senkinek nincs velük gondja. Te nem tudod ezt megoldani?
2010. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj de igazságtalan anyukád veled. Hát ha semmit nem csinál vele, akkor mégis hogy várhatja el, hogy szót fogadjon neki? Ezt te hogy tudnád megoldani? Ötletem sincs sajnos.


Az én pasim se foglalkozik a kutyámmal de azért a tekintélye meg van, és elvárásai is vannak felé. Amit én megtanítok, azt ő elvárja. Van, hogy ő adja ki a parancsot, és én jutalmazom a kutyát. Nemtudom, hogy ez lehet-e megoldás, de esetleg megpróbálhatod valahogy úgy megerősíteni anyudat.


Hogyha mondja, hogy ül, akkor te nyomsz egy kézjelet, hogy üljön le, és megjutalmazod a kutyát. Így esetleg meg tudod tanítani neki, hogy neki is szót kell fogadnia. Dehát ehhez is kell anyukád!

2010. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!