Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem akarok kölyköt...

Mit tegyek? Nem akarok kölyköt, de felnőttet nem hozhatok.

Figyelt kérdés

Futni és bringázni szeretnék menni a jövőbeli kutyámmal.

Nem másfél év múlva, mire elég nagy lesz hozzá.

Nem szeretnék vesződni egy kölyökkel.

Menhelyről, valami labi-vizsla mix vagy németjuhász keverék kutyát gondoltam, 1,5-3 évest.

De.

Anyum fél a felnőtt kutyáktól, csak kölyökkortól szokik hozzá.

Van 3 macskánk, akik miatt célszerűbb lenne kölyök, hogy biztosan összeszokjanak.


Mit tegyek?


2021. márc. 4. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Kompromisszum: idősebb, de még ivarérés előtt álló kölyköt keressetek, 6-10 hónaposat. Ők még kölykök, viselkedésben is, de hamarabb felnőnek, kevesebbet kell vele "vesződnöd". Anyuddal együtt válasszatok közösen.
2021. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha felnőttet vagy idősebbet hozol, nem garantált hogy nem fogsz vesződni vele sőt ha van valami rossz szokása sokkal nehezebb lesz leszoktatni arról, mint kölyökként felnevelni. Én is így voltam végül kölyköt hoztam, hamar elment az idő gyorsan felnőtt
2021. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem adnak a menhelyen sem "kész" kutyát. Lehet hogy ugyan ennyi idő fog eltelni míg megtanul rendesen sétálni, vagy szocializálva lesz. Tehát ne alapozz arra sem, hogy hazaviszel egy 1,5 éves kutyát és másnap már tökéletesen fog futni melletted.
2021. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem a vesződést.

Inkább az, hogy nem vittem futni, lemozgatni, hanem inkább tanítani, nevelni kell, agyilag fárasztani, amit nem szeretek annyira, hogy másfél évig mást se csináljunk.

Mondhatnám úgy is, hogy "kész" kutyát szeretnék, míg mások azért nem akarnak felnőttet, mert maguk akarják nevelni.

2021. márc. 4. 14:20
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom.

De én amikor menhelyre jártam azt tapasztaltam, hogy a felnőtt kutyák nyugodtabbak, jobban odafigyelnek az emberre, könnyebb velük, legalábbis nekem, mint egy "idétlen" fiatal kutyával.

Másfél, de inkább 2-3 évest szeretnék.

2021. márc. 4. 14:22
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem, máskor itt mindenki tukmálja mindenkire a menhelyes felnőtt kutyákat, most még ellenzitek.
2021. márc. 4. 14:23
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
De pont ez a lényeg hogy menhelyen nincs kész kutya. A kölykök neveletlenek a felnőttek meg szintén neveletlenek és még traumatizáltak is sokszor. Akkor inkább keress olyan kutyát akit pl családi okok vagy allergia miatt adnak tovább és normálisan volt tartva és nevelve addig.
2021. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Én sosem tukmáltam a menhelyi kutyákat, aki tukmálya az sem látja át a dolgot. Szép dolog örökbe fogadni, de sok esetben több foglalkozást és hozzáértést igényel egy ilyen kutya, mint pl egy tenyésztős. Aki vállalja a rizikót és felkészültnek érzi magát, az vigyen haza menhelyit, de egy kezdőre rátukmálni nagy kibaxás a gazdával.
2021. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jól van.
2021. márc. 4. 14:26
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Lehet le leszek pontozva, de megértelek kérdező.

Én sem szeretek kiskutyázni, szerintem könnyebb, egy már érettebb kutyát nevelni, a legtöbb menhelyi kutya (főleg, aki hónapokat, esetleg éveket töltött bent) lesi a kívánságaidat, általában véve nagyobb bennük a megfelelési vágy.


Én azt mondanám, hogy olyan menhelyet keressetek, ahol tesztelik cicákra a kutyákat, anyukádat pedig vidd el magaddal, hogy ő is megismerkedhessen a leendő kutyával. Így ő is látni fogja, hogy nem ördögtől való az idősebb kutya sem. Plusz neki már egy kiforrott személyisége van.


A kutyával futunk csoportban sok örökbefogadható ideális futós kutyát megosztanak, érdemes belépni.

2021. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!