Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy nagytestű...

Mennyibe kerül egy nagytestű kutya (40-50kg) kutya eltartása?

Figyelt kérdés

Német juhász keverékről lenne szó, gyepmesteri telepről hoznánk ki, de még sosem volt nagytestű kutyám, így nem tudom milyen arányokkal számoljak, mire van szüksége.

Pl.: szájkosár mennyire hasznos? Mondjuk buszra szükséges-e


Nagytestű kutyának milyen bolha írtót ajánlotok, olyan 2000 Ft/hónap és lehetőleg nem nyakörv?


Milyen tápot ajánlotok 1500 Ft/kg-os áron?


Milyen gyakran kell fésülni (hosszabb szőrű)?


Mekkora lehet a mozgás igénye egy 7 éves német juhásznak?


Mennyire szeret bent lenni? (Kertes ház)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha bármi más van ami eszetekbe jut szivesen fogadom.


2021. márc. 7. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Minden tömegközlekedési eszközre kell. Meg amúgy is jó, hogyha van, egyszer kell megvenni.


Nem csak bolha ellen kell védekezni. Ennyi pénzért pedig maximum spot-onok vannak, de én a tablettákban bízok, azok drágábbak.


Brit, Josera, Bosch, Eukanuba, Happy Dog. De minxenkinek más válik be, érdemes körültekintően választani.


Szintén kutyától és évszaktól függ. Vedlési időszakban többet.


Napi 1, maximum 2 óra sétával elvan kertesben.


Általában a kutyák ott szeretnek lenni, ahol a gazdi is van. Ha te bent vagy, akkor ő is ott lesz.

2021. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és nyakörvek közül a Foresto hatásos nagytestű kutyának?
2021. márc. 8. 00:41
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen
2021. márc. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

[link]


Rendes hus van mar 1000 huf/kg-ert,ami nem csirke. Ne vegel tapot!!


Napi 3-400 gramm hus kell neki. Plusz belsoseg kb 10%,plusz fott zoldseg. Alig eszik vmit barfbol es eleg!! A tapbol meg kiloszamra kell tomnod es egeszsegtelen is.

2021. márc. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Szájkosár buszra kötelező, így érdemes beszerezni


Kullancs ellen is kell védekezni, illetve a szúnyogok ellen is ajánlott, a szívférgesség egyre elterjedtebb. Legolcsóbb hatásos dolog talán az advantix spot, a foresto nálunk nagyon nem jött be, pár évig jó volt, aztán az 1-2 hónapos nyakörv mellett, mikor már a 3. megszívott kullancsot találtam, váltottunk, másoktól is hallottam hasonló tapasztalatokat. Most nextgard spectrával védekezünk, drágább, de tökéletesen bevált.


Tápból én mindig azt nézem, hogy legyen minél nagyobb a hústartalma és lehetőleg ne tartalmazzon gabonát. Purizon vagy Platinum nagyon jó szerintem.


Heti 1x érdemes átfésülni, ha rövid a szőre furminátorral, ha hosszabb, tükrös kefével. Vedlési időszakban kicsit gyakrabban, de ha naponta fésülöd sem ártasz neki.


Mozgásigény nagyon egyedfüggő, mivel van kert 1-2 óra séta és tanítás ami jó lenne.


A kutyák alapvetően szeretnek a gazdi mellett lenni, ők meg pont az emberrel közös munkára lettek kitenyésztve, szerintem, ha otthon vagy, ő is ott szeret majd lenni, ahol te :)


+nagyon ajánlom a kutyasulit, szuper kapcsolatépítés és te is sokat tanulhatsz, viszonylag rövid idő alatt, hogy hogyan kezeld a kutyádat.

2021. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szájkosár kell a tömegközlekedésre, érdemes beszerezni.


Mi a baj a nyakörvvel? Én Foresto-t használok, az bolha, kullancs és szúnyog ellen is jó. Plusz szívféreg ellen is veszek neki tablettát.


Tápot nem tudok ajánlani, mi a Wolf of wilderness-t használjuk, 12 kg-ot rendelek 1 hónapban, 16.000 forint.

Azt érdemes megnézni, hogy ne legyen benne ízfokozó meg minden szar, hanem csak olyan, amire a kutyának szüksége van.


Tavasszal beindul a vedlés, én akkor napi szinten fésülgetem.


Nekem szintén németjuhászom van, ő utál bent lenni. Az előző németjuhászom szeretett. Ez egyénfüggő.

2021. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!