Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan akitől a menhely...

Van itt olyan akitől a menhely megpróbálta vissza venni a befogadott kutyát valami kitalált indokkal?

Figyelt kérdés
Ez mennyire gyakori? Vissza vehetik ha a kutya nincs veszélyeztetve és szerződésszegés sem történik?
2021. márc. 8. 08:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem hogyan kapcsolódik a történeted a kérdésemhez. Szinte minden menhely kiköti a szerződésben, hogy csak hozzá adhatod vissza a kutyát, harmadik személynek önkényesen nem. Tehát szerződést szegett volna az említett személy, de kihangsúlyoztam, hogy nem ilyen esetekre gondolok.
2021. márc. 8. 13:40
 12/23 anonim ***** válasza:
29%
Másmilyenek meg nem szoktak lenni. Csak a ferdítős kamugépeknél.
2021. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, menhely csak szerződésszegéskor veheti vissza a kutyát. De kapacitásuk sincs máskor közbelépni. Komolyan, ha nem ilyenre gondolsz, akkor mégis mire? Hogy a menhelyek direkt ki akarnak tolni a kutyákkal és a gazdákkal?
2021. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hát ha már csak a Rex és a Noé alapítványokat nézzük, nekik sem épp az a céljuk, hogy hamar jó gazdához kerüljön a kutya. De mind1 köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 8. 14:26
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
De, az a céljuk, csak sokan akkor is jó gazdának képzelik magukat ha nem hajlandóak az elvárásokat teljesíteni.
2021. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

Minél ismertebb egy menhely, annál többen mennek oda. Annál inkább fontos a jó szűrő. Már ha nem akarják, hogy visszakerüljenek a kutyák, vagy újra menteni kelljen őket.

Sok száz, talán sok ezer állatot adtak már örökbe, tehát sok száz, sok ezer ember megfelelt a kitételeknek.

2021. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahol önkénteskedem, már volt ilyen, kölyökként befogadták a kutyát, benne volt a szerződésben, hogy ivartalanítani kell, ezt nem tették meg, vittek mellé egy kant, egy év múlva lettek is kölykök, a második alomnál már írtak, hogy nem tudnak velük mit csinálni, fogadjuk be a kölyköket. Mikor kiment a menhely az egyeztetett időpontban, az örökbeadott kutya láncon volt, pedig az is benne volt a szerződésben, hogy tilos, így a kölykökkel együtt ő is jött vissza a menhelyre, a másiknak elintézte a menhely az ivartalanítását(ha elhozzák, szereznek helyette másikat, így legalább nem tud "sokasodni").


Kb 3 hónap alatt mindenki gazdis lett, az örökbeadott, majd elvett kutyából pedig kanapélakó-túratárs lett.

2021. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok (a ki nem ivartalanított, láncon tartós sztori)


3 éve vagyok ott és ez az egyetlen elvevős eset azóta.

2021. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ezt jó olvasni. Akkor nem aggódom túl.
2021. márc. 8. 16:34
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezért írtam hogy max olyanoktól kerül el aki "jó gazdának" Hiszi magát . Igaz, nem olyan régóta dolgozom ebben, két eset volt hogy kutyát vettünk vissza a "gazditól" Mindkettő láncon volt tartva tartósan, az egyik oltatva, féregtelenítve SE lett a gazdánál. Ezért tartom kamunak a "kötözködő, ürügyet kereső " sztorikat a menhelyekről. Ja, a két eset három év alatt volt.
2021. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!