Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lakásba? Mennyi...

Németjuhász lakásba? Mennyi és milyen foglalkozással lehetséges megoldani?

Figyelt kérdés

Naponta 2 óra labdázós, más kutyákkal játszós, rohangálós séta + 1 óra tanítás, feladatozás, engedelmes parancsok stb elegendő?

+ Kérdés, tudom, hogy célzottan futtatni nem szabad másfél éves kor előtt, de úgy futtathatom, hogy görkorival ő megy elől és olyan tempóban és annyit, amennyit bír? Mert valahogy jobban ki akarom fárasztani. Vagyezze ártanék neki valamit? Elég a labda meg a kutyapajik másfél éves korig?



2021. márc. 8. 19:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden kutya való arra, hogy a magányos embert vígasztalja. Mióta lett a kutya az emberek életében csak egy kellék, hogy elviselhetőbb legyen az emberek szürke hétköznapjai? Aki kutyát tart, úgy tartsa hogy figyelembe veszi az adott fajta jellemét, igényét, és ahhoz mérten választ, amit ő adni tud neki! Így kevésbé lesz kiszolgáltatott és bele kényszerítve olyan helyzetbe ami nem neki való. Megnézném mennyire boldog egy moszkvai őr kutya, vagy egy kuvasz, vagy egy kaukázusi juhászkutya egy lakásban, amikor teljesen más igényei vannak. Őket az teszi boldoggá ha őrizeti a saját területét, ösztönösen, és érdekes módon olyan bundával és genetikával rendelkeznek hogy jól érzik magukat a hidegben is. Nálunk a kutya 5 percet nem bír ki bent a házban, azonnal vágyik ki, kaparta az ajtót. Nem is hozzuk be, mert nem érzi bent jól magát. Télen a hőszigetelt kutyaház se kellett nekik, mert egyrészt nem látják mi zajlik kint, nem ugathatják meg a járó kelőket, pedig erre vágyik. Este se mennék be, amikor jelenleg kijárási tilalom van, mert nem fáznak, sőt nekik az meleg.

Annyi kutyafajta van jelenleg, bőven lehet válogatni, vannak olyanok is, akiket lehet lakásban tartani, mert jól érzi magát ott, míg egy kertben kevésbé érezné magát jól. Az ember még így is úgy választ, hogy "de nekem akkor is az kell", mert önzők. Ezen már sürgősen változtatni kéne.

Nyugati országokban is képesek rá az emberek, ahhoz képest választanak állatot, amit tudnak biztosítani.

2021. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Jó, akkor leviszem a menhelyre.
2021. márc. 8. 21:23
 13/33 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem tudod lefárasztani akkor jobb is neki. Ott találhat megfelelő gazdit, aki még ha lakásban is tartaná, elég időt fordtana rá. Egy német juci amúgy pont embercentrikus, nekik nincs nagyobb büntetés mintha kicseszik őket az udvarra és nem lehetnek a gazdival.
2021. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
30%

#13 Az hogy van kert nem azt jelenti természetesen hogy nem kell vele foglalkozni. De egy kertben sokkal több történés van mint egy lakásban.


Kérdező: minek vetted meg a kutyát ilyen felelőtlenül? Legalább most gondold végig mit csinálsz, ne vidd el egy menhelyre, ahol össze lesz zárva 15 másik kutyával egy kennelbe, ahol még az ételen is marakodnak, a gondozót meg naponta 3x 10 percre látják, hanem adjál fel egy hirdetést, és keress neki megfelelő helyet, gazdát.

2021. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Idáig süllyedtek az "állatvédők".

Jobb neki egy 2*2 méteres helyre bezárva 24/24, 0 foglalkozás, gazdi nélkül, várva a csodát ki tudja meddig, az amúgy is rövid életében, mint egy 18m²-es saját szoba, ahonnan napi 4 órára kimehet futni, játszani, ahol szeretik, minőségi ételt kapna és foglalkoznának vele.

Hát jól van, akkor megy a menhelyre.

2021. márc. 8. 21:33
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem vettem, találtam.

Kerestem a gazdáját, aztán kerestem újat.

Most vagy talál neki a menhely új gazdát, vagy ott marad.

2021. márc. 8. 21:34
 17/33 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező: pont ezért cserélném le a menhelyeket sintér telepekre, ahol két hét után elaltatják a kutyákat. Akkor az emberek felelősség teljesebb én állnának ahhoz, hogy gazdát keressenek a kutyának, és ne vegyék félvállról a kutya sorsát. Ez mellett, jobban oda figyelnének, hogy ne szökjön el a kutya, és azonnal a keresésére indulnának ha tudnák, hogy néhány napon belül altatás vár rá. Az embereket kicsit kötelesség tudóbbra, és felelősség teljesebbé nevelné az a drasztikus rendszer
2021. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Akiket érdekel a kutyájuk sorsa, az ilyen drasztikus módszer nélkül is vigyáz rá.

Akit nem, azt még nem befolyásolja.

2021. márc. 8. 21:39
 19/33 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező: senki nem mondta hogy a menhelyen jobb neki. Ha találtad vidd el állat orvoshoz, ha van benne chip akkor meglesz a gazdija. Az is a te döntésed lesz, ha menhelyre kerül. De lehet találni egy németjuhásznak jó otthont, lehet hogy nem az első héten de ennyi fáradozást megér hogy jó helye legyen, ugye?
2021. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

2 hónapja van itt, gondoltam, ha más nem, majd valahogy megleszünk, megoldjuk.

De ha szerintetek bármit csinálok, az szar, akkor megy a menhelyre.

2021. márc. 8. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!