Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lakásba? Mennyi...

Németjuhász lakásba? Mennyi és milyen foglalkozással lehetséges megoldani?

Figyelt kérdés

Naponta 2 óra labdázós, más kutyákkal játszós, rohangálós séta + 1 óra tanítás, feladatozás, engedelmes parancsok stb elegendő?

+ Kérdés, tudom, hogy célzottan futtatni nem szabad másfél éves kor előtt, de úgy futtathatom, hogy görkorival ő megy elől és olyan tempóban és annyit, amennyit bír? Mert valahogy jobban ki akarom fárasztani. Vagyezze ártanék neki valamit? Elég a labda meg a kutyapajik másfél éves korig?



2021. márc. 8. 19:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%
Úgy látom, a kérdező megsértődött, és most a kutyát bünteti, ahelyett hogy keresne megfelelő gazdát számára.
2021. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha ennyira buta vagy akkor jobb lesz ha nem marad nálad. Komolyan. 2 hónapja van ott. Ennyi idő alatt azért kitapasztalod, hogy jól érzi-e magát. Ha eddig jól érezte, ez után sem lesz gond. Most komolyan idegeneket kérdezel hogy nézzék meg a varázsgömbjükben, hogy jól érzi-e magát a kutya? Egy tiszta németjuhász sok foglalkozást igényel, jobb kicsit több foglalkozást tervezni, mint túl keveset, ezért lett annyi órás foglalkozás írva, de így hogy végülis a kutya már ott van és nem is kevés ideje, már kitapasztalhattad volna magadnak. Egyáltalán nem értem mire keresel önigazolást.
2021. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Én meg úgy látom, hogy te nem tudsz olvasni.

2 hónapja van itt, azóta beoltattam, chipet kapott, parazita ellenes kezeléseket, miközben folyamatosan eredeti vagy új gazdát kerestem neki.

Mivel 2 hónapja semmi, úgy gondoltam, akkor maradjon velem, megleszünk valahogy. Tanácsot kértem, hogy hogy oldjam meg, hogy rendben legyen a kutya, erre ezt kapom.

Akkor minek tartsam meg, ha szerintetek mindenhogy szar gazdája lennék?! Nem büntetem a kutyát, szerintetek jobb neki a menhelyen, akkor megy oda, ennyi.

2021. márc. 8. 21:49
 24/33 anonim ***** válasza:
61%
Te beteg vagy komolyan mondom. Nem való neked semmilyen állat.
2021. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Te vagy a buta.

Kölyök még, bármi változhat. Nem tudhatom, hogy fogja magát érezni, ha kamasz lesz, vagy felnő.

Ezért kérdeztem állítólagos tapasztalt kutyásoktól, akiknek talán van nagytestű kutyájuk lakásban, hogy hogy lehet megoldani, miket igényel.

Segíteni nem tud egyik idióta sem, csak bántani azt, aki segítséget kér.

Hát köszönöm, majd megoldom magam.

Nem fogom levinni a menhelyre, itt fog maradni és lesz, ami lesz.

Mivel saját szobája van, ahová nem teszek be semmi bútort, meg olyan cuccot, amiben kárt tehet, így maximum egy festés fog kelleni, ha leszedi a vakolatot. Szarok rá, együtt élek vele. Szeretem és kész, elviselem, ami vele jár, nem érdekel, ki mit mond majd.

Na pá.

2021. márc. 8. 21:54
 26/33 anonim ***** válasza:
61%

De annyira buta vagy hogy már fáj. Szerinted, hogy az istenbe lehetne releváns választ adni úgy, hogy félóránként nyögsz be elég fontos körülményeket, mint pl hogy kölyök még a kutya. Feltűnt, hogy most említed először? Provokáció ez az egész kérdés, semmi egyéb.

Na pá.

2021. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
46%
Tanitsd meg sakkozni, vagy adj neki kulcsot hogy egyedul is mehessen setalni.
2021. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
32%

Ha szeretnéd azt a kutyát, akkor nem zárnád be a négy fal közé, pláne nem egy üres szobába.

Kérdezted, hogy lehet megoldani azt, hogy lakásban legyen, kaptál rá választ, úgy, hogy a kutya is jól érezze magát, úgy sehogy. Persze önző módon rákényszerítheted, végülis csak tűri, ki van szolgáltatva, ezt használják ki az állatkínzók is.

2021. márc. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
22%
Olvasva a kommenteket úgy döntöttem megosztom a saját tapasztalatomat. Kertes házban élek, igazi elkényeztetett csemeteként nőttem fel, és a 16. születésnapomra kaptam egy zsiráf kölykök. Nyáron nem is volt vele gond, elsétálgatott a kertben és lelegelte a fákat, de télire be kellett vigyük a házba. Az volt a baj, hogy kicsi volt a ház belmagassága a zsiráfnak, aki erőteljes növekedésben volt, és nem tudott felegyenesedni, úgy ahogy neki kényelmes lett volna. Végül az egyik állatkertnek ajándékoztuk, és megtanultam egy életre, hogy nem kaphat meg mindent az ember, amit akar, ha nem akar vele másnak szenvedést okozni.
2021. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
36%

Én voltam, aki a bull típúsú kommentet írta, ha már megvan a kutya, akkor maradjon, de arra lehetett gondolni a kérdésedből, hogy a vásárlást tervező, kutya választó fázisban vagy, miközben teljesen mások a körülmények.


Ha elvan a jelenlegi helyen, akkor jó lesz.

Nálam amikor bent vannak a rotik, akkor a falon magosra fel van szerelve rádió, azt szokták hallgatni.

Berakhatsz te is egyet, sokkal jobban fogja érezni magát egyedül.

Lassú zenéket is játszhatsz, operát, az nagyon nyugtató hatású.

Akár egy régi, TV-t, amit a szomszédok lomtalanításkor kiraknak, szintén berakhatsz, lomtalanított kanapékat, tv állványt, foteleket, amiket nyugodtan szét is szedhet saját örömére.


Nálam a konyhámban van egy fotel, műbőr, és fél karfája le van tépve, a szivacsok falatonként kitépkedve és kiköpködve a konyha közepére :D

Dehát 20 éves szinte értéktelen bútor.


Tehát ilyesmikkel rendezd be nyugodtan a 18 nm-t.

Hagy romboljon, rágjon kedvére.

Strapabíró játékokat is vegyél állatboltban, nem drága.


Még biztosan vannak dolgok, amiket tehetsz, hogy jól érezze magát, de szerintem ha a fentieket megteszed, jól fogja érezni magát napközben, és a falad is megmarad.

Az viszont nem jó, ha egy üres helységben bezárva tartod, ahol semmi nincs, még egy árva mukk sem, kell a rádió minimum, vagy a tv, hogy tv-zzen.


Abban a helységben etesd, így még komfortosabban fogja érezni magát.

Te is töltsd ott vele az időt, te is ott nézd a tv-t.

A kábeleket magosan elvezetve nem lesz gond sem.


Szerintem így jól fogja érezni magát, és tartható, és amint látod, hogy nem rombol, szobatiszta, 1 helyre végzi a dolgát, akkor járkálhat a lakásban is.



Ja, és kartonpapírokat tegyél be a saját helységébe, amikor bezárod.

Tegyél rá 1 kis kakit is, így oda fogja a dolgát végezni később is.

Nálunk van karton berakva, felszívja a vizeletet, a kaki rajta, és csak meg kell fogni az egészet és kidobni amikor megtelt.

2021. márc. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!