Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 év körüli kutyát lehet még...

6 év körüli kutyát lehet még szocializálni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem találkozott más kutyákkal eddigi életében, ugat mindenre. Hogyan kéne elérni, hogy barátságosabb legyen más kutyák felé? Kutyaiskola vagy napközi nem kivitelezhető.
2021. márc. 8. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kutyasuli nem kivitelezhető akkor kb sehogy. Ez nem olyasmi amit egy "tehetségtelen" tapasztalatlan gazdi maga meg tud oldani pár sor elolvasása után.
2021. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tapasztalatlan első kutyás, szimplán nem volt még dolgom ilyen barátságtalan jószággal. Egyébként nem az enyém a kérdéses állat, egy rokoné, szeretném összebarátkoztatni a saját kutyáimmal.
2021. márc. 8. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Várj, mindjárt kikeresem a ráolvasást erre...


Mégis mit akarsz tenni ezért? Milyen megoldások jöhetnek akkor szóba?

Jól nevelt és kontrollált kutyák közé kell vinni, olyan helyzetben, ahol tudják az emberek kezelni az esetleges agressziót és tudják, hogy a jó viselkedést hogy erősítsd. Igen, ezt nevezik kutyaiskolának.

2021. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Miből gondolod, hogy agresszív is? Ha csak ugat, az nem jelent semmit.
2021. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam levinni hozzá a saját kutyáim. Alapból semleges helyen akartam összeboronálni őket, de a gazdi nem engedte, hogy elvigyem a helyéről. Egyből elkezdett ugatni, az egyik kutyám igen sértődékeny (jobb szóval nem tudom kifejezni :D) és visszacsaholt. Miután lement a koncert és lenyugodtak a kedélyek összeszimatoltak, de egyszercsak megpróbált belekapni az egyikbe. Egy jó 30-40 percig próbálkoztam, nem túl sok sikerrel. Minden kutya pórázon volt.
2021. márc. 8. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a gazdi ennyire nem együttműködő, akkor nehezen fog menni a szocializáció. Olyan helyet keressetek, ami semleges és póráz nélkül össze tudod engedni őket. Ki kellene deríteni, hogy miért kap oda a másik kutyahoz? Fél, agresszív, nem tud kommunikálni?


Tényleg egy tréner kellene az egész helyzethez.

2021. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

El kell vele kezdeni foglalkozni, ha megtanulja, hogy milyen jó buli veled dolgozni, jobban fogja majd keresni a lehetőséget, hogy a kedvedben járjon.

Ha viszont a gazdája ennyire nem együttműködő, én inkább elvetném ezt a projektet...


Ha van már valami kapcsolatotok, a nyugodtabb kutyáddal kezd az ismertetést, jó lenne, ha legalább őt el lehetne engedni(és lenne olyan szinten, hogy nem akar nyomulni, hagyná, hogy a másik közeledjen) vagy ugye a legideálisabb az, ha elmentek sétálni, először egymás mellett egy segítővel, majd egyik kezedben egyik, másikban másik, végül pedig egymás mellett, egy kézben a kettő.



Sajnos vannak olyan kutyák is, akik soha nem fognak egy másikkal játszani, maximúm elviselik a jelenlétét, felügyelet mellett.

2021. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!