Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan “szocializáljam” a...

Hogyan “szocializáljam” a kutyusomat?

Figyelt kérdés

Szóval megpróbálom röviden összefoglalni:D Mostanra már 6 éves a pulim és panelban lakunk. Mielőtt jönne a sok támadás jelezném, hogy törpe schnauzernek vettük, viszont átvert minket a tenyésztő. Szóval amikor kicsi volt akkor kifejezetten szeretett más kutyusokkal játszani. Amikor pedig kezdett felnőni egyszerűen nem bírja a kutyákat, csak néhányat.🤦🏼‍♀️

Pl a bull fajta kutyákat kifejezetten utálja. Lehet a másik kutya akármennyire aranyos vagy akármi nem tudja elfogadni őket. Soha nem harapta meg más kutya, így olyanfajta negatívum se érhette.

Remélhetőleg hamarosan elköltözünk kertesbe és szeretnék mellé menhelyi kutyust (ivartalanított kant), viszont nem tudom mennyiszer kéne együtt sétáltatni őket, hogy elfogadja a másik kutyát.

Van valami ötletetek, hogy mivel tudnám esetleg még barátságosabbá tenni a kutyusomat?



2021. jan. 25. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
hívj hozzá kiképzőt és a szaporítókat ne hívd tenyésztőnek.
2021. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem tenyésztő, hanem szaporító.

(Tudom, nesze semmi, fogd meg jól válasz)


Egyébként pozitív élményhez ajánlatos kötni. Adj neki ételt, lassan közelítsd a nem kedvelt kutyához. Ritka, de vannak jófej gazdik akik ezt engedik. Én kutyámat általában leültetem, vagy a lábam közé "szorítom" és simogatom közben. (Dominánsabb és családom által félrenevelt kan) Nálunk ez vált be. Mióta én foglalkozom vele, már nem közeledik semelyik kutyához agresszívan, baromira büszke vagyok rá.

2021. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat összetévesztettem a szaporítót és a tenyésztőt..

Múltkor jöttek hozzánk kutyussal és nagyon ugatták egymást. Megfogtuk a miénket és hagytuk, hogy a másik kutyus közelítsen, utána sétáltunk és nem volt semmi gond:D

Viszont a kicsi kutyusokkal is türelmetlen, mert nem bírja, hogy ugrálnak rá és kis játékosak

2021. jan. 25. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pulira azt mondja, hogy törpe schnauzer, az nem tenyésztő. Ő a szaporítók rosszabbik fajtája, aki képes átverni a vevőt, csak azért hogy pénzt szerezzen.

Egyébként a kutyusod támadja is a többit, vagy csak szimplán nem szeret velük játszani? Mert ugye te sem rohansz oda az utcán boldogan mindenkihez, de még az ismerőseid között is biztos van, akivel nem vagytok legjobb barátok. Teljesen normális, hogyha nem ugrik minden kutyának ujjongva a nyakába, ha eltűri őket, te minden tőled telhetőt megtettél.

2021. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor mentünk megvenni a kutyát és hívtuk aki árulta közölte velünk, hogy ja ő nincs otthon.. de beküldött egy szomszédot a kutyáért, aki nem félt bemenni az udvarra, mert vagy 26 fajta kan kutya volt az udvaron. Szóval így kaptuk meg őt...

igazából akkor támad vagy inkább ugat, ha a másik elkezdi. Csak van hogy barátságosan jön oda hozzánk valaki, erre az enyém meg neki menne🤦🏼‍♀️

2021. jan. 25. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És nem tudsz rá hatni, ha őrjöng? Nem tudod leállítani, letiltani?

A szocializáció azt jelenti, hogy megtanítod a kutyának, hogy hogyan viselkedjen a különféle szituációkban! Ennek pedig a normális nevelés az alapja!

2021. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Normálisan van nevelve. Ha elmegyünk más kutya mellett és szólok neki akkor rá se néz a másikra. A gond akkor van, ha a másik elkezdi ugatni (általában ez is csak a bulloknál)

És mondom a kiskutyákkal nem akar még megbékélni mert nem bírja, hogy ugrálnak rá

2021. jan. 25. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha a másik elkezd ugatni, akkor te a sajátodat nem tudod kontrollálni? Mert ez elég komoly nevelési hiányosság!
2021. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szocializálni csak egy idegrendszerileg egészséges kutyát tudsz
2021. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!