Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszútáv így lehet szocializá...

Hosszútáv így lehet szocializálni? Pontosabban lesz haszna?

Figyelt kérdés

Közel egy éve van itt. Most 5 éves, csak 1 év alatt én lettem az ötödik és egyben utolsó gazdája. Lelki roncsként került ide. Nem ismerte se a simit, se a jutifalatot, és mivel rohadt és tört is volt az egyik foga, enni se igazán akart. Gerincét is behúzta, remegett, tehát verték. És a kérdés része: biztos nem szocializálták.


Az érdeklődése más kutyák iránt úgy néz ki, mint aki neki akar menni, aztán ha odamegy, igazából szagolni akar, de ha a másik kutya nagyon gyors, túl közvetlen (jó szó ez a kutyáknál?), akkor megijed, ugat egyet és morog, és hátrál. Mindegy, hogy kicsi vagy nagy kutya. Emiatt van aki meglátja a heves reakciót és már fordul is tőlünk.


Aki viszont nem, és úgy alakul, hogy lehet ismerkedni, mint ma is, egy ideig jól ment, de aztán több kiskutya (az enyém közepes) gyűlt össze, és elkezdte nyugtalanul érezni magát (parkban voltunk, enyém pórázon, kiskutyák anélkül). El is jöttünk.


Kérdésem, hogy hosszútáv, ha 1-2 naponta tudnék ilyen szimatpartit találni neki, érne valamit, hogy javuljon a helyzet?


2021. jan. 27. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan. De fokozatosan, eloszor egy kutya, par het mulva 2, es igy tovább. Ha lehet, akkor allando bratyikat kell szerezni, olyan kutyatarsasagot, ahol a tied is tud felszabadultan viselkedni, jatszani. De mar az is haladas, ha bekevel setalnak egymas mellett.
2021. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
Igen. Nem lesz rövid idő, de megéri. Esetleg egy olyan ötletem van még, hogy a Hajógyári szigeten van olyan trainer akinek több kutyája van pont ilyen terápiás célból. Persze biztosan találsz máshol, csak a lakhelyem miatt említettem a példát, ilyen trainingek sokat tudnak gyorsítani a szocializáción.
2021. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre egy kutyaval talizzon.

Vannak alacsony energiaju magabiztos kutyak,akik nem tamadnak ilyenkor.


A bizonytalan kutya feszul meg felfele kunkoritja a farkat. Olyanhoz ne visd oda.


Sportoljatok egyutt sokat. Oldja a feszultswget es epiti a bizalmat es izomzatot.


Ah erosodik fizikailag ugy lesz magabiztosabb is.

2021. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok én is. Szép fokozatosan haladunk, de mindig csak 1 kutyával engedem találkozni, ha több kutya jön, vagy a másik kutya közvetlenebb akkor egyszerűen elsétálunk. Nem kell eröltetni, sőt nem is kell hogy túl sokáig legyen egy másik kutyával. "köszönnek" egymásnak egy kis játék, és megyünk is, ne legyen egyszerre sok az élmény.

2021. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!