Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Májkárosodott kutyusnak...

Májkárosodott kutyusnak mennyi esélye lehet?

Figyelt kérdés

A kutyám most lesz 14 éves. Szombaton és vasárnap sántított az egyik lábára, hétfő reggelre szédüléses,izomgörcsös rohamai lettek. Elvittük orvoshoz, kapott sok gyógyszert és infúziót, most jobban van. De a vérvétel eredmény nem túl jó. Magas a májbetegségre utaló értéke.

Az orvos egyelőre nem tud konkrétat mondani, holnap is kap infúziót és gyógyszert, aztán majd meglátjuk, hogy reagál.

Bízom az orvosunkban, azt mondta, szólni fog,ha nincs értelme tovább. Tapasztalatok érdekelnének, hogy hasonló esetben hogyan alakult a kutyus élete.


2021. márc. 9. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Ha kialakulna a hasvízkór, vagy ha láthatóan fájdalmai lesznek, akkor már engedd el...
2021. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Csak egy tipp! Kérdezd meg az orvosod, hogy a máriatövis kivonat kutyáknak jó-e, mert a máriatövis-kivonat a májat gyógyítja.


Csak tippként írtam. Hogyha a doki azt mondja meg lehet próbálni, akkor miért ne.

2021. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

A máriatövis, a kantángkorógyökér epehajtóak, tisztítják a máj epeutait, de a máj egy olyan szerv, ami nem egyik napról a másikra megy tönkre.

3 lebenyből áll, ha már komoly tünetek vannak, akkor az összes lebeny károsodott...

2021. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%

Maritovis olaj az jo.


De ugye ha mar olyan szintu a karosodas akkor barmit adhatsz neki meggyogyulni nem fog :(


Gondolom probaljak infuzioval helyre rakni amit lehet.

2021. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%
A májkárosodást sajnos nem lehet gyógyítani, csak átültetéssel. Legyél vele minél többet!
2021. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Máriatövis olajat simán adhatsz neki. Talán lassítja az állapotromlást.
2021. márc. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%

A majkarosodas: azaz a pillanatnyi magas ertek a gyogyszertol van.


Nem kellett volna elvinned. Minden orvos eszetlenul tomi a kutyat.

2021. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%

2-es vagyok. Többiek azért írtam a máriatövis mag kivonatot, mert a gazdi nem részletezi, hogy milyen állapotban van a kutya mája és azt sem, hogy mitől.


Gondoltam hátha segít az ötlet! Csak nem voltam biztos, hogy kutyának adható-e.

2021. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Eléggé szánalmas, hogy lepontozzák a tényeken alapuló választ, míg a hiú reményeket keltőeket fel. Akkor most én is írjam, hogy minden rendben lesz? Eléggé egyértelmű a leírás alapján, hogy előrehaladott májkárosodása van, de kár ebbe belemenni, mert a kérdezőnek nem fog vigaszt nyújtani.
2021. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%

9-es nem keltett senki hiú reményeket, a máriatövis mag kivonatot tárgyaltuk meg, aminek bizonyítottan van májtisztító hatása.


Te amúgy állatorvos vagy?

2021. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!