Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán elkapja egy ilyen...

Ha az utcán elkapja egy ilyen pórázról kitámadó kutya a bokám futás közben és én felrúgom, feljelenthet a gazda?

Figyelt kérdés
Hirtelen reflexből ijedség miatt, amúgy szeretem a kutyákat.

2021. márc. 9. 22:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
6od először a szocializálatlan kutyádat verd vascsővel....ha a kutya rámtámad bármilyen módon JOGOM van megvédeni magam, de még téged is fejbe rúglak, ha neveletlen szocializálatlan kutyád nekem jön és letojom a véleményed. Közterületen te vagy felelős ezért, hogy megfelelően vezesd, nem én rohantam oda hozzá. Egy szájkosár meg nem töri el a térdét és azért is te mész a dutyiba barom, mert még saját kutyádhoz is egy ökör vagy, hogy nem tudod leállítani, szóval velem ne izmozzál, te tahó.
2021. márc. 10. 06:44
 12/20 A kérdező kommentje:
Buszon meg eleve kötelező a póráz meg a szajkosár szóval hogy harapna neg? Vagy a szabályod rád meg a szent kutyádra nem vonatkoznak? Neveld még mielőtt nem késő, mert valako tényleg fejbe rúgja ha rátámad te teszel semmit.
2021. márc. 10. 06:46
 13/20 A kérdező kommentje:
És ha legközelebb egy random gyerek jön, utana is ez lesz a válasz és még te akarod megverni a gyereket??? Kiskorú veszélyetetése miatt sokat lehet ülni:) és nem arra gondolok h direktbe a kutya fele fut, meg a futók se, de neked kontrollálnod kell tudni a kutyát még ilyen helyzetben is.
2021. márc. 10. 06:53
 14/20 anonim ***** válasza:
33%

Keress kutyások által kevésbé látogatott helyet a futáshoz, ha ez mégsem sikerül, "ne jelenj meg a semmiből", ha a hátuk mögött vagy kb 10 m-re, már köszönj egy hangosat, tarts távolságot, ha olyannak ítéled meg a szituációt állj meg vagy válts sétára.


Alkalmazkodj te is és nem fog egy kutya sem rádtámadni.


Tudom, hogy sokszor rossz és kellemetlen, mert időre mész stb, én meg a kutyámmal biciklizek(bikejöring) és nekem is meg kellett tanulnom, hogy inkább szóljak előre, hogy jövök, mert mások nem veszik észre és kb halálra rémítem őket vagy ha van velük kutya is, akkor ijedtségében ő is reagálhat aggresszívan.

2021. márc. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
A többiektől elnézést, már törölték a választ, akinek írtam. Köszi a válaszokat!
2021. márc. 10. 07:42
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem munkavonalas németjuhászom van, előfordul séta alkalmával, hogy szalad szembe egy "nyugi, nem bánt!" kutya.


Az enyém jól van szocializálva, így nem lép fel agresszívan sosem, ezért már csak akkor védi meg magát, ha nagyon muszáj.


Múltkor is szaladt egy "nyugi nem bánt!" velünk szembe és hiába óbégatott neki a gazdája 10 méterről, rá se bagózott. Màr az utolsó 5 méteren láttam, hogy ez baromira nem lesz jó és mire kigondoltam, neki is ugrott az én láb mellett, pórázon sétáló kutyámnak, szóval lerúgtam róla.


Eleve nem akartam azt sem, hogy összeverekedjenek és azt sem, hogy kárt tegyen az enyémben. Így is vérzett egy kicsit a füle utána, szóval pont leszartam, a sajátomat védtem.

2021. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de te feljelentheted, amiért megtámadt.
2021. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Alkalmazkodj te is és nem fog egy kutya sem rádtámadni. - hát látszik, hogy fingod nincs az agresszív, neveletlen dögökről, akik simán megtámadnak, ha valami nem tetszik nekik rajtad.
2021. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

Vannak neveletlen kis dögök igen, de az is tény, hogy a kutya ijedtében is oda kaphat. Nem írta le a kérdező a szituációt, úgyhogy nem tudni milyen kutyával találkozott és miért kapott oda. Ahogy azt sem, mit reagált erre a gazda.


Gondolom azt se tudja hogy ki vagy. Hogy jelentene fel?

2021. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem jelenthet fel, sőt, köteles megakadályozni, hogy a kutyája sérülést okozzon, akkor is, ha a kutyának félelmi agresszió problémája van. Az én kutyám is félelmi agresszív, de csak ugat, mert visszatartom, ha olyan inger van, amitől megijed, harapni nem engedem, és jutalmazom, ha nyugodt marad, szóval sokat javult ahhoz képest, mikor hozzám került, de ez melós. Nem szeretem azokat a gazdikat, akik nem nevelik a kutyáikat.
2021. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!