Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyosan alultáplált kutya...

Súlyosan alultáplált kutya felhízlalására bevált módszerek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg minél gyorsabban kéne. Van valakinek valamilyen bevált technikája?

#kutya #táp #hízókúra #alultáplált kutya
2021. márc. 10. 08:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell gyorsan híznia?
2021. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

Jelenlegi súlyához nézd meg a táp etetési útmutatóján, mennyi étel kéne neki. Ahhoz adj hozzá 10-25%-ot, attól függően mennyit bír megenni.

Nekem is volt "szerencsém" ilyen kutyához, hiába adtam volna többet, kihányta meg belé sem fért, össze volt szűkülve a gyomra.

Ha túl sok zsírt adsz, meghajta és még jobban lefogy.

Esetleg a plusz ch beválhat, rizs, tészta, de nem biztos, hogy meg tudja emészteni ezeket.

A táp legjobb, azon az útmutató is ott van, könnyű adagolni.

2021. márc. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Elég hosszú történet, a lényeg, hogy addig nem kaphat orvosi kezelést, míg nem bízik.

Ez a kérdés is tőlem van, itt részletesebben leírtam, ha valakit esetleg érdekel: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11008183-ded..

2021. márc. 10. 08:30
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon sovány kutyát nem szabad hirtelen hízlalni! Fokozatosan kell emelni az adagját amíg el nem éri a normál súlyához való napi adagot és azt tartani amíg a kutya rendbe jön, egy jobb mínőségű táppal.
2021. márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen semmiképp nem szabad hízlalni! Azt csinálhatod, hogy hàromóránként adsz neki keveset enni, jó minőségű kajából.


Ha most sos megpróbálod felhúzni a súlyát, akkor kicsinálod a gyomràt és több kárt csinálsz vele mint hasznot.

2021. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyszer tudok neki egy nap adni. Jelenleg olyan 5 kiló körüli, az megfelelő, ha a táp ajánlotta mennyiség felét adom neki egyenlőre (konzerv)?
2021. márc. 10. 08:59
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Konzervet ne adj, én inkább vitaminpasztát ajánlok jó minőségű táp mellé, az nem terheli a gyomrát, de hamarabb erőre kap. Persze abból sem szabad túl sokat adni. A tápbna minél több legyen a hús, mert a gabona neü fog segíteni rajta és ugyan annyi rossz tápból sokkal kevesebb tápanyagot visz be mint jó tápból.
2021. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
A vitaminpaszta tényleg jó ötlet ajánlom a Calo-petet. Magas az energiatartalma, és sok vitamin van benne. A hirtelen hízlalást meg felejtsd el, olvastam olyan esetet ahol az éhező állatot éppen a túl sok étel ölte meg. mikor segíteni akartak rajta.
2021. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Értsd már meg hogy kis adagokkal kell, és nem lehet hirtelen.


Nem fog a doki feljelenteni, ne hízlald fel 3 nap alatt mert még belepusztul!


Minimum napi 3x kéne adni neki, kis adagokat.

2021. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Konzervet ne. Az nem működik, hogy reggel adsz neki egy adagot, este a másikat (vagy amikor hazaérsz) és mielőtt lefekszel neki aludni még 1 adagot? A napi 1 baromira nem jó ebben a helyzetben.


A vitamin jó ötlet, a Calopettel nekem is jó tapasztalataim vannak.

2021. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!