Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dédanyám kutyájának magamhoz...

Dédanyám kutyájának magamhoz vétele?

Figyelt kérdés

Dédanyámnak van egy nagyon szép, idős keverék kutyusa. Igazi régimódi falusi tartás: életében nem látott orvost, láncon van egész nap, annyi az interakció vele, míg ételt kap. Abból se sokat, minden csontja kitapintható. Sok ideje győzködöm már, hogy ez így nem jó, de meg se hallja, hiszen régen is így csinálták.

Szeretném magunkhoz venni, de nem nagyon tudom, ezt hogyan kéne a szüleim elé tárni. Van egy macskánk és két kölyökkutyánk, akiket szinte csak én gondozok. Szerintem bírnék még egy jószággal és jó nagy a kert, elfér bőven.

Arra gondoltam, hogy mindenek előtt közlöm, hogy teljes egészében én fizetnék minden költséget, gondoznám, nekik semmi dolguk nem lenne vele. Van annyi tartalékom, hogy fizessem az állatorvost.

Ma este szeretnék előállni a farbával anyámnak, mert szerintem őt lenne könnyebb meggyőzni. Kérhetek tippeket, hogy mivel érveljek, győzködjem?



2021. márc. 7. 18:14
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Azóta történt egy nagy csavar a történetben. Anyám megtiltotta, hogy állatorvost hívjak hozzá, míg kicsit meg nem hízik. Elmondása szerint lelkileg is fel kell készülnie a doki lesújtó pillantásaira.

Nagyon félek, hogy ezzel csak tolni akarja a dolgot, hátha elfelejtem vagy leteszek róla.

Megpróbálom minél hamarabb formába hozni, köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 10. 08:21
 22/39 anonim ***** válasza:
83%
A szüleidnek üzenem, hogy ha egy láncon tartott legyengült kutya képes házat őrizni, akkor nincs bűnözés, ami ellen védekezni kell.
2021. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelezni kell valami, akkor tegyenek csengőt a kapura esetleg riasztót a házba. Hosszú távon olcsóbb és nem igényel gondoskodást, mint egy kutya.

Ha társ kell, akkor meg ne tartsa láncon. A társamat ugyanis nem kikötöm az udvar közepére, hogy néha ránézzek, hanem velem van.

2021. márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Hívd el az orvost, nem kell édesanyádnak beszálmolni róla!


Felhívod az orvost, egyeztettek, te elmész magad, beengeded, kifizeted a vizitet.


Nem fog feljelenteni az orvos, max szól hogy törődjetek vele rendesen!


De könyörgöm vegyél egy nagy kiszerelésű tápot, hogy a dédid is bírja etetni avval.



De nem adjatok óriási adagokat, ha eddig alig kapott szerencsétlen kutya, lassan növeld az adagokat!


Nem ártana szívféregre tesztelni mieleőtt féreghajtót kap majd!!!


Ehhez kb 3 csepp vért kell jogy vegyen a doki, megoldható otthon is, ha lefogod és a doki hoz egy fecskendőt és egy gyorstesztet!

2021. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

A táp már megvan, elvileg adja is dédanyám és én is megyek naponta és viszek neki konzerv eledelt.

Orvost magamtól nem merek kihívni, hiszen kiderülne, aztán mégse kéne magamra haragítani azokat, akikkel együtt élek és eltartanak.

A szívféreg teszt eddig nem jutott eszembe, köszönöm a tippet!

2021. márc. 10. 09:09
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
S ha séta közben elvinnéd a dokihoz?:) Később ha nem noszogatod Őket úgyse fog eszükbe jutni! Különben szerintem így 2 hét és fel fog szedni kicsit, főleg ha finom zsíros falatokat is be tudnál csempészni az étrendjébe. A kutyáknak több zsírra van szükségük mint az embereknek és az adja az energiát és hát ugye most van is hova hasznosítania. Nekem is időhúzásnak tűnik egyébként, de hátha nem csak arra mennek, hogy majd elfelejted. Tarts ki továbbra is, nagy boldogságot okozol a kutyusnak! 17 voltam.
2021. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Különben most hogy jársz sűrűbben és elengeded mit szól? Miért nem hagyja szabadon? Te visszakötöd? Tápnak mit szólt? Szóval Anyud álláspontján kívül Dédid hozzáállása milyen lett, csiszolódik? Szurkolok! 17.
2021. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tényleg ennyire paráztok a doki miatt, hogy mit szól majd rá, akkor mond neki hogy most került hozzátok az utcáról, csak hívd el az orvost csütörtökre!


Így kb megmentőként fogtok kijönni, hogy befogadtátok a kutyust.


Tudom nem helyes hazudni, de így megnyugodhat a família hogy nem kerüp bajba az éheztetés miatt.

2021. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Dédanyám nagyon örült a tápnak és a nyakörvnek is, illetve annal is, hogy most szinte naponta járok hozzá. Nem akar ő rosszat, csak mivel régebben is így tartották a kutyákat azt hiszi, ez a normális.

Régebben egyébként szabadon volt az udvaron, de egyszer szétkaparta a bejáratiajtót, le kellett cserélni, azóta van láncon. Mikor ott vagyok elengedem, de ahogy megyek vissza kell kötnöm. Dédanyám fél, hogy megint tönkre tesz valamit, elszökik, esetleg átmegy a szomszéd bolond amstaffjához (agresszív, neveletlen kutya, egyszer áttört a kerítésen és megtámadta öcsémet).

2021. márc. 10. 10:53
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ha azelőtt se volt szökős? Meg gondolom pont nem ahhoz az agresszív kutyához szeretne átmenni. Ajtóra vagy egyébre pedig lehet venni távoltartó vagy keserű spray-t direkt kutyáknak, csak egyik az íze alapján a rágást gátolja másikat a szag alapján elkerüli, de ki lehet próbálni a citromos vagy ecetes vagy grapefruit mag cseppes vizet, illetve azt is el tudom képzelni, hogy öreg már a kutyus is, lehet abszolút nem járna ilyeneken a feje. Persze aranyos a Dédid. Én sem hibáztatom. Mamám is néz meg nyel néha olyanokat, amikor mesélek miket csinálunk a kutyámmal! De nem szól egy rossz szót sem, csak nagyon rácsodálkozik.:) 17...
2021. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!