Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg, hogy...

Hogyan tanítsam meg, hogy amikor lelépünk az útra ne rohanjon előre a kutya?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szépen sétál a kutyám viszont amikor lelépünk egy patkáról vagy emelkedőről ugye lendületet kap és előrerohan. Ezt sokszor látom más kutyáknál is a zebrákon, úttesteken. Ezzel mit lehetne kezdeni? Nektek szépen követ akkor is amikor átkeltek az úton?

2021. márc. 10. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebbre fogod a pórázt, és rászólsz amikor neki indulna
2021. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rövidebbre fogod a pórázt, mielőtt lelépsz vele.

Én eleve elvárom a kutyámtól, hogy várakozás alatt leüljön. Pl zebránál. Mikor kiadom a mehetsz parancsot, már szorosabban fogom a pórázt, láb mellett. Ennyi. Nem tud kitörni. (nem is akarna amúgy).

2021. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Már ne is haragudj, de ha kutyád van, nem csak etetni és simogatni kell, hanem nevelni és tanítani is kell. A foglalkozás nem csak azt jelenti, hogy kimegyek vele labdázni, Han ha rosszat csinál, vagy olyat amit nem kéne, akkor megszidod, és egy idő után megtanulja, hogy olyat nem csinál. A kutyád nem tudja milyen veszélyek vannak az úton, és milyen baleseteket okozhat másoknak vagy magának. Neked kell előre gondolkozni helyette.
2021. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek egy kihalt utcába gyakorolni, ha megindul, megállsz, visszahívod a lábadhoz és mentek tovább, majd megismétlitek, ha jól csinálja, nagy dícséret. Remélhetőleg majd általánosítja és a Margit körúton, vagy hasonló helyeken sem akar kitörni. A biztonság kedvéért természetesen mehet a rövidebb póráz is.


Az én kutyáim is csinálják, de még bőven elviselhető módon, én betudom annak, hogy ilyenkor én is egy felfokozottabb állapotban vagyok, ki akarok kerülni a "veszélyes" szituációból, ők pedig ezt megérzik és még örülök is, hogy ilyenkor nem tötymörögnek.

2021. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Nagydarab eros kutyam van. Igy nagy elonye,hogy amikor adom a falatot,nem kell lehajolnom,h a szajaba tudjam adni a falatot!!


Ha tacskod vagy ilyen kisebb meretu kutyad van,akkor mar sajnos a klikker kenyelmes megoldas.

(Ezert is vettem felnotten,mert egy kismeretu kolykot kenyelmetlen lett volna tanitani szamomra.)



Kezjelre van szoktatva. A jardaszerehez kozeledve mutatom a lassabban kezjelet,a szele elott az allj kezjelet . Falattal tanitottam az utcan 1,5 even at az osszes kezjelet. Minden nap minden setanal falatosztas volt.(barf kaja )


Szoval a jarda szelenel az orra elott tartottam a falatot. A kutyat igy a jardan tartottam ,mikozben en leleptem. Leleptem es o a jardan allva kapta a falatot. Ha megvarta a gyere kezjelet kapta az ujabb falatot.


Elso felevben en faradtsm le agyilag nagyon 😂 De megerte.


Nalunk az ultetes nem valt be. De szepen megall a jarda szelen.

2021. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál sejtem, más kutyájánál nem tudom. Nekem mentett kutyám van, aki kóborolt. Amikor lelépünk a járdáról, reflexből begyorsít, de mikor átérünk, megáll, és már fordul is felém. Szerintem érhette pár rossz tapasztalat korábban közúton, amiért az úttesten siet, mert tudja, hogy ott járművek vannak, és szedi a lábát, hogy időben átérjen. Természetesen foglalkozom ezzel, de az enyémnél az előélete lehet a magyarázat.
2021. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ez a gondom a kutyámmal... :) Mi már odáig eljutottunk hogy a sarkon leül és megvárja a parancsot, hogy mehetsz. Azt úgy tanítottam meg neki, hogy már azt, hogy ül értette. Amikor egy sarokhoz értünk, mondtam neki,hogy ül és megdicsértem vagy kapott valami jutalomfalatot, ha megcsinálta. Ha viszont nem, akkor addig nem mentünk tovább, amíg nem engedelmeskedett. Ez szerintem kb. három négy hétig tartott (naponta sétálunk) mire mindenhol megcsinálta. És természetesen ha elkezded, egy sarkot sem szabad kihagyni, mert azt megjegyzi ám... ;)

Azzal pedig, hogy ne rohanjon előre úgy próbálkozunk, hogy szorosra fogom a pórázt és ha rángat rászólok, hogy nem szabad. Hát még szenvedünk rendesen... :D De neked sok sikert!!

2021. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!