Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámnak...

Hogyan tudom a kutyámnak megtanítani hogy miközben eldobom a botot ne kapjon a kezem felé?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy miközben dobnám neki el a botot mindig odakap a bot felé. Már 3x is volt hogy beleharapott a kezembe! 2x fel is dagadt az ujjam miatta. Nem tudom még jutalomfalattal sem rávenni,hogy rám figyeljen! Ez az egy problémám van vele. 3 éves nőstény németjuhász.

2021. márc. 10. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A kutyád legyen a bal oldaladon és jobb kézzel dobd el. Ösztönerős kutyákat a kezdetekben bal kézzel meg is szokták tartani a hámmal, hogy ne rohanjon egyből utána. Ezt csak az apportírozás feladatra írom, a nevelési hiányosságokat neked kell tudnod és pótolnod.
2021. márc. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

(A bot veszelyes lehet!!!Szalka szurodhat az inyebe es elfertozodhet. Egy ismerosunk kutyaja belehalt, mert a gazdi nem vette eszre,h begyulladt a kutya inye ! Igy inkabb labdaval vagy mas kutyajatekkal jatssz vele.)



Otthon tanitsd meg az ul parancsot.(Gondolom tudja)


Tanitsd meg az ereszt es fogd meg parancsokat otthon.


Tanitsd meg a var parancsot.


Terepen is gyakorold at dobalas nelkul az elozo 3 parancsot.


Amikor kezedben van a dobojatek,akkor ultesd le a kutyad.

Var parancs. Eldobod es utana,csak a Mehetsz parancsra indulhat el.


A visszahoz gondolom megy.( nem irtal rola)


(En is felig felnott kutyat vettem szandekosan es nagyokat harapdalt belem is jateknal. (Amstaff es mar erkezeskor volt akkora feje,mint egy kifejlett labradornak(En birkoztam vele .) Nekem kb fel ev volt,mire leszoktattam: a harapas (csak rafogas,de azert fajt) pillanataban mondtam,h nem es azonnal felkeltem onnan es abbahagytam a jatekot.

Nalad viszont ez a modszer a labdazasnal /apportirozasnal nem lenne ertheto szamara. A masik szinten felnottkent erkezett kutyanknal valt be ez az ultetes a labdadobalas elott. O olyan ugralos kutya eros harapdalassal. (Pitbull) Sokszor meg falattal is radicsertunk az ul parancsra labdazaskor!!

2021. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A kutyámmal ( aki sajnos neghalt 14 évesen) mindig labdáztunk de eszébe se jutott volna hogy a labdán kivül a kezenet is harapja pedig nem volt tanitva. Nagyon szelíd kutya volt s mikor a labdát doptam akkor tudta hogy ne a kezemet kapja meg.
2021. márc. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az összes ilyen parancsokat tudja, viszont amint bot van nálam nem is figyel. Volt hogy akkor a harapás után letettem magam mellé a botot és nem engedtem hogy elvegye + azonnal mentünk haza hogy tudja hogy valamit rosszat csinált.Ezt a tanácsot kaptam egy németjuhászos kollégától. A játékoktól,labdáktól, sípolós játékoktól nagyon fél már kölyök kora óta. 3 év alatt nem sikerült hozzászoktatnom.
2021. márc. 11. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne dobj botot! Soha!

Próbálgasd melyik az a játék, ami bejön neki, nem csak labda van a világon. Huzi, hurka, plüssállatka, frizbi, puller.. egy csomó olyan dolog elérhető, csak van közte, amit nem kapcsol rossz élményhez. A bot több szinten veszélyes, rosszul fogja meg, felhasítja vele a torkát/mellkasát, ha rágja a forgácsot lenyelve elzáródhat a bele, az ínyébe beleállhat, vízi apportnál indokolatlanul sok vizet nyel, és vízmérgezést kaphat... de még tudnám folytatni. Válts apportot, szoktasd hozzá kutyának készült játékokhoz, akkor talán a trieb se fogja elborítani az agyát, és bejutsz a fejébe - mert ahogy olvasom, most nem sikerül.

2021. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Hát, nem tudom mekkora harapás volt ez, a körülményeket sem ismerem, de feladatot nem jó negatív élménnyel befejezni. ö-v tanfolyamban nem gondolkodtatok? Ott kiélheti a harapdálós kedvét. Lehet, hogy nem az apportírozással kellene kezdeni, ha ennyire nem megy.
2021. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!