Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor alszik át egy éjszakát...

Mikor alszik át egy éjszakát egy kölyökkutya?

Figyelt kérdés

Két hete van nálunk egy tacskó kiskutya. Napközben sokat játszunk vele, eszik, iszik, minden rendben van vele. Leszámítva az alvást. Két hete 2 óránál többet nem aludtam. Nem sír, csak fel-lejárkál. Egyszer-kétszer rászóltam, hogy menjen a helyére, a korából adódóan hol megtette, hol nem (a fekhelye az ágy mellett van, a padlón). Ő napközben is alszik egy-egy órát, kb. 4-5x, esetleg ez lehet a probléma?

Mit csináljak, hogy ez megoldódjon?

Előre is köszönöm, ha segítetek, bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok.



2021. márc. 11. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kb. 10 hetes kiskutyáról van szó? Ilyen idős korban rengetegszer kell még pisilniük, emlékszem, mikor az én jelenlegi kutyám volt kölyök, hónapokig 2-3 óránként kellett vele kijárkálnunk éjjel is. A másik hogy talán azért járkál, mert próbál feljutni az ágyba melléd.

Napközben pedig normális, ha alszik, egy kutyakölyök is épp olyan sokat alszik még, mint pl egy pár hónapos gyerek.

2021. márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem szokta meg az uj helyet, legalabbis amikor hoztunk egy felnott kutyat, ugyanezt csinalta. Jarkalt fel ala, enni se akart rendesen. Kb 1 hetig, aztan beallt a rend. Most is van h felkel hajnalban es kikereckedik pisilni. Egy kolyok tobbet ürít, meg visszatartani sem tudja ugy, es a holyagja is pici, valoszinu ezért kel fel tobbszor.

Mikor eteted, este, mikor van az utolso eü seta?

2021. márc. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem sétálhatunk, hátravan még pár oltás, kertünk pedig nincs, társasházi lakásban lakunk.

Este 10 körül fekszünk le, ezért 8-fél 9 körül kap enni-inni. Éjszaka pisil a pelenkára, de csak egyszer, utána már csak azon fáradozik, hogy valamelyikünket felébressze (megpróbál felugrani az ágyra pl).

2021. márc. 11. 07:37
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Na, hát akkor mondom én, hogy az egyik verzió az ágyba jutás. :D Ezt csak abban az esetben engedd neki, ha élete hátralévő részében mindig be akarod majd engedni, van egy olyan szuperképességük, hogy ezt az egyet AZONNAL az első alkalom után megszokják.
2021. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, azt az egyet nem szeretnénk! :) A hálószobába is azért engedtem be, hogy könnyebben megszokja az új helyét, illetve a szomszédaink sem túl türelmesek, egy-egy éjjeli kutyasírásért itt rendkívüli lakógyűlés lenne. :D

De ez az alvás dolog aggaszt engem. Kezdem azt hinni, hogy alábecsültem a teendőket, pedig volt már kutyám.

2021. márc. 11. 07:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Hat en 10hetes koratol lehordtam, 4 honapos korara szobatiszta lett.


Mi 23 ora korul setaltunk egy utolsot es addig nem jottunk fel mig nem pisilt.


Aztan volt mikor egy orat lent boklasztunk. Szoval teljesen lefaradt. Igy hajnal 5-6 ig siman aludt. Nekem 4 hos koraig szobakennelbe volt.


De annyira inteligens volt feljottunk az utolso setabol es automatikusan befekudt oda.



Nagyon hamar megtanulta a rendszert. 8 honapos koratol meg tudok hetvegen is tovabb aludni kb 8 ig :D

2021. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval legyek türelmes és majd összecsiszolódunk, úgy látom, nagy titkok nincsenek ebben.

Azért köszönöm, ment a zöld minden válaszért!

2021. márc. 11. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerős, mondjuk nekem csak az első hét volt ilyen, a legkisebb rezdülésére is felkeltem és rohantam, hogy van-e valami baja. Aztán megszokta a helyét és ha nem is teljesen, de az éjszaka nagyját végigaludta (4-5 körül ébredt meg), játszottam vele kicsit, kivittem pisilni és vissza is aludt olyan 7-ig


Ezt anno 3 éve én is kategorikusan kijelentettem, hogy bárhol lehet a kutya, de az ágy az tilos, én biztos nem fogom felengedni, kizárt...aha....nem kellett sok idő (csak amíg szobatiszta lett, kb 3.5 hónaposan) és az ágyon volt.

HA és tényleg csak akkor HA esetleg egyszer csak mégis az ágyban kötne ki a kutty, akkor rámpát vegyetek, amin fel tud menni, mert nem jó a lábainak (főleg a tacsiknak) ha le-fel ugrálnak.

2021. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Egyelőre ebből nem engedek, és kétlem, hogy ez változna, mert sosem aludtam együtt a kutyáimmal.

De annyira nem alszik jól még mindig, hogy attól félek, nem jól mértem fel, hogy mivel jár egy kölyökkutya egy lakásban és alkalmatlannak érzem magam. :/

2021. márc. 12. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!