Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusok! Mégis hogy...

Kutyakozmetikusok! Mégis hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hogy sikerül egy kölyökkutyát lenyírni/fürdetni/kozmetikázni úgy, hogy végig "pattog", ugrál, rágcsál, egyszóval még "kölyökként" viselkedik, izgága. Hogy teszitek az első kozmetikázásokat jó élménnyé egy kölyökkutya számára?
2010. aug. 18. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
kolyokutyát meg nem szoktak kozmetikushoz vinni.de amuyg nem tudom
2010. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De kölyökkutyát is szoktat kutyakozmetikushoz vinni. Az egyetlen feltétel, hogy meglegyenek a kiskutya oltásai. De három hónapos kutyusnak már megvan az összes oltása. :) És a 3 hós kutya még kölyökkutya szerintem. :)
2010. aug. 18. 18:14
 3/10 d,jpt L ***** válasza:
Türelem, kitartás, pénzéhség.
2010. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát köszi. :D

Amúgy úgy értettem van e valami titok, mondjuk jutalomfalat, vagy valami ilyesmi. Vagy le kell fárasztani a kutyust kozmetikázás előtt vagy mégis mi a titok?

2010. aug. 18. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem titok.

A kutyakozmetikus ezt a szakmát tanulta ki és ha nem csak egy 1 hetes tanfolyamra ment el akkor tudnia kell kezelni minden tipusú kutyát.

Tudnia kell,hogy-hol fogja le és,hogy mikor mit cselekedjen,persze neki is könyebb ha a gazda gondol erre és előtte kifáassza a kutyát ,gondolok itt futásra,labdázásra,úszásra és fizikai fáradságra.


Ha a gazda tudja mivel lehet levenni a kutyáját a 'lábáról' az is segíti a munkáját:

-jutalom falat

-fül simogatás

-beszélni hozzá

-virsli,sajt

és egyebek amivel a kutya figyelmét ellehet venni.


De sajnos elég sok kozmetikus csinálja azt,hogy a gazda ne legyen ott,mert zavarja a kutyát és ha nem bír a kutyával elaltatja megnyírja aztán jön a gazdi és csodálkozik milyen szép lett a kutyája aki 2 percig nem tud nyugton maradni és még most is kicsit bágyadt..bár ez szerencsére még nem olyan sűrű,de már lehet vele találkozni.

Remélem valami hasznos információt tartalmazott a válaszom ha meg nem akkor majd valaki megmondja :)

2010. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már nyírtam saját kutyámat és felnőttként is rettenetesen izgágák. Viszont amikor elviszem kozmetikába mintha meglenne kicsit illetődve és hagyja magát. Szerintem sok kutya ilyen, hogy idegen ember láttám nyugisabb lesz és hagyja magát.
2010. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dorakindti ***** válasza:

Én kutyakozmetikus vagyok.....a gazdi általában tényleg jobb ha nincs ott a kutya mellett, mert olyankor sokkal izgágább a kutya és a gazdi meg adja alá a lovat és a végén tényleg kezelhetetlen lesz a kutyavendég. Sajnos a kozmetikázás nem arról szól, hogy a kutya élvezze a folyamatot, hanem hogy utána élvezze az új bundáját. Sajnos általában nem tetszik nekik, hogy picit húzza a fésű, csikizi a talpát az olló, meg amúgy is....uncsi. És ilyenkor rá kell kényszeríteni. De ha Te jó gazdi vagy akkor otthon jutifalival szépen lassan hozzászoktathatod, hogy nem hal bele, ha kifésülik. És tedd minnél sűrűbben, hetente 2x, 3x. Akkor nem is viseli meg annyira, mert nem lesznek benne olyan borzalmas képződmények, amiket tényleg szinte csak kínzással lehet eltávolítani.

De az abszurd, hogy azért küldik haza a gazdit, hogy elaltassák a kutyát! Nem kell rémisztgetni a népet! Biztos van ilyen, azt elhiszem. De azért nem ez az általános. A kutya tényleg jobban bírja gazdi nélkül. Akkor a kozmetikusra figyel, aki jó esetben sugározza felé a nyugalmat, hogy nem lesz semmi baja.

2010. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nincs iagazd mindenben. Pl.: az első hosszűrszőrű kutyusom nagyon agresszív volt. Nem lehetett nyírni színte egyáltalán. Elvittem egy kutyakozmetikushoz és előre szóltam neki, hogy a a kutyát gyakorlatilag nem lehet lenyírni, mert nem hagyja. Megkérdeztem a kozmetikust, hogy altatás és kikötözés nélkül meg tudja e oldani a nyírást. Azt mondta, hogy igen. Amikor mentem a kutyért, véres volt a pofija (ott volt megkötve), a nyaka (ott is meg volt kötve) és a háta (ott is meg volt kötve). A 10 körméből 10 tövig le lett vágva, ömlött belőle a vér. Négy vagy öt helyen volt ollóval megvágva a kutya bőre. Remegett és nyüszített folyamatosan. Csur vér volt az egész kutya. Természetesen az én hibám volt (félig meddig), hogy a kutya nem bírta a nyírást, de a kozmetikus hazudott nekem, becsapott és utána letagadott mindent.

Második kozmetikusos élményem az volt, amikor teljesen bágyadtan hozták haza a kztyát (házhosszállítással). Megkérdeztem, hogy elaltatták e, azt mondta a nő, hogy nem. Pedig menni sem tudott a kutya és egész nap aludt, miután hazahozták. A kutyakozmetikusok nagyon gerinctelenek tudnak lenni pár ezer Ft-ért... Pont ezért nem akarom kozmetikushoz vinni a jelenlegi kutyámat soha a büdös életbe, és ezért lennék kíváncsi a "titokra", mert magam szeretném megoldani a kozmetikázást. Köszönöm a válaszokat.

2010. aug. 19. 12:55
 9/10 dorakindti ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid voltak! Ezek elég borzasztóak! Mondjuk meg nem lepődöm már semmin! Bár szerencsére soha az életben nem találkoztam még ilyen kozmetikussal. Ahol tanultam, és dolgoztam is eddig, mind nagyon rendes hely volt. És is a legjobbra törekszem. Ezért nem is vagyok jó kutyakozmetikus. Túl kedvesen állok a kutyához, ami miatt persze lassabban végzek:) De sajnos vannak olyan fogások, amiket nehéz így átadni, viszont rakoncátlan kutya esetén is segít. Azért én azt ajánlom, hogy keress szimpatikus helyet, és maradj ott a kutyussal, hogyha baj van egyből menekülhessetek!
2010. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendicsek. :D Mondjuk lehet, hogy egyszerűbb lene beiratkozni egy ilyen tanfolyamra. És akkor a birtokában leszek a "tudásnak". :P
2010. aug. 19. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!