Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 35 éves egyedül álló rendmania...

35 éves egyedül álló rendmanias nőnek kutyat érdemes venni lakasban? Vagy nem lesznek jóban?

Figyelt kérdés
Rendmanias vagyok, nem tudom h reagalnek ha pl az ülőre pisilne , szaga lenne stb. De közben nagyon aranyosak és szeretnék egy kis testut
2021. márc. 12. 12:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
11es köszönöm 😊
2021. márc. 12. 13:28
 12/20 A kérdező kommentje:
Macskát véletlenül sem szeretnek
2021. márc. 12. 13:29
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Macska sokkal kártékonyabb, tapasztalat.

Bútort szétkaparja, falat, tapétát letépi, függönyt szétszabdalja, zsepit, papírtörlőt, wcpapírgurigát szétcincál és szétszór, asztalra ugrál, lever mindent stb.

2021. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben felnőtt kutyát keresnék, a már említett fajták közül, pl valaki költözés vagy megváltozott körülmények vagy akármi miatt megválna a kiskutyától, de amúgy egészséges, szobatiszta meg minden.
2021. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Pl:

[link]

2021. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
Egy 10 eves kutyat fogadj orokbe. Nem ravja meg a cuccod. Nem pisil oda,ha viszed le napi 3-4x.
2021. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Ha van időd és energiád a gondozására, akkor persze, vegyél egyet. De inkább egy kistestűt válassz, aminek nem hullik nagyon a szőre
2021. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt kutya nem rossz ötlet. Az uszkár pl nem vedlik, ellenben energikus és baromi könnyen tanul.

A fajtamentésnél pl sok fiatal felnőtt és idősebb kutya van.

2021. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Az uszkár pl nem vedlik, ellenben energikus és baromi könnyen tanul."

Viszont intelligensebb a legtöbb embernél, ami miatt felkészült gazdát igényel. Egy unatkozó / félre nevelt uszkár ritka kártékony.



"Ha nem a kutyák szeretete és kedvelese miatt akkor miért akarjak kutyat??"

Nos, te az eredeti kérdésedben azzal indokoltad a vásárlást, hogy "aranyos". Ami a legritkább esetben jó indok kutya vásárlásra/örökbe fogadásra. Folytattad azzal, hogy semmi információt nem adtál meg magadról, az életmódodról, arról, hogy mit tudnál nyújtani a kutyának, ami szintén egy intő jel: vagy rosszul fogalmazol vagy azon túl, hogy "cukik" minimálisan sem vagy tisztában a kutyatartással.


A kutyázás életmód, még az alap modell is igényel napi 1,5-2 órás nagy sétát, lehetőleg változatos útvonalon, pórázról elengedéssel, más kutyákkal való találkozással, feladatozással. Ha lakásban tartod, ezen kívül szükség van még 3-4x röpke, egészségügyi sétára is.

Emellett szükséges a nevelésükhöz nagy fokú szaktudás. Persze vannak kutyaovik, kutyaiskolák, ahol segítenek neked, de fel kell tudni ismerni, hogy melyik a jó és melyik az, ami csak árt a kutyának. Mindemellett idő, türelem és energia kell ahhoz, hogy egy kutyát annyira megnevelj, hogy könnyen lehessen vele együtt élni.


Én nem tennék akkora különbséget kölyök és menhelyi felnőtt között. A kölyöknevelés fárasztó, mert energiabombák, koncentrálni kevesebb ideig tudnak (fejleszthető), tiszta lapok, fel kell tudni ismerni időben a nem kívánt viselkedést és korrigálni... Felnőtt kutyák közül könnyebb kiválasztani a neked megfelelőt, a jellemük, mozgásigényük adott, felelős menhelyen az előéletükből adódó egészségügyi és/vagy viselkedési problémáikat sem rejtik véka alá. Ettől függetlenül a kialakuló hülyeségéket ugyanúgy fel kell tudni ismerni és kezelni kell, néha ugyanúgy az alapoktól kell kezdeni a nevelését, mint egy kölyöknél: alapvető együttélés szabályai, szobatisztaság, szocializáció stb. Szóval nem, szerintem nincs olyan éles határvonal a kettő között, inkább tőled, habitusodtól, preferenciádtól függ, hogy mit választaszt.


Szóval ha már kérdezted: nekem azért volt kutyám (meg lesz is valamikor), mert hihetetlen, ahogy tanulnak, kommunikálnak és van türelmem egy idősebb, lassabb, félősebb kutya rehabilitációjához. Mivel időset hoztam ráadásul gyepmestertől, fel voltam arra készülve, hogy akár inkontinens is lehet.


A másik meg a költségek, ami a forint mélyrepülésével azért elég fájdalmas tud lenni. Érdemes egy excel táblát csinálni egyszeri (pl. ivartalanítás, fekhely), folyamatos (pl. parazitamentesítés, etetés), váratlan (pl. sürgős orvosi ellátás) költségekkel, hogy egyáltalán tudod-e vállalni.


Szóval nagy vonalakban ezeket kellene végiggondolni. Bocsi, ha túl szájbarágós voltam. (Egyébként halaim is vannak, őket is tudom ajánlani.)

2021. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát én is macskát mondanék, ha a ,,kártékonysággal” van baj, akkor kutyád semmiképpen se legyen. Macskák gyereknek valóban karmolásznak, HA nincs kaparófájuk. De azt nem nagy fáradság beszerezni a bútorok épségéért cserébe, azon kívül max a füzeteidet löki le, ha sosem foglalkozik vele senki és annyira unatkozik.

Nekem volt kutyám is és macskám is, de a kutyát ha beengedtem, már rögtön takarítani kellett utána, és folyton rohangált és fellökött mindent, a macska megfürdik magától, ahogy fentebb írták, tiszta állat, ha ez a probléma, és nyugodt is, nem rohangál le-föl és nem rágja szét az összes látható dolgot a cipőiddel együtt. (A macskám soha semmit nem karmolt meg, csak a kaparófáját, mert voltam szíves venni neki. Ha már háziállatod van, költeni kell rá.) Kutya kertbe való, nem lakásba, vagy akkor számolj ezekkel a következményekkel, ha mégis oda akarod.

Ha ezek felett nem tudsz szemet hunyni, nem való neked egyik sem. Szerintem legyen ebihalad, velük nincsenek ilyen problémák.

2021. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!