Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki egyedül és kiskutyát...

Ha valaki egyedül és kiskutyát nevel, hogyan tudja szobatisztaságra nevelni? Ugye a 2 óránkénti kivitel nem megoldható, mivel az ember dolgozik nap közben... Tippek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Amikor otthon vagy akkor rendszeresen vidd ki,bele fog tanulni.Sokan nem tudnak otthon lenni vele mégis szobatiszta lesz.

Ja és a pelenkát hanyagold mert azzal csak összezavarod.

2021. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Egy kiskutya még nem bírja sokáig. Gyakran az estét sem tudja megvárni.

A szobatisztaság azon formája, hogy jelezzen, egyszerű. Pl.: ha ugat, jutalomfalatot adsz, majd kiengeded azonnal.

Viszont azt, hogy tovább bírja, nem lehet tanítani, ahogy felnől, tovább tudja tartani, viszont idős korban ez megint megfordul, és többszöri alkalom kell majd neki.

Az egyetlen megoldás, hogy rendszerre tanítod. Nekünk is ez működik (a 10 hónapos kutyusunknál). Reggeli, ebéd és vacsora után van kivéve kifejezetten ürítés miatt. Ez azt jelenti, hogy 9-13, 14-18 és 19 óra között illetve után valamikor.

Az én munkám nem, viszont páromé megengedi, hogy hazaugorjon nap közben akár többször is.

Ideiglenes/benti megoldás a kutyapelus, viszont az nem higénikus, nem is szeretjük, nem is használjuk. Viszont a kutyusnak nem jó annyi időt egyedül tölteni, de nem azért vagyok itt, hogy kioktassalak.

2021. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha valamire rápisil, akkor hagyd ott és mindig ugyanoda fog pisilni.
2021. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi pelenkát használtunk, bár akkor éppen otthon voltam hosszabb ideig, de nem vittem le napi 10x. Van egy felnőtt kutyánk nem akartam összezavarni, hogy sűrűn leviszem. Vele együtt vittük le a kicsit napi 3x és ígyis szobatiszta lett fél éves korára. Volt neki otthon letéve pelus, azt használta séták között. Magától elhagyta végül a pelenka használatát.
2021. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül marad a kölyök, olyan helyre szokták zárni, ahol könnyen feltakarítható a termék.

Vagy szobakennelbe teszik. Ott általában igyekeznek a végsőkig visszatartani.Ahogy telnek a hetek, nő a kutya, vele a hólyagja is.

2021. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kolléganőmék (ők is dolgoznak) szobakennellel oldották meg. Az, hogy egy kiskutya rövidebb ideig tudja tartani, normális, hiszen a záróizmoknak is fejlődniük kell (ez embernél is így van), idővel majd tudja tovább is tartani.
2021. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!