Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tényleg ilyen okos?

Egy kutya tényleg ilyen okos?

Figyelt kérdés
Nem szégyellem, középkorú létemre szeretem a REX felügyelő sorozatot. Egyrészt kemény krimi, hiszen egy-két rész kivételével minden epizódban megölnek legalább egy embert, másrészt a kutya szerepeltetésével olyan gyermekeknek való "kutyusos" film. Tetszenek azok a jelenetek, megoldások, amelyek a Német Juhászra épülnek, de néha olyan meseszerűnek tűnnek. A valóságban is képes egy jól idomított kutya olyasmire, amikkel Rex elkápráztat bennünket?
2010. aug. 18. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
ezt a filmet többb kutyával vették fel külön trükökkre tanitva.
2010. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A Rexet alakító kutya (nem tudom mi a valódi neve) is egy jól idomított kutya.
2010. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak kamu. Amúgy meg maga REX nem létezik.

A készítők mondták, hogy a sorozat készítése alatt legalább 10 kutya játszotta a képernyőn REX szerepét. Volt már fiú kutya is meg lány kutya is. :)

2010. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Meg mivel 10 éven keresztül ment a sorozat, lehetetlen lett volna végig egy kutyával forgatni.
2010. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
7 különböző kutya alakítja Rexet, mind más trükköt tud (1-1 jelenetnél ha a kutyát figyeled, nem amit épp csinál látszik, hogy máshol rajzosak, de csak ha azt figyeled.). Számítógéppel is segítenek egy kicsit.
2010. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A trükkökre képes a való életben is természetesen ha be van tanítva viszont nem magától csinálja, attól tűnik meseszerűnek, hogy olyan mintha ő gondolná ki hogy "na akkor most lehúzom a kocsiablakot és felugrok a gerendára át az ablakon". Ettől függetlenül a valóban megcsinálja a kutyus a trükköket.
2010. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
A Rex nem valóság de egy kutya valóban képes ilyenekre! Ezerféle trükköt tudhat, és ezerféle sportot lehet vele űzni, mentő, rendőr, vakvezető, terelő, szánhúzó stb... A youtube-on rengeteg ilyen videó van, amin látszik hogy milyen okosak a kutyák.
2010. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, de én nem arra lettem volna kíváncsi, hogy trükk-e vagy hogy hány kutyával játszatták el a jeleneteket, olyasmire gondoltam, mint az utolsó két válasz.

Érzésem szerint a vakvezető kutya egy bizonyos szintig még döntésképes is, és a maguk módján a mentőkutyák is kreatívak.

Betnítás ide, idomítás oda, ezek semmit nem vesznek el a film szórakoztató értékéből és az okos kutya érzése marad meg benünk.

2010. aug. 19. 07:05
 9/16 A kérdező kommentje:
javítás: BENNÜNK
2010. aug. 19. 09:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát bármire meg lehet tanítai, amire fizikailag képes. Persze, rexet több kutya játsza, és nyilván nem magától csinálja a trükköket, hanem valahol a kamera mögött ott áll a tréner, aki kézjelekkel irányítja.


De nézd, pl. ezen a két viedón magyar kutyák szerepelnek, és hasonlóan ügyesek, mint rex:


http://www.youtube.com/watch?v=AUtPKbMwnRo

http://www.youtube.com/watch?v=pkPNa4DBFHI

2010. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!