Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlanátok abszolút kezdőnek, és milyet nem?

Figyelt kérdés
Igazából mindig szerettem volna kutyát, de sosem volt..most végre kertes házba költöztünk, és nagyon szeretnék egyet! Próbáltam utánajárni, csak az a baj, hogy amelyik kutya biztonságot is nyújt(pl.kaukázusi, vagy ami nagyon tetszett volna, az akita), azt végképp nem ajánlják kezdőknek, még a németjuhászról is megosztó véleményeket hallottam...Összefoglalva:olyan kutyust szeretnék, akit lehet szeretgetni, családtag, de biztonságot is nyújt, védelmező és kezdőknek is javasolható.Van ilyen?:-)

#Nagytestű kutya kezdőknek
2021. márc. 13. 22:05
A kérdező szavazást indított:
Német juhász
Golden retriver
Amerikai akita
Berni pásztor
Egyéb ( lent kifejtem)
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Inkább egy közepes testü kevréket szerezz be a közeli menhelyröl.

A keverékek sokkal erösebb imunrendszerel rendelkeznek. Kivéve ha egy elfajzott verziorol van szó. De egyszerübb egy kutya mániást megkérdezni vagy a körzeti állat orvost.

2021. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

A puli tacsko golden retriver keverékek kicsi tackoval nnagyon jo házörzök és nagyon jó barátok.

de ha a négy közül kell egy kölyök goldent szerezz.

2021. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Elirtam puli németjuhász goldi keverék távoli tacskoval.
2021. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
ÉN vagyok az eddigi összes válaszolo.Kérek mindenkit ne szidjon. saját véleményt fejtettem ki.
2021. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hat a felsoroltak kozul egyik sem. Egy golden vagy egy berni igazan jo csaladi kutya, de ok azok, akik maximum osszeszorzik es nyalazzak a betorot. De ne is gondolkodj ilyenben, hogy majd a kutya megved, sajnos a kutyat a legkonnyebb kiiktatni. Erre a celra sokkal megbizhatobb egy kamera, es riasztorendszer hosszu tavra. Persze lehet kutya is, de akkor nem kitetel, hogy orizzen. Golden retriever, labrador, weimari vizsla, vagy ugy altalaban a vizslak, berni pasztor, Groenendael. Ezek egyikse sem kerti disz, tobb oras foglalkozast igenyel egy kutya, es akkor nem lesz vele gond, nem rombol, ha kelloen ki van elegitve a mozgasigenye.


Nemetjuhaszok kozt sok az ideggyenge, vagy beteges, biztos nem valasztanam csaladi kutyanak.

Amerikai akita, mint az osszes hasonlo fajta, japan akita, shiba inu, makacs mint egy oszver, ha valami nem ugy van, ahogy szeretne, megbosszulja. Okosak, intelligensek, de nem egyuttmukodoek, mikor mihez van kedvuk kb.

2021. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, szavazatokat! (Én nem pontoztam le senkit.)Igen, van egy kutyakiképző ismerősöm, őt is kérdeztem, ő németjuhász párti, viszont itt a faluban is van 2 németjuhasz is, akikkel egyszerűen nem bír a gazdája, annyira vadak...( meg van olyan kaukazusi, ami olyan jámbor, mint egy hörcsög kb:-)). Azt tudom, hogy a kutya sok törődést igényel mindenképpen.Nézegettem menhelyeket is, csak ott meg annyi a baj, hogy a legtöbb kutyus sajnos idős, vagy középkorú, legalábbis amiket láttam-és az se biztos, hogy kezdőknek való...)A berni pásztor is nagyon tetszene, de ők ahogy hallottam szegények rövid életűek, általában.Meg az akita is tetszik, de ő az, akiről kivétel nélkül mindenki lebeszélt.:-)Itt se túl sok szavazatot kapott.:-))Akkor ebből mégis egy goldie lesz, azt hiszem:-).
2021. márc. 14. 07:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg gondolkoztok rajta, akkor a menhely otletet sem vetnem el, itt a tavasz, valoszinuleg rengeteg kolyok, fiatal kutya fog bekerulni a menhelyekre ismet. Csak a kolykok meretet neha nehez megsaccolni, a fajtajat meg foleg. Legjobb, ha ideiglenes befogadonal van a kutya, nem egy kennelben, mert akkor mar sok informaciot tudnak mondani a viselkedeserol. Mi ilyen helyrol hoztunk el egy 3 eves bulltipusu kutyat, semmi problema nincs vele (már). De tegyuk hozza, nem kezdo kutyaskent, nagyon sokat fejlodott, amikor elhoztuk tele volt levezetetlen energiaval, feszultseggel, ugy jatszott, hogy felugralt es harapdalt, nem tul finoman. Porazon keptelenseg volt kulturaltan setaltatni, megette a kerti szeket, vizcsoveket bontott, szigetelest es hadd ne soroljam.

Ezeken egy kolyokkel ti is at fogtok esni, amikor fogzik a kutya, olyan mint egy rossz gyerek, nyűgös es mindent ragna. A kovetkezo a kamaszkor 1 eves kora korul, ami nehezebb lehet, feszegeti a hatarait, szarik a fejetekre, mintha suket lenne, minden mas erdekli. Szoval nem konnyu egy kolyokkel sem, de sok kitartast, es boldog kutyas eveket, akarhonnan is valasztotok tarsat.

2021. márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy golden nem nagyon fog megvédeni és ezt az emberek többsége tudja is(híres a kedvességéről), egy jó idegrendszerű berninek szintén nem szabadna soha aggresszívnak lennie, de talán ez annyira nem ismert.


Nézz utánna a leonberginek, nagy, könnyű kezelni és van benne egy kis védőösztön is.


Szerintem amúgy, ha az emberben megvan a kellő motiváció, hogy tanuljon, fejlődjön (és időt szánjon a kutyája lemozgatására), egy németjuhász vagy akita sem borzalmas választás egy első kutyásnak. (Régen pl nagyon elterjedt volt a németjuhász, rengeteg ismerősömnek volt az első kutyája akár gyerekként is és megbírkóztak a feladattal.)

2021. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, harmadik, negyedik, hatodik kutyám mind menhelyi volt. Vagyis sintéres.

2.,5.,7 azért nem örökbe fogadott, mert befogadott, talált kutya volt.

Mind keverék, mind tökéletes, alkalmazkodó, lesi a szavam, örökké hálás, imádnivaló drága jószág.

2021. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek is!Még úgyis alaposan átgondoljuk. :-)
2021. márc. 15. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!