Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Igaza volt/van...

Mit gondoltok? Igaza volt/van a válaszolónak? (falkavezérség)

Figyelt kérdés

"p.csába a falkavezárséggel meg ezzel a szarsággal.

nem fogok egy befélemlített robotkutyával élni, aki csak azt csinálja, amit mondanak neki.

azt szeretem a kutyámban, hogy van egyénisége!

És egyáltalán nem ő a főnök, tudja mit szabad és mit nem, de ettől még belefér a bolondozás!!


nem kell nekem agyontanított robotkutya...

pl.

sose láttam még vakvezető kutyát boldognak!!"


Ezt egy nemrégi kérdésből másoltam ki,mert nagyon megfogott.(válaszoló remélem nem baj,hogy idéztelek).


Valamilyen szinten igaza van,de valamilyen szinten nem.Ti,hogy gondoljátok ezt az elvet??


2010. aug. 18. 21:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Én már láttam boldog vakvezető kutyát.
2010. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Valamilyen szinten igaza van. Szerintem túl van spilazva ez a falkavezérség téma. Ha a kutyád csuklik egyet, már az is azért van mert falkavezérnek érzi magát. Nem rossz elmélet csak túl sok.
2010. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nincs igaza. A képzettet ne keverjük már az egyéniséggel. Egy képzett kutya ugyanúgy tud játszani. Az meg nem egyéniség, ha a kutya tudja mit kell csinálni, csak cseszik rá, azt engedetlenségnek hívjuk.

Másrészt a vakvezető kutya munkakutya. Nem a za feladata, hogy boldog legyen, mint ahogy a legtöbb ember se örömében dolgozik...

2010. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez hülyeség, a kutyák falkában élnek, ez a természetes, bolondozzanak is persze, de attól még tudniuk kell hol a helyük a falkában,a másik, a vak vezető kutyát hol láthatta.. az utcán ahol a vak embert vezeti, tehát nem bolondozhat, otthon biztos más a helyzet, pl ha családtagokkal is találkozik stb... nem robot kutyát kell nevelni hanem szófogadót ennyi!
2010. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 xXxOoOxXx ***** válasza:
Abban igaza van, hogy nem kell robotkutyát csinálni a kedvencünkből. Viszont a kutya, akkor boldog, ha érzi, hogy örömet szerez a gazdájának és megfelelően van ellátva, ápolva. A vakvezető kutyák pedig kifejezetten olyan fajták, akiket könnyen lehet idomítani, képezni, hogy segíthessen a rászorulóknak.
2010. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez rossz felfogás, attól, hogy tudatjuk a kutyánkkal, hogy mi vagyunk a falkavezérek, attól ő még nem lesz egy robotkutya, csak ha valamint k.b.szott rosszul csinál az ember, és félni is csak akkor fog.

a vakvezető kutya pedig jó hogy nem áll le pajtizni, meg játszani, amíg a gazdáját vezeti, mivel neki ez a munkája, akkor kapja meg a jutalmát, játékot stb. mikor hazaérnek. tehát ők is boldogok.

de ez csak az én véleményem

2010. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Én valamilyen szinten úgy gondolom,hogy a kutyának kellenek szabályok meg következetes gazda!

Persze nem kell robotnak lennie,de tudnia ,kell,hogy holvan a helye külömben 'megbolondul' és mindent csinál (kertet ás,bútort szed szét),mert nem tudja,hol van a helye.

De már kicsit sok a falkavezérs témából,mert már aki egyálltalán nem ért a kutyákhoz már azis azonnal ezzel a falkavezérséggel jön!SZERINTEM.

2010. aug. 18. 21:19
 8/26 anonim ***** válasza:

Is-is. Nincs igaza mert egyénisége minden kutryának van. Vagy mégis hogy gondolta? Ha egy kutya engedelmes akkor nincs lelke vagy mi? Ha egy gyerek jógyerek akkor már nincs egyénisége?

Másrészt igaza van mert tényleg túlzásba viszik a falkavezérséget, azt hiszik mindenneka falkavezérség az oka, ami nem igaz. De attól még a kutyának kell főnök.

2010. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez,kedves kérdező...Szeretem én is komolyan venni ezt a témát,de ugyanakkor belegondolok:száz évekkel ezelőtt az emberek szerintem éppúgy sz*rtak a falkavezérségre,mint akár a mezőn élő juhász,mégis alighanem a leghűségesebb,legmegbízhatóbb társa tudott lenni az embernek a kutyája,minden kutyaiskola és egyáltalán,tanítás nélkül.A családi kutya vigyázta a gyerekeket,a puli rohant a nyáj oldalán,a kaukázusi megküzdött a farkasokkal,anélkül,hogy a gazdája bármi effélét tanított volna neki.A kutya ezek nélkül is tudta a helyét a családban,pedig a parasztember aligha járatta kutyaiskolába...Kicsit talán eltúlzott dolog lett ez mára-igaz,nem állítom,hogy a kutyának ne lenne szüksége tanulásra...
2010. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Nincs igaza, ez egy hülye.


A kutya nem lesz attól robot, hogy az ember a falkavezér. Sőt! Éppen az teszi tönkre a kutyát, ha a kutya a főnök.

Ettől ideges, túl agresszív, kezelhetetlen lesz. Ez valakinek jó?

Vagy inkább az a jó, ha nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog?

Mert a kutya akkor boldog, ha egy jól működő falka tagja. Ilyenek az ösztönei.


A vakvezető kutyák meg szerintem mind boldogok, mert szeretnek az embereknek segíteni. Nekik ez öröm. Nem munkának fogják fel.


Látszik, hogy semmit nem ért a kutyákhoz.


,,És egyáltalán nem ő a főnök, tudja mit szabad és mit nem, de ettől még belefér a bolondozás"


Óh igen. Amikor a kis termetű neveletlen kutya bolondozik, támad mindenkinek, és őrülten ugat. Na, ez az ami jó?

Vagy amikor a nagy termetű kutya, pusztán majd bolondozásból megtámad valakit, és a gazdája nem tudja vissza hívni?


Mert csak akkor lehet visszahívni egy kutyát, minden esetben, minden helyzetben, ha az ember a falkavezér. Ha nem így van, előfordulhat, hogy nem hallgat az emberre.


Ja, és lehet szar ezt hallgatni ,de a kutyával kapcsolatos nevelési problémák 90%-a falkavezérségi gond miatt van.


De hát tényleg hülyeség ez a falkavezérség nem igaz? Végül is, csak majdnem mindig ez a gond, áh, nem is érdemes ezzel törődni.

2010. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!