Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok az ivartalanítás...

Tapasztalatok az ivartalanításról? Műtét előtt, közben, után?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Sok macskát láttam meghízni
2021. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Sok kutyat lattam kedvetlennek miatta es elhizni.
2021. márc. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
...
2021. márc. 16. 00:12
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Az én kutyám műtét előtt egy jókedélyű, pörgös, "le se lehet lőni" típusú kutya volt. A műtét nem változtatta meg. Sőt, szuka kutya, de a műtét egyáltalán nem viselte meg. Amint hazahoztuk, 1 óra múlva már akart lábra állni, le se lehetett állítani. Nagyon gyorsan felépült a műtétből, meg igazából műtét után is evett, ivott, igazából annyi, hogy egy ideig a műtét után nem futkározott, de amúgy tök jól viselte a műtétet, és a személyisége is pont olyan maradt.
2021. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Az én fiú cicámat kb. 2 hete ivartalanították. A műtét előtt kapott altatót, kb 15 percig küzdött ellene, majd elaludt. A műtét nem tartott sokáig, a doki berakta a hordozóba, majd mondta, hogy ne rakjuk pl. takaróra, mert megfulladhat (mivel ugye nem tud mozogni). A sebét a macsek magának rendezte, tisztította. (Az én macskám benti, azonban ha kinti lenne, műtét után még 1 napig nem ajánlott kiengedni.)


A macsekom 1-2 óra alvás után felébredt, de csak mocorgott. A mancsát mozgatta, majd fokozatosan jobban tudott mozogni. Mivel este műtőtték, így reggelig fent maradtam vele, mert ahogyan fel tudott állni, egyből mindenhova menni akart, de ugye nem tudott, csak ide-oda dülöngélt sétálás közben, nekem pedig fognom kellett, hogy ne essen hasra. Enni csak másnap kaphatott enni (hogy ne fulladjon meg). Kb 2 napig még bágyadt volt, és inkább aludt. Most tökéletesen van. Ugyanolyan izgága, mint volt. :DD Mindenhova sprintel, fel-le ugrik stb. Az én macskámnak nem változott az étvágya, az orvos sem javasolt diétát. Nem hízott el, ugyanolyan izmos legény, mint volt. :D

Ha lehet, kérj déli időpontot, mivel ha felébred, mindenhova menni szeretne, mivel nem tudja, hogy mi történik vele, ez pedig sok eséssel jár, ha nem tartod meg. Nappal pedig egyszerűbb lesz figyelni rá.


Remélem tudtam segíteni. :)

2021. márc. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
90%

Műtét előtt egy nappal nem nagyon ehet, műtét az gyorsan meg van,

utána pár napig eléggé kába nem nagyon eszik előfordulhat, hogy hány,elvonul.

Utana vissza kell még menni orvoshoz egyszer ketszer vele,

Pár hét és utána olyan lesz mint régen.

Én azt vettem észre valamennyivel többet eszik után de ha tud futkosni meg jatszik vele az ember akkor nem fog elhizni nem lesz depressziós sem.

2021. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Tobb evvel meghosszabbitja a kutyusod eletet az ivartalanitas.

Nem heredaganata, méhgyulladasa, stb.

Az ivartalan kutyaknak meg kell felezni a napi taplalekat es nem fog hizni. 3 nagytestű 2 kistestu kutyam van, mindegyik ivartalan. Gondos gazda ivartalanit.

2021. márc. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám nem sokkal ivartalanítás után került hozzám a fajtamentéstől, szóval csak az utánról tudok nyilatkozni. Annyi negatívum volt, hogy azon a télen fázott a hasa, mert le volt vágva a szőre, ami idővel visszanőtt, de adtam rá ruhát, szóval nem volt gond. Nem hízott el és megfelelő az aktivitása is. Itthon persze szeret lustálkodni, de kint szeret sétálni, kocogni, túrázni, és szívesen játszik is más kutyával.
2021. márc. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A műtét előtti alatatás engem nagyon megrázott, üveges tekintettel feküdt ott a kutyusom. Majd anyukámmal kint sírtunk a váróban, csak azért írom ezt mert szerintem erre jobb felkészülni. Egyébként minden rendben volt, nem lépett fel semmilyen probléma, nem szakadt fel a sebe. Szépen begyógyult, és nem hízott el. A személyisége nem változott meg.
2021. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Két nőstény cicám nehezen viselte, az egyik különösen lassan tért magához, és mindkettő belázasodott kisebb-nagyobb mértékben. A kandúrt nem hatotta meg, viszont ő nyugodtabb is lett, a másik kettő kevésbé változott meg. A szuka kutyámra semmilyen hatással nem volt, nem lett se nyugodtabb, se semmi, meg sem betegedett és összességében vidáman átvészelte az egészet.
2021. márc. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!