Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a mentett kutyákkal?

Mi a baj a mentett kutyákkal?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdés van ebben a kategóriában, amiben valaki kutyát szeretne venni. Elég gyakran leírják válaszként, hogy "én tudok egyet egy menhelyről, ami pont jó lenne neked", vagy hogy "miért nem viszel el egyet menhelyről?", stb. Ezek a válaszok minden esetben le vannak pontozva, még akkor is mikor a kérdező irreálisan alacsony összegért szeretne kutyát vásárolni és le is írja hogy nincs pénze drága, fajtatisztát venni tenyésztőtől. Miért? Mi a baj a mentett kutyákkal? Nekünk 2 is van, illetve van egy fajtatiszta "papírosunk" is, és eddig nem véltem felfedezni köztük különbséget. Aki szerint nem jó ötlet menhelyről magunkhoz fogadni kutyát, az ennyire divatmajom, és azzal akar hencegni hogy neki több százezres kutyája van? Vagy csak annyira gonosz hogy szerinte nem érdemes megmenteni a kutyákat onnan? Ha valami ritka fajtáról van szó, akkor azt megértem hogy sokat fizet érte, de ma már ott tartunk, hogy egy buldogért is kifizetnek sokan 300 ezret, pedig tele vannak velük a menhelyek. Szóval én nem értem... Miért lett divat mostanában ez mentett kutya ellenesség?

2021. márc. 16. 12:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%

6-os, nem az a baj, ha egy kutyanak nincs torzskonyve, mert valami utcai keverek es orokbefogadtad, hanem az, hogy sokan fajtajellegu szaporitos kutyat akarnak torzskonyv nelkul.

Na ez a baj, de ezt sokan meg mindig nem fogjak fel.

2021. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

Leszögezem, nekem menhelyi keverék kutyám van. De kölyökként hoztuk ki (inkább kamaszként, 6 hónapos körül lehetett), és én a jelenlegi élethelyzetemben felnőttet nem is igazán mernék bevállalni. Kifejezetten szeretnék majd később, de most van két 6 év alatti gyerekem és egy 7 éves cicám. Nem merem megkockáztatni, hogy idehozok melléjük egy ki tudja, milyen múltú felnőtt kutyát. Nem feltételezek rosszat a menhelyekről, de a legjobb szándék ellenére sem tudhatnak mindent egy általuk mentett kutya múltjáról. Én nem vállalom azt a rizikót, hogy a 2 éves fiam egy teljesen ártatlan mozdulatát félreérti a kutya egy esetleges trauma miatt, és megharapja. Vagy hogy egyszercsak mégis megkóstolja a cicánkat, esetleg a 6 éves lányunk sikítása ijeszti meg annyira, hogy harap.

Ez nem zárja ki a menhelyi kutyát, mert (sajnos) kölykök is vannak ott szép számmal. Majd ~10 év múlva, ha a kisebbik gyerekem is kamasz lesz, merek hozni felnőtt kutyát, addig nem.

2021. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek joga van eldönteni honnan szerez kutyát. Menhelyi kutyák előélete sokszor borzalmas. Egy átlagos ember nem biztos, hogy tudja kezelni. Ezért is kerül sok vissza menhelyre, mert csak azt látják, hogy ők megmentettek egy kutyát és milyen jó dolog, csak arra nem gondoltak, hogy ezek a kutyák készek. Nem póráz képes, szocializálatlanok, sokuk retteg az emberektől, esetleg agresszív más kutyákkal. Van amelyik bántalmazott, rehabilitációt igényel. Aztán ez túl sok és boom, 2 nap után repül vissza a menhelyre. Nem mindenkinek való mentett kutya. Mondom ezt úgy, hogy mentett es vásárolt kutyáim is vannak. Vannak könnyű esetek, de kifoghatsz egy problémásat is. Előző kutyánk szintén menhelyi volt és meggyúlt vele a bajunk, de amúgy jó kutya volt, csak az átlag embernek, családba nagyon nem való. Pl lábait extrém mód féltette, ha hozzá nyúlt valaki, harapott. Tőlünk egy idő után megszokta, de ígyis egy harc volt a karomvágás, szájkosár kellett rá. Ha bebújt az ágy alá, nem lehetet kihívni, morgott, vicsorgott. Persze, nyilván nem magától lett ilyen, megtanult túlélni, bántalmazták. De szerinted egy ilyen kutyát hányan tudnak a helyén kezelni? Megjegyzem menhelyen nagyon cuki es kedves volt, mikor elhoztuk.
2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
*nem készek.
2021. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
42%

#11

igen, értem, amit mondasz, és egyetértek, hogy a lelketlen, kutyáit semmibe vevő, pénzhajhász szaporítók nem emberek.

viszont én nem erről írtam, hanem a törzskönyv-sznobizmusról.

a törzskönyv az állatok tenyészértékének megállapítására szolgál. (ezt a mondatot érdemes párszor elismételni magunkban.)

hadd mondjak egy konkrét esetet:

volt egy vizslám, moha. nem volt törzskönyve, viszont mindkét szülője törzskönyvezett, ráadásul dolgozó kutya volt. tehát nem "fajtajellegű" és nem szaporítótól. születtek kiskutyák, és elajándékozták őket. akkor a moha vajon hova tartozik? (tartozott, mert pár éve elpusztult)

2021. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
65%
#15 törzskönyv híján honnan tudod hogy azok voltak a szülei akit mondtak? Sehonnan. Tehát fajtajellegű. Akitől vetted az pedig szapi volt, mert ha komolyan vette volna adolgot, a kutyák egészségét, akkor rendesen tenyésztőként tenyésztett volna minőségi fajtatiszta kutyákat.
2021. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%
#16 először olvasd el légyszi, amit írtam. nem fizettem érte. ott voltak a szülei, onnan tudom, hogy azok voltak aszülei. nem tenyésztő volt, pláne nem szaporító. tényleg ennyire nehéz szöveget értelmezni?
2021. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
47%
milyen lelketlen lénynek kell lenni ahhoz, hogy valaki leírjon olyat, hogy minőségi kutya? undorító emberek vannak
2021. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
26%

Jólvan. Te buta vagy és naív, én meg nem fogok galambbal sakkozni :D


#16 voltam.

2021. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
32%

"Aki szerint nem jó ötlet menhelyről magunkhoz fogadni kutyát, az ennyire divatmajom, és azzal akar hencegni hogy neki több százezres kutyája van?"



NEM henceg itt senki.

Nem kell általánosítani.

Mindenki onnan vesz, ahonnan akar.

És sok a problémás állat a menhelyen, rossz az előéletük.

Ezért van az, hogy a legkevesebb gondod a tenyésztőnél lesz.



Ezért persze általában le kell perkálni 150 000 ft-ot legalább.

Ami valljuk be, ezért az összegért egy sokkal készebb, minőségibb, jobban szocializált, megvigyázott, ellenőrzött kölyköt kapsz, szemben a szinte minden esetben szaporítottnál.


Drága, minőségi ebek, ritkán végzik sintértelepen, fajtamentőknél. A szaporítós kutyák kerülnek 90%.ban oda.


Azt is kezelni kell majd, ha baja lesz ám, nem csak azt, amit kicsiként veszel egy szaporítótól.

Azt esetleg elfelejtetted-e?


A lelki eredetű betegségekről, sérülésekről most nem beszélek még, eddig csak a külső tartott

Jöjjön a belső: idegbetegség, idegroncs, rángatózó, epilepsziás stb és társai, mind megtalálható a menhelyen.


Nem mondom, hogy mind ilyen, nyilván nem.

De a mentettel sok lesz a meló, azt már egyszer lelkileg megviselte, hogy kidobták, sosem lesz olyan a lelkében, mint amelyik tiszta lappal egyből szerető családhoz kerül.


Ugye a külső genetikát már leírtam.


Egyszerűen menhelyi a tizedét se hozza semmilyen téren annak, mint amit tenyésztőnél elvárhatsz.

Ettől persze még nagyon szeretheted....



De az nettó faság, hogy mindenki hozza a menhelyről... ja

aztán épkézláb kutya meg nem maradna az országban, ami értelmes jegyeket hordoz, ha mindenki összevissza keveréket tartana.


Na meg ez olyan, hogy vannak emberek, akinek nem telik péjemvére , meg mörszédeszre... Akkor a többi meg rohadjon meg és mindenki járjon szuzukival?


érted...


Attól persze még nagyon szeretheted a keverékedet.... de ne mondjuk már, hogy mindenkinek az olyan hú de jó választás, mert egyáltalán nem.

2021. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!