Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a mentett kutyákkal?

Mi a baj a mentett kutyákkal?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdés van ebben a kategóriában, amiben valaki kutyát szeretne venni. Elég gyakran leírják válaszként, hogy "én tudok egyet egy menhelyről, ami pont jó lenne neked", vagy hogy "miért nem viszel el egyet menhelyről?", stb. Ezek a válaszok minden esetben le vannak pontozva, még akkor is mikor a kérdező irreálisan alacsony összegért szeretne kutyát vásárolni és le is írja hogy nincs pénze drága, fajtatisztát venni tenyésztőtől. Miért? Mi a baj a mentett kutyákkal? Nekünk 2 is van, illetve van egy fajtatiszta "papírosunk" is, és eddig nem véltem felfedezni köztük különbséget. Aki szerint nem jó ötlet menhelyről magunkhoz fogadni kutyát, az ennyire divatmajom, és azzal akar hencegni hogy neki több százezres kutyája van? Vagy csak annyira gonosz hogy szerinte nem érdemes megmenteni a kutyákat onnan? Ha valami ritka fajtáról van szó, akkor azt megértem hogy sokat fizet érte, de ma már ott tartunk, hogy egy buldogért is kifizetnek sokan 300 ezret, pedig tele vannak velük a menhelyek. Szóval én nem értem... Miért lett divat mostanában ez mentett kutya ellenesség?

2021. márc. 16. 12:09
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
62%

Azért kerül be ennyi kutya menhelyre, mert az emberek fa@ok. Az ember ront el mindent, és teszi tönkre a kutyákat. Egy ilyen 20-as féle válaszolót behajítanék a farkasok közé, az is biztos.

A fajta fenntartása miatt szükséges a tenyésztés, én nem mondom, hogy nem. DE én is nonszensznek tartom, hogy többszáz ezer Ft egy kutya.

Plusz ezek az új tenyészetek, mint a mopsz, hogy levegőt sem kap...az emberi fa@ság határtalan, és hogy más élőlények életével játszanak, nonszensz.

Nekem is mentett kutyám van, igen, van vele dolog, nem egyszerű eset, de ők is megérdemlik a szeretetet és a boldog életet.

2021. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!