Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imizol injekció okozhat...

Imizol injekció okozhat halált, ha félrediagnosztizálták a kutyát és mégsem babéziás?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Megeshet, bár egészséges kutyát max megvisel valamennyire. Beteg kutyát lehet hogy meg is tud ölni. Úgy tudom elég erős anyag, pont ezért csak akkor oltják be vele a kutyát ha vannak tünetek és kullancs is volt.
2021. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az attól függ mi volt a baja. Az Imizol eléggé megterheli az emésztést, hányás, hasmenés, folyadékvesztés, úgyhogy ha ilyen problémái voltak és félre lett diagnosztizálva akkor előfordulhat. De babéziózist nem nagyon szoktak félrediagnosztizálni, mert ha pozitív a teszt vagy kólaszerű a vizelet akkor egyértelműen az a baja. Legfeljebb túl későn kapta.
2021. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem találtunk benne kullancsot. A vizelete tiszta volt, de a tesztcsík szerint volt benne vér. Nem volt egyértelmű, hogy babéziózisról van szó. A doki azt mondta, hogy nagy rá az esély, hogy az. De rám bízta a döntést, hogy beadja-e neki. Szombaton megkapta az Imizolt, azt mondta, ha megéri a reggelt, akkor túléli. Nagyon szenvedett, de átvészeltük az éjszakát. Vasárnap délután még játszott is. Hétfőre megint rosszul lett. Kapott infúziót hétfő délután, kedd délelőtt és délután. Viszont amikor hazaértünk a délutáni infúzióról, ki akartuk venni a kocsiból, de elájult. Visszarohantunk vele a dokihoz, de akkora már vérzett az orra, szája és kiürült a bélsár is. Próbálta újraéleszteni, de hiába. Meghalt.
2021. márc. 16. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Részvétem!

Az én kutyám 3 éves, kétszer kapott imizol injekciót. Az első esetben a világ végén kirándultunk egy mocsárban, hazafelé vettük észre, hogy tele van kullanccsal (3 már bele is fúródott, többet meg a szőréről szedegettünk le) még hazafelé beugrottunk az ügyeletre, ott kapott imizolt, tünetei ekkor még nem voltak, más tesztet sem csináltak, de ennek ellenére indokoltnak tartottam az injekció beadását, mivel ennyi kullancs között nagy eséllyel lehetett fertőző. Szerencsére nem lett baja tőle, egy hétig figyeltük, de egészséges maradt. A második eset is hasonló volt, tünetek nem voltak, csak a kullancsot találtuk meg benne és egyből vittük orvoshoz. Megjegyzem minden esetben volt a kutyán kullancs elleni védelem, először vectra 3d csepp, majd foresto nyakörv.

Olyan is volt, hogy találtam benne kullancsot, akkor is egyből mentünk orvoshoz, de az orvos meggyőzött róla, hogy a tünetek megjelenése előtt ne adjuk be neki az imizolt, inkább figyeljük, mérjük a testhőjét, kedvét, étvágyát (mert egyébként a babézia első tünete a láz szokott lenni, a véres vizelet napokkal később jelentkezik általában) és ha gond van akkor kezeljük. Szerencsére semmilyen tünet nem jelentkezett, a talált kullancs nem volt fertőzött én meg azóta is hálát adok annak az orvosnak, aki meggyőzött arról, hogy feleslegesen nem szabad kezelgetni a kutyát.

Miután utánaolvastam az imizol májkárosító hatásának, veszélyeinek eléggé elbizonytalanodtam, azóta tablettával védekezünk, mert azt tartom a legbiztosabbnak és még mindig kevésbé káros, mint egy 3. imizol. Nemrég csináltattunk vérképet, ami alapján minden értéke rendben volt, így még nagyobb biztonsággal merem adni neki a tablettát.


Nehéz kérdés egyébként, mert az imizol tényleg veszélyes, a babézia meg egy nagyon alattomos, agresszív betegség, létezik teszt, ami kimutatja a fertőzöttséget, de annak napok múlva jön meg az eredménye, amikor már lehet, hogy a kutya sokkal súlyosabb állapotba kerül és nem is feltétlen pontos a teszt a tünetek megjelenése előtt. Ha legközelebb kullancsot találnék a kutyában én sem tudom, hogy hogyan döntenék, de szerintem a jelenlegi tudásommal inkább megvárnám a babézia teszt eredményét.

Mindennek ellenére azt gondolom, hogy egy egészséges, fiatal kutyának nem kéne a halálát okozza egy imizol injekció, a ti esetetekben valószínűleg lehetett a kutyusnak valamilyen más betegsége, amit az orvos félrediagnosztizált vagy nem ismert fel és ezen csak rontott az imizol. A másik, ami felháborít ebben a történetben, hogy nincs olyan (vagy csak nagyon kivételes esetben), hogy az orvos a gazda kezébe adja a döntést, és így a felelősséget is. Ő a szakember, ő tanulta ezt az egyetemen, az ő kötelessége felismerni, hogy egy adott kezelésre a kutyának szüksége van-e vagy sem, nem a laikus gazdinak. Honnan tudná a gazdi megítélni, hogy vajon tényleg szüksége van-e a kutyának arra az injekcióra? Az orvos feladata a megfelelő diagnózis felállítása és kezelése.


Még egyszer őszinte részvétem, semmiképp se hibáztasd magad, ez egy olyan döntés volt, amit nem nektek kellett volna meghozni!

2021. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja pont ugyanilyen tippelgetéssel vesztettem el a kutyát. Itthon az állategészségügy minősíthetetlenül lent van, az emberi is, de az állati pláne. Sok orvos belefásult a munkájába, kilépni nem akar belőle nem is tudna mást csinálni, aztán leszarom módon csak kezelgetnek, nem az ő állata úgyse. Sok orvosnál jártam már, de ezt elég sok helyen érzem.

Nekem szívrohama lett, mert bszott vérnyomást mérni neki és keringésjavítót adni. És mikor hazaértem vele lefeküdt aludni, még lejjebb zuhant a vérnyomása a pihenéstől, majd mikor felébredt és felkelt össze is esett, akkor tódult le a maradék vér a lábaiba mikor felkelt és leállt a szíve.

Öreg volt már, de még 1-2 éve lett volna, csak a doki eldöntötte, hogy ez már leélte az életét úgyis, ő meg egy befásult fasz, hát akkor tesséklássék módon is elég kezelni és meg is lett a vége.

Megmondtam neki mikor kifizettem a kezelési díjakat másnap, hogy mi most találkoztunk utoljára, még csak meg se volt lepődve annyira természetesen vette.

2021. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerlek a kovetkezo kutyadnak adj havonta Next guard spectrat!! Az megelozi ezt is meg a szivfergesseget is!!!


Reszvetem. Sajnos az orvosok emgem is gatlastalanul lehuztak es az en elozo kutyam is meghalt.

2021. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

11 éves volt, 5 éves kora körül volt veseelégtelensége, amit szépen szinten tudtunk tartani. Egyébként egészséges, vidám, játékos kutya volt. ❤️

2021. márc. 17. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!