Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rossz az ha egy kutyának...

Nem rossz az ha egy kutyának engedélyt kell kérnie arra, hogy pisilhessen?

Figyelt kérdés

Szóval ma reggel láttam sétáltatni egy kutyát a városba. (nem olyan helyen ahol sok a járókelő tehát nem a főúton) A kutya póráz nélkül volt (kan) és láb mellett sétált a gazdájával. Oda értek egy bokorhoz és a kutya engedélyt kért rá, hogy elmehessen pisilni. Ránézett a gazdájára (csóválta a farkát közben) és vakkantott. Mikor megkapta a bólintást akkor elment pisilni és vissza tért a lábához.

Nem rossz e a kutyának? Mármint csóválta a farkát meg minden (nem tűnt letörtnek örült a sétának is) csak kérdezem, hogy nem kínzás ez kicsit a kutyának? Hogy nem pisilhet le bármit amit akar.


2010. aug. 19. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy rossz lenne a kutyának. Ha városban sétálok a kutyával (nekem is kan kutyám van) akkor én sem engedem oda, hogy mindent lepisiljen. Mert nem igazán lehet haladni ha minden egyes fánál meg bokornál megáll az ember... Mikor séta van akkor séta van és Ő sem pisilhet. Enyém is engedélyt kér rá ha valamit nagyon le akar pisilni. Mikor megyek a városba mindig a kutyafuttatón keresztül megyek ott elengedem pisilje ki magát aztán a városban nuku. Szerintem az illető gazdi sem kínozni akarja evvel a kutyáját. Biztos, hogy Ő is engedi, hogy pisiljen.

Engem például az is idegesít amikor a városban sétálok és kiskutyákat flexi pórázon sétáltatnak. A kutya megy össze vissza keresztbe kasul és nem lehet elférni tőlük. Főleg ha leállnak pisilni...

2010. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem rossz a kutyának, mert ezt tanulta kölyök kora óta. Nagyon jól nevelt kutya és ez így van helyesen. Sajnos az én fiúmnak ezt nem tanítottam meg, bár nagyon ritkán sétálunk, mert udvaron van és amikor el is megyünk, minden villanyoszlopnál és bokornál megállunk, ez egy idő után már nekem is ciki. :)
2010. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajna az én kutyám még nem kér engedélyt,meg nem is jön póráz nélkül a lábam mellett, de én sem engedem neki, hogy összevissza jelölgessen. Gondolj bele, kávézók előtt tuják, autók, házfalak, ilyen-olyan térdekorációk, gondolj bele mi lenne, ha mindent lepisilne. az a durva, hogy még így is rendszeresen beszólnak, hogy összeszedem a kakát, és csak olyan helyre engedem pisilni, ahol föld van, betonon soha.


De gondolj csak bele, a versenyző kutyák sem pisilhetnek amikor akarnak. Képzeld el hogy nézne ki, ha az agility pályán lejelölné az akadályt, vagy ÖV-n a sátrat.


Biztos nem olyan kényelmes, de nem kínzás. Végülis a természetben a farkas sem jelölheti le más területét, ha nem akar balhét.

2010. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez kifejezetten a pisilésre vonatkozott, inkább arra, hogy a gazdi maga mellé utasította, és a bólintás azt jelezte, hogy elmehet mellőle.
2010. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy lehet ahogy Szellő lány írta!:)

Az enyém is ilyen!Akkor megy el a lábam mellől ha én azt engedélyezem neki!Jelzi a kutya hogy menne és ha azt mondom "mehetsz" már megy is pisilni,szaglászni stb. de addig sehová!:)

2010. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is kér "engedélyt", hogy arrébb mehessen, de ez olyan, mint amikor a gyerek szól az anyjának, hogy odébb megy egy pár métert valamiért. :)
2010. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLoss ***** válasza:
100%

Szia!

Képzelj el egy vándorló-vadászó farkas falkát,ahol a tagok akkor mennek szaglászni pisilni meg játszani amikor ők akarnak. Éhen halna a falka. A falka vezér mondja meg mikor van itt az ideje a vadászatnak, aktív mozgásnak, evésnek, ki mokor ehet, és a játéknak pihenésnek.

Véleményem szerint egy jól működő "falkát" láttál a minap.

Üdv

2010. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Ez nagyon aranyos lehetett.

Gondolj bele: ha benn van a kutya a lakásban, akkor is szól, hogy szükség van. Tehát engedélyt kér.

2010. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!