Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne ugasson minden másiknak?

Figyelt kérdés

Tehát, ha pl sétálunk és lát egy kutyát ugat és próbál felé menni, van amikor letud állni vele puszizkodni valamikor nem mikor távolodunk akkor is húz vissza és ugat neki. A másik a kutya futtatón, akit nem ismer annak ugat, követi mindenhova néha megszaglássza de be nem áll a pofája. Aztán a nála nagyobb kutyákat még jobban ugatja. Volt olyan, hogy porázon sétáltattam és odajött hozzá egy dobermann és megszagolták egymást aztán neki támadt, vagy kutyafuttatóra bejött egy francia bulldog pórázon és annak is neki ment... De akit már régóta ismer azzal csöndbe eljátszik szaladgál, bár ezek a "barátai" ugyan akkorák mint ő.


Egy kistestű pincsi-csivava-mopsz(?) keverékről van szó. 10 hónapos ivartalanítva van (előtte is ugatott nem változott semmit)



2021. márc. 18. 17:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Amivel próbálkoztam: -játék eldobása, neki indult félúton visszafordult és ment vissza ugatni.

-rászóltam, 2-3 mp-re abbahagyta

-jutalom falat, ilyen helyzetbe ha más kutya van nem érdekli.

2021. márc. 18. 17:45
 2/20 anonim ***** válasza:
8%
Ha ezek nem müködnek, akkor egy két laza orr ütés, de amúgy semmi.
2021. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pillanat, amikor a kutyát még ki tudod zökkenteni abból, hogy elkezdjen ugatni.


Ezt a pillanatot kel eltalálnod, és abból még el tudod vonni a figyelmét. Nálunk ez úgy néz ki, hogy már látom a füle állásából mire készül, ilyenkor szólok neki, hogy figyelj, ő rámnéz és megy a kaja, onnantól meg feladatba rakom. Pl lábhoz. De ha nem kapom el ezt a pillanatot, akkor veszett fejsze nyele.


Egyébként nem ártana nektek egy kutyaiskola. Igazából a cél az, hogy te legyél sokkal érdekesebb neki mint minden más. Az orra ütögetést meg felejtsd el, baromság.

2021. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Erős benne a csivava vér.
2021. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon egyszerű ennek az orvoslása, úgy nevezik, hogy szocializáció.

Már 3 hónaposan el kellett volna kezdeni ezt vele.

2021. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-s 3 hónapos került hozzám utána az oltások 4 hónaposan ismerte meg barátait kb. azokkal van jóban csak a többieket ugatja..
2021. márc. 18. 18:53
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyen 'hulye' kutyak ... a hulyet pozitivan ertettem. Rengeteg ilyen kutyaval talalkozunk nap mint nap. A kiskutyak szokat ilyen ugatosak lenni. Minnel kisebb, annal nagyobb a hangja.


Nagy mafla kutyam meg csak nez, hogy mi a franc van. Kiskutyas altalaban megilyed, hogy a kutyaja viselkedese miatt majd a nagy megharagszik ... ebbol mindig egy olyan idetlen hangulat alakul ... pedig a kutyam pont leszarja a kiskutyakat :) Szerintem meg szereti is ha ilyen hulye egy kiskutya! De ezt a kiskkutyasok nem tudjak es tok hulyen viselkednek :D

2021. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Azért 4 hónaposan is el lehetett volna kezdeni normálisan szocializálni. Miért nem tetted?


És azért ilyenek a kiskutyák, mert rendszerint a kiskutyás gazdák is felelőtlenebbek, következetlenebbek. A kiskutya gyerekpótlék vagy sétáltatható plüsskutya funkcióban van. A gazdájuk ráhagyja ezt a viselkedést kicsinek, mert szerintük ez cuki. Sőt, még rá is dicsérnek (sokszor nem is tudatosan) a rossz viselkedésre. Majd egyszer csak megelégelik, mert idegesíti őket és onnantól meg szidják ugyan azért, amit korábban ők maguk tanítottak.

2021. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mikor levittem legelőszőr sétálni már ezt csinálta. Hiába szoltam rá hogy nem szabad
2021. márc. 18. 20:25
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Rászóltál, ő nem hallgatott rád, és végül ráhagytad ezt a viselkedést?

A rászóláson kívül nem is próbáltál mást? Nem tanítottad meg, hogy hogyan viselkedjen abban a helyzetben? Olyanért tiltottad, amiről fogalma sem volt, hogy mit kellene máshogy csinálnia?


A szocializáció fogalmának és a tudatos nevelésnek kicsit nézz már utána!

2021. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!