Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy ne szökjön?

Figyelt kérdés
Foxi keverék kutyám van, nagyon eleven és nagyon erős. 2 méteres kerítést is át tudja ugrani. Folyton a szomszédnál köt ki. Szerintetek lehet valamivel ezt megakadályozni?
2019. dec. 27. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Először is, foglalkozz vele. A foxinak nagyon nagy a mozgásigénye, menj el vele futni, akár biciklizni. Fáraszd le szellemileg is, tanulj vele trükköket. Tanítsd meg neki a marad vezényszót. Ha végképp nem megy, suli. Utolsó utáni lehetőség: szökésgátló a kerítésre.
2019. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sok mozgás sem volt elég (egész napos gyaloglás után is szökött). Villanypásztort tettem a kerítésre. Azóta béke van
2019. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a villanypásztorra énis gondoltam, csak ugye ha átugorja akkor lehet hogy megse érezné. Vagy megérzi?
2019. dec. 27. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Heti 5-6/szor 10 km-t futottam a foximmal. Belvarosi lwkasban eltunk. Sokszor engedtem szabadon. Nem szokott el tolem,medt eleget mozgattam.


Vagy nezz korul a szomszedok kozt,ki jar futni. Vigye vegig porazon.

2019. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:17

Azért 2 méternél már nem repül a kutya szerintem. Ergo meg kell kapaszkodnia. A villanypásztor megfelelő magasságban talán használ neki.

2019. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

1. Kerítésre tenni kell ilyen befelé dőlő toldást.

[link]


2. Villanypásztor. Műanyag karókat csak le kell szúrni, meg kell 1,5 m vascső a földelésnek.


Párszor meg fogja rázni, de nem lesz tőle semmi baja. 1 hónap után ki is lehet kapcsolni, mert nem fog hozzá közelmenni.

2019. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a villanypásztor szalagját úgy kell elhelyezni hogy a kutya még a földön állva elérje. Csak akkor rázza meg, ha a talajon vannak a lábai.
2019. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kösd ki. Egyszerű és nem kerül pénzbe
2019. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem javasolnám a kikötést. Lehet hogy nem kerül pénzbe de egy foxi hamar begolyózna ráadásul az állatvédelmi törvény szigirúan tiltja a megkötött kutyát maximum indokolt esetben rövid időre szabad pl. Kapu nyitásnál ha autó beáll stb. Én is inkább a villanypásztort javasolnám vagy a kerítés tetejére szerelni egy kis szögben befelé döntött részt az meggátolja a szökést. Ez egyébként cicáknál is működik. A sok mozgás nem mindíg használ. Az én kutyám napi szinten jár tereplovaglásra velünk (pici terrier keverék) 15-20kilométereket rohan utánnunk akár vágtában is és ha vissza érünk mintha mi sem történt volna futkos az udvaron tovább.
2020. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!