Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyátok füvet eszik, ti...

Ha a kutyátok füvet eszik, ti hagyni szoktátok?

Figyelt kérdés
Elég forgalmas helyen szoktunk sétálni, így én nem tudom neki jó szívvel hagyni, nehogy nagyobb baj legyen belőle, hogy összeeszik valami mást is. Csak rám szólt valaki, hogy hagyjam neki, nem véletlenül eszi. Egyet is értenék, ha családi házban laknánk és a saját füvünket enné. Ti mit gondoltok erről?
2021. márc. 18. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen, hagyd, mert ég a gyomra és az enyhíti!
2021. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Az én kutyáim csak akkor esznek füvet ha valamivel elrontották a gyomrukat, úgyhogy én hagyni szoktam nekik. Amúgy nem jellemző rájuk hogy fűevéssel szórakoztatnák magukat.


Nem lehet hogy a tiednek is valami emésztési/táplálkozási/gyomor baja van? Szerintem erre gondolt az is, aki azt mondta neked hogy nem véletlenül eszi a kutya a füvet. Mit és mennyit kap enni, milyen állagú és gyakoriságú a széklete? Milyen kutya és mennyi idős?

2021. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Igen, bár csak olyan helyen, ahol nem autóút van. Beljebb, ahol tiszta a fű, hagyom. Emésztésének is jó, "zöldet" is eszik és --bármilyen meglepő-- szereti.

Ő tudja, melyik fűféléket eszi, én pedig tiszta helyen engedem "legelni".

Ha nálatok nem lesz műtrágyákkal, vegyszerekkel teleszórva a fű, miért ne?

2021. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Én azt olvastan a netem még pár hónapja, hogy azért eszik füvet, mert ég a gyomra szóval a 2.válaszolónak is igaza van nagy mértékben !
2021. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2021. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
A forgalmas helyen lévő fű nem jó! Komoly fertőzéseket, vírusokat és baktériumokat szedhet össze, elég bele gondolni, kutyaszartól kezdve az autók füstjén át bármi lehet a füvön. "Legeltetni" forgalom mentes helyen ajánlott.
2021. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Akkor legel a kutya, ha sok a sava ... sok sava a tul tartalmas kajatol van (magas feherje tertelom) ... nekem a dokim azt mondta ne hagyjam legelni. Inkabb odafigyelek, hogy mivel etetem!!!
2021. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
tertelom=tartalom :)
2021. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

7-8+


Doki nem csak azt mondta, hogy ne hagyjam legelni ... azt is javasolta, hogy agyjak neki haztartasi kekszet. Mukodott!!!

2021. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
agyjak=adjak :)))
2021. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!