Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Hogy zajlott az...

Kutyások! Hogy zajlott az első nap, mikor hozzátok került a kutyus?

Figyelt kérdés
Hamarosan kutyám (Kölyök) lesz és szeretnék felkészülni rá.
2010. aug. 19. 11:07
 1/10 anonim válasza:
100%

hát nekem végigaludta az utat az ölemben, egyszer felébredt, elkezdett sírni, akkor megálltunk, ivott egy adagot, pisilt, és aludt tovább.


otthon felfedezte a kertet, majd az udvar közepén megint elaludt.


este bepisilt, bekakilt, ahogy várható. 7 hetes berni pásztor volt.

2010. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi délután hoztuk el, aztán mire hazaértünk vele, már este volt. Első nap nem csinált semmit, csak aludt az egyik sarokban és nem volt vele gond éjszaka sem, meg sem szólalt, de készülj fel rá, hogy a legtöbb kiskutyánál ez nem így van, lehetséges, hogy az első napokban végignyüszíti az éjszakákat. Aztán másnap sokat játszottam és foglalkoztam vele és délutánra már úgy érezte magát mintha mindig is itt lakott volna. :)
2010. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem mivel több van, csak az egyiket mesélem el. Lovasszekéren hazahoztam, elaludt a széna között, másnap mánis ment terelgetni a kacsákat!!!!


Cifra Puli kan, 3 éves

2010. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehezen! Ha már egy percre kint hagytuk, ugatott, kaparta az ajtót. Az éjszaka is ilyen volt. Szinte megállás nélkül nyomta. Hajnal 3ig bírtuk, akkor kimentünk, álombasímogattuk, és aludt reggel 8ig. Csak mi nem bírtunk visszaaludni!:) Utána még két éjszaka/nappal ilyen volt, de megszokta. Nappal igyekeztünk minél több időt tölteni vele. Játszottunk, elvittük sétálni. Aztán megszokta az új helyét. Figyeltünk rá, hogy mindene meglegyen. Jó kaja, víz, házikó, meg az alom törölközőjét is elhoztuk, azon rajta volt az anyja szaga. De most már semmi gond nics vele!
2010. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Hazahoztam (bkv-n, pokrócban, gyakorlatilag tenyérben:D) letettem a fekhelyére, amit jó előre megvettem neki (életében először és utoljára volt akkor benne:D)

Aludt egy kicsit, felkelt, odament a szőnyegre, és lepisilte:) Éjjel picit sírdogált, felkeltem hozzá, megsimogattam, és aludt tovább. Aztán másnap útjára engedtem, hogy felfedezze a lakást:)

2010. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon gyorsan történt minden:

hazavottem,szóltam az otthoniaknak,hogy vigyázzanak rá,elmentem a boltba neki kajáért,hazamentem,megetettem és utána néztem ahogy szépen alszik.Ha felálltam mellőle felkelt és nyüszíteni kezdett.3 éjszakát végig nyüszített,utána megszokta és csendesen aludt.Mostanában éjszaka őrzi a házat és ugat :D

2010. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazaértünk, leültem a földre, letettem. Engedtem, hogy fefedezze hol van, nem játszottunk, nem abalygattam, megvártam míg közeledik. Mikor közel jött, megsimiztem, játszottam vele. Az első pár napban nem nyomultam, minden kezdeményezést ráhagytam. Az első otthoni etetésnél meg akartam tanítani leülni a tányér előtt, de nem kellett, mert ahogy meghallotta a táp zörgését a kis tálban, már ült is. Akitől vettem (nem tenyésztő volt, de viszonylag gondos szaporító) már megtanította neki, hogy ülni kell.


Az első pár éjszaka velem aludt, nem az ágyban, hanem elkülönítettem neki egy helyet a közelemben, ahova oda tudtam lógatni a kezem. Aztán a harmadik napon kezdtük csak a kiszoktatást.


Jajj de szép napok voltak, a sok pisi meg kaki mosástól eltekintve :)

2010. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Délután vittük haza. Az utat végig aludta. Estére hazaértünk, volt egy pokróca az alomból arra fektettük rá. Éjszaka nyüszített én megsimogattam, erre rögtön elaludt. Másnap hajnali hatkor ébresztett a nyüszítéssel. Aztán játszottam vele, evett, aludt, ismét játék, evés, alvás. Pár napig így ment aztán egyre kevesebb alvás és egyre több játék.

11 hetes német juhász volt, most 5 hónapos.

2010. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a kutyusunkat az utcán találtuk :) Kb másfél hónapos lehetett :)Január vagy február volt [nem emlékszem], sok hóval

Hazavittük, betettük a garázsba, simogattam, szeretgettem. Aztán el kellett mennünk. Hazajöttünk, a házunk előtt a hóban tappancsnyomok voltak. Gondoltuk, elment a kiskutyánk [lyukacsos kerítésünk volt, de azóta becsináltuk, bár most meg már át tudja ugrani a kerítést].

Aztán benéztünk a garázsba, hát ott volt a kis aranyos! 8) Biztos csak körülnézett....

De nem sírt sohasem, nagyon jó kis kutyus, a mai napig :D

Idén október-december körül [legalábbis szerintem] lesz 6 éves!

Nagyon szeretem, nagyon jó kutya =)

2010. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggel elmentünk megnézni, ő kb ránk se hederített csak amikor egy dobozban beraktuk a kocsiba. Egész úton azon volt hogy ki tudjon nézni az ablakon. xD Aztán otthon rögtön felfedezett mindent, de hátra nem mert menni, mert a másik kutya ugatta a kennelben (de aztán jóba lettek). Játszottunk, meg adtam neki enni. Este bezártam a hátsó épületbe ahol az állatok dolgai vannak, mert még nem volt kész a kennelje. Éjszaka nem sírt, nem volt semmi baj. Úgyhogy nekünk nem volt nagy szám.
2010. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!