Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszíven viselkedik más...

Agresszíven viselkedik más kutyákkal, mit csinálhatok?

Figyelt kérdés
Bővebben: kölyök korában menhelyről hozott már fél éves kutyánk sétáltatás közben amint meglát egy másik kutyát egyből lefekszik a földre (bizonytalan?fél?támad?),majd amikor közelebb ér a másik kutya általában jól elvan vele, normálisan viselkedik vele, de elfele menet elkezd ugatni ugrálni kifordul magából mintha megse hallana vagy ott se lennék. Ugyan ez a szitu ha nem találkozik a másik kutyával. Először lefekszik majd mikor elfele megy a masik kutya egyől elkezdi ugatni*megbolondul*. Hogyan kezeljem ezeket a szituációkat? Okos szófogadó kutya lenne, a sétáltatás is kezd alakulni viszonylag szépen megy már mellettem. Lakásban a szabályokat tiszteletben tartja, úgy gondolom alfa ként funkcionálok az olvasatában, mégis mikor más kutyákkal találkozik totál elveszti a kontrollt persze én is.... Kutyafuttatóba néhányszor más kutyával jól elszaladgált, eljátszott. Mit javasoltok? Tervezem olyan kutyafuttatóba vinni ahol sok kutya 🐶 is van hátha jó hatással lenne rá. A leírt szitut hogy birom a legjobban lereagálni? Mi tévő legyek?

2021. márc. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem agresszív viselkedés. Egyszerűen túlpörög az izgatottságtól és nem tudja hogyan vezesse le az energiáit.
2021. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy kijavitottál, a kérdés továbbra is adott átfogalmazva: Hogyan érhetem el hogy ne pörögjön túl? Ne izgassa ennyire fel magát ha más kutyával találkozik?
2021. márc. 19. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyafuttató ebben az esetben nem jó ötlet, pont azt tanulja meg, hogy a kutyákkal nem kell közömbösnek lenni.

A "figyelsz" parancsot tanítsd meg neki, illetve nyilván használhatsz bármilyen parancsot, a lényeg, hogy ekkor rád figyeljen. Először otthon, nyugodt körülmények között kezd el, sok jutalommal. Ha már megy, akkor egyre több zavaró körülményt elkezdhetsz bevezetni: üres utca, később emberek, állatok, végül más kutyák. Ha jól csinálod, azért fog működni, mert megtanulja, hogy ilyenkor is rád kell fókuszálnia, illetve mivel feladatban van, nem is fog a többi kutyára figyelni.

Én klikkérrel tanítottam meg az én kutyámnak, nekünk bevált közömbösítésként.

2021. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, annyival még kiegészíteném, ha már viszonylag jól megy a "figyelsz" vezényszó, akkor vidd nyugodtan kutyafuttatóba, hogy ott is tudjátok gyakorolni. Viszont ehhez fontosak a kontrollált körülmények, és tapasztalataim szerint a többi gazda - ha csak nem ismerősök - nem igazán szokott a helyzet magaslatán lenni, és sz.rik arra, ha a másik gazda gyakorolni akar a kutyájával. Áthidaló megoldásként futtató mellett is tudsz gyakorolni, illetve ha már tényleg leszokott a túlpörgésről, akkor nyilván mehet a futtató, de én addig, amíg ez nem oldódott meg, vagy legalábbis nem tudod már jól kontrollálni, mindenképp kerülném a futtatókat.
2021. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. márc. 19. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Vidd mozogni kocogni. Jolnevekt a kutyad,csak jatszani akar. Agresszivitasnak jelet nem mutatja a leirtak alapjan!!!!


Km hisnya van! Tessek mozgatni szabadon futni hagyni!!

2021. márc. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!