Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rossz helyről jön a kiskuty...

Ha rossz helyről jön a kiskutya, hogyan fogjak hozzá az etetéshez?

Figyelt kérdés

Valami olcsó bolti noname tápot tejbe áztatva kapnak a kiskutyák. Természetesen hasmenéses mind.

Arra gondoltam, hogy a féreghajtó mellett főtt csirkemell-főtt rizs-főtt sárgarépa kombót adnék kb egy hétig, hogy rendeződjön a kis gyomra. De utána hogy szoktatok át tápra? Ha hirtelen váltok ugyanúgy hasmenése lesz, keverni meg úgy tudom nem szabad a főtt kaját táppal.

Esetleg elkerülve a dupla hasmenést, egyből tápra váltok, ahogy elhozom, akkor nem lesz még egy váltás, még egy hasmenés. De ez még drasztikusnak tűnik.

Esetleg ugyanolyan olcsó táp, de tej nélkül és arról váltsak fokozatosan egy rendes tápra?

Egyéb ötlet? Ki mit tenne?


2021. márc. 20. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Adj egyből tápot, átesik rajta és kész
Előbb rizses hasfogó, majd táp keverve
Előbb rizses hasfogó, azután táp, keverés nélkül
Adj ugyanolyan olcsó tápot, de tej nélkül, majd fokozatosan válts rendesre
Egyéb
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyánál lehet azonnal váltani a rizses kúra után. Kölyöknél én mondjuk egy fél marékkal kevernék a rizses húshoz pár alkalommal, aztán ha jó a széklete akkor teljesen elhagynám a rizst és maradna a táp. Nem csinálnám hosszú ideig és túlzottan fokozatosan sem, csak szokja a gyomra egy kicsit az új tápot, mégse legyen olyan hirtelen váltás.
2021. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is rossz helyről hoztam. Egyből a tápot kapta. Nem volt hasmenése. Viszont most már, felnőttként rossz evő, csak tápból nem eszik annyit, amennyit kellene, úgyhogy mi már egy ideje főtt rizzsel és némi főtt hússal keverjük a tápot, semmi baja, szóval ha úgy gondolod, nyugodtan keverheted is.
2021. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oh, értem, akkor rizses kombó után mondjuk 3 részletben, vagyis 3 nap alatt hozom be az új tápot.

Köszönöm a válaszokat és a szavazatokat.

2021. márc. 20. 13:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a rizs mellé spenótot raknék nagyon jó a hasmenésre
2021. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!