Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd utcán kiszaladt...

Szomszéd utcán kiszaladt kapunyitáskor a pásztorkutya, és megmart 1 yorkiet sétáltatás közben. 3 centin kellett varrni. Mit tehet a sérülést elszenvedett?

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 14:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%
A sérülést elszenvedett kutya? Hát például nyalogatja a sebeit, csóválja a farkát, vagy ilyesmi.
2021. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem is értem hogy valaki minek tart olyan kutyát amit nem tud kezelni/nevelni. Főleg egy pásztor kutyát...
2021. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12

Mert 30 az IQ-ja

2021. márc. 20. 17:15
 14/28 A kérdező kommentje:

Persze ez bárkivel megeshet, de akkor is, nem szabad szabadon tartani veszélyes kutyát ki be állásnál...


Főleg hogy még kölyök, de ló méretű már most

2021. márc. 20. 17:23
 15/28 anonim ***** válasza:
68%

A polgári törvénykönyv alapján a kutya tartójának kell megtéríteni a kárt, ebben az esetben az állatorvosi költségeket. Ezt peres eljárás után akár be is hajthatják rajta. Ha nem lehet megbeszélni a gazdával, akkor első körben felszólító levél, majd fizetési meghagyás. Ha ennek ellentmond, akkor automatikusan perré alakul.


Ha nem megfelelően tartja a kutyát (és ha ki tudott szökni, akkor ez vélelmezhető), akkor a jegyzőhöz illetve járási hivatalhoz lehet fordulni.


[link]

2021. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#16

nem én vagyok a történetben szereplő, de elzavarhat mezei ember is, vagy egyszerűen nem nyit ajtót, ebben nincsen semmi különlegesség


viszont a hivatalos út az már más tészta....


(amúgy nem tudom mit vannak úgy emberek oda a pitbullért, amit most felhoztál... én nem akarom leszólni a pitybult, mint fajtát, de szinte bármelyik középnagy méretű kan kutya lerendez bármilyen pitbullt, németjuhásztól kezdve a kuvaszon át a rottweileren keresztül a dogokig, a pásztorkutyákról nem is beszélve...

egy középnagy méretű rottweiler minden túlzás nélkül mp-ek alatt kicsinál egy pitbullt, nyugodtan keress utána, ha nem hiszed)

2021. márc. 20. 18:14
 17/28 A kérdező kommentje:

#17


látom szépen törlik a troll kommentjeidet...


mérget vehetsz rá, hogy a tiédet is... semmit nem számít az izomnövelő a kaukázusival szemben...


körülbelül... adhatsz bármilyen izomnövelőt egy 60 kg-os embernek, sosem fogja megközelíteni egy sportos 120 kg-os ember erejét

2021. márc. 20. 18:19
 18/28 anonim ***** válasza:
8%

Kamu a tortenet! Pasztorkutyak nem harcolnak vadul, csak a dominanciajukat fitogtatjak. Pasztor kutya nem harci eb ... az osszecsapasok nagy altalanossagban ver nelkul zajlodnak.


Masfelol pedig ... nem mindig az a hibas kutya, aki vegul is serulest okozott. Ha a szegeny porul jar kutya viselkedese, vagy a balfasz gazdajanak a viselkedese miatt tortentek a dolgok, akkor nem kell a nagykutyat hibaztatni, csak tette a dolgat.


Tudom nem lesz szimpatikus a valaszom ... de ez nem valtoztat a lenyegen :)

2021. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#20

nincs igazad, buta vagy

2021. márc. 20. 18:38
 20/28 anonim ***** válasza:
7%
21 ... szerintem ezt nem dontod el :)))
2021. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!