Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházba milyen kutyát...

Társasházba milyen kutyát ajánlotok, ami nem beteges?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát és sajnos panelban élek, viszont vannak direkt szoba-cirkálók.

Olyat szeretnék ami elvan napi 10 órát egyedül (8óra munka és 1-1 óra utazás).

Régóta szívem vágya egy kutyus. Elég régóta egyedül is élek és jó lenne társaság, motiváció, felelősségvállalás, egy kis életért. Francia bulldogot néztem ki, de szegény fullad, és egyéb dolgok és utálom, ha egy állat szenved.

Fontos szempont, hogy ne ugasson, mert itt vékonykák a falak, mint minden panelban. Bírja az egyedüllétet erre a napi 10 órára, és lehet neki egy szinten adni házi kosztot(pl rizst husival, bulgur, pörkölt, levesek, pl heti max 1x, tészta és krumpli nélkül).

Azért kérdezem itt, mert más a tapasztalat és megint más ezek a szaklapok irományai...

Mi az amit feltétlenül kerüljem, illetve melyiket ajánljátok. Előnyei és hátrányai egyaránt érdekelnének.

Köszönöm szépen, ha válaszoltok amire csak tudtok. Köszönöm szépen!



2021. márc. 23. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Robot kutya
2021. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Én azt mondom, egy macska sokkal jobb lenne számodra. Kutyát lakásban annak érdemes tartania, aki hazatud ugrani nap közben levinni sétáltatni, vagy nyugger.


Számítsd bele a napi rutinodba, mert húzós 1 órás utazásod van, hogy reggel 1.5 órával korábban kell kelned, mert kutyát kell sétáltatnod.

2021. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de feltettem egy kérdést. Ha az életstílusomhoz, életmódomhoz nincs illő kutya, akkor természetesen nem lesz kutyám! Lényeg, hogy beteges ne legyen, és min általában a csendes legyen, mert a szomszédság ezt várja el. Nagyobb mozgásigény nem gond, csak sokat kell utaznom a munkahelyemre, sajnos, de hazaértem utána tudok foglalkozni vele.
2021. márc. 23. 16:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Szeretem a cicákat, de csak igy a másét, dédelgetni. Nem illik hozzám a cica.
2021. márc. 23. 16:58
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

10 ora egyedullet hatareset, meg pont belefer, de ez azt jelenti, hogy amint hazaersz, rogton vinned is kell setalni, illetve reggel munka elott erdemesebb egy nagyobb setat beiktatni, hogy nyugton legyen napkozben, ha igenyli.

Igazabol ha annyira nincs kedvenc fajtad, akkor en eloszor korulneznek menhelyeken. Ha nem tudsz kivenni szabit, akkor jobb is, ha esetleg egy idosebb kolyokben (7 honaptol felfele), vagy felnott kutyaban gondolkozol, mert kolykoket necces rogton belevagni a 10 oras egyedulletbe.

2021. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vennék ki 1 vagy 2 hét szabadságot attól függően mennyi időre van a szoktatáshoz szükség.
2021. márc. 23. 17:21
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Menhelyen nézz szét, fajtatisztát nem kapsz, ha ezt a házi kosztos részt előadod bármelyik tenyésztőnek, némelyik mentettnek viszont vasból van a gyomra kb. főleg, ha az utcáról szedték össze. (mielőtt bárki megkövezne, nyilván nem támogatom, hogy a kutyát nem neki való dolgokkal etesse a kérdező, de egy mentett ex utcakutyának valószínűleg nem kell extra prémium speciális táp)

Mentett kutyák jelentős része már attól boldog, ha kikerül a kennelből, és valaki szereti. Viszont egy mentett kutya melós lehet az előélete miatt. Ha ez nem baj, egy mentett fiatal felnőtt kutya ideális lehet, még jól formálható, vagy egy idősebb, aki már lenyugodott, nem pörög, kevesebb mozgással is boldog, és már csak a "nyugdíjas" éveit kellene megszépíteni.

2021. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Hazi koszt sem ordogtol valo, de baromira oda kell figyelni.

Mondjuk en akkor mar inkabb barfoznek, nekem az szimpatikusabb, es szerintem jobb is a kutyanak.

Porkolt, zsiros, sos, fuszeres kaja, fott csirkecsont, maradek nem mehet, es ne keverd akkor a tapos etetessel sem. Vagy hazi, vagy tap.

2021. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Nincs bajom a házi koszttal, csak nem úgy van, ahogy a kérdező itt leírta. :-)
2021. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem gond az sem, ha nem lehet neki házit adni, vagy az se ha külön kell neki főzni, ez hozzá tartozik a felelőségvállaláshoz és a gondoskodáshoz. Ugye ezt tanulnom kell, nagyon régen volt kutyám, annak külön raktuk össze a kis menüjét mindennap. Csak az kinti kutya volt teljesen. Ez benti lenne.
2021. márc. 23. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!