Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, mi legyen?

Mit tegyek, mi legyen?

Figyelt kérdés
lessz 2 német juhász kutyusunk , és nem tudjuk hogy mikor vegyük meg szeptemberbe vagy pedig tavasszal ? anya nem akarja szeptemberbe mert h a kertbe ne fázzanak télen .. meg h nem fog mindenki kimenni télen jáccani velük .. apa meg szeptemberbe szeretné megvenni h tavaszra megnöljenek .. szerintetek mikor vegyünk meg öket ? : )
2010. aug. 19. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tavasszal. Míg kicsik nem jó nekik kint lenni egyedül sokat, és tavasszal biztos többet mennétek ki játszani velük.Aztán jön a nyári vakació, ha sulis vagy, és akkor sokat tudsz velük foglakozni.
2010. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem ahogy vége a télnek rokton hozzátok es akkor a kovetkezo télre már eléggé megerosodnek.a tél már mindjárt itt van es ha kicsin akarjátok hozni mondjuk szeptemberben akk telig 4 honaposak lesznek ha mondjuk marciusban akk mar 8 honaposak lesznek télen.tekát szerintem tavaszal vegyetek kutyust.
2010. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a segitségeteket : ) aranyossak vagytok : )

én is ugy gondoltam , hogy majd tavasszal .. mert most megyek középsuliba és nyári szünet majd jol jön a tanitásukhoz .. igazából ordas német juhászt szeretnénk .. sztem azok nagyon gyönyörüek .. vagy pedig ó németjuhászt (hosszuszörü) szombathelyen lakunk .. szerintetek sokan tenyésztenek ordas németjuhászt?

2010. aug. 19. 17:17
 4/16 anonim ***** válasza:

Ugye nbem te vagy az,aki örző védő kutyát akar,2db-t tenyésztésre?

Remélem nem...


Egyébként nagyon sok ordas kutya van itthon.

De befogadhatsz is fajtamentőktől,akkor akár szeptemberben.

2010. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem most ősszel. Minél korábban kerül a családhoz, annál jobb. Kiskorában könnyebb tanítani.

Nekünk novemberbe kellett elaltatni a német juhász kutyánkat.Csípőizület betegsége volt, ami sajnos nagyon elterjedt ennél a fajtánál.Szörnyű volt...3 hónapig kezeltük, segítettük stb. Már a végén magaalá csinált stb, járni se tudott, húzta maga után a hátulját. Aztán jobbnak láttuk, ha elalszik, így legalább nem szenved többet.Kergeti a sok macskát a vadászmezőkön odafennn:(((

Na szóval visszatéve..Mi kissé veszélyesebb környéken élünk, ezért muszáj volt gyorsan kutyát szerezni, pont télen..Decemberben sikerült találni egy akita-rottweiler keverék kutyust. Hát szegényt megpróbáltuk a kisfészerbe betenni, melegvizes palackkal,sok takaróval stb., de mindig kiszökött, beakart jönni :D Aztán végül be lett engedve.Nagyon jól viselkedett, néhányszor megjelölte a lakást belül, de szobatiszta a kezdetektől fogva...:))))Nem is kellett ránevelni.

2010. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
jajj de várj, ugyanazt a kutyát akarod vagy most, vagy tavasszal?? Akkor inkabb most.
2010. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért érdekelne, hogy a tavaszi kiskutya a következő télen sem komoly felnőtt még. Ahogy írod, senki nem akar télen kimenni játszani velük. Akkor nyáron édes élet, télen meg csak etetés?Vagy ellesznek egymással jól?

Nem ajánlom az ordast nektek.

2010. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:

Akkor vegyétek meg, amikor találtok egy megfelelő tenyésztőnél egészséges, betegségekre szűrt szülőktől, törzskönyvvel, szerződéssel eladó kölyköt. Az ilyenek nem időre jönnek. Lehet, hogy karácsonykor lesznek elhozhatóak.

A németjuhásznak elég nagy bundája van, semmi baja nem lesz kinn télen.

2010. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
miért nem ajánlod az ordast ? hát télen apukám megy ki etetni nyáron meg papa eteti öket .. mert ez egy erdö mellett van ahova már betörtek .. és most azért kellenek kutyusok h örizzék a kertet meg minden .. de együtt lenének mindig reggeltöl estig .. és télen tele lenne szénával a kutyaházuk.
2010. aug. 19. 18:24
 10/16 anonim ***** válasza:

A német juhász nem arra való, hogy valamilyen telken őrizzen magában. Arra vannak megfelelő fajták. Ráadásul az ordasok úgynevezett munkavonalakból születnek. Rájuk jellemző az emberközpontúság, az igény, hogy le legyenek terhelve agyilag, fizikailag.Ha ez nincs meg, majd kitalál magának elfoglaltságot,olyat, aminek nem biztos, hogy örülnétek. Két kutya együtt hatványozottan fog működni.

Ne vedd kioktatásnak, de annyira téves az nj-k megítélése, hogy házőrzők. Aztán szaporodnak az elveszett, kidobott kutyák, mert besokallnak a gazdák , hogy a kutya nem úgy működik, ahogy kellene szerintük.

2010. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!