Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hívták ezt a szibériai...

Hogyan hívták ezt a szibériai huskyt?

Figyelt kérdés

Egyszer régen volt valami betegség és egy csapat husky szállitotta el a gyógyszert...ez lényegtelen...a falkavezér kutya nevére vok kiváncsi!!!!!

valami Valdo vagy mi?????


2010. aug. 19. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem egy rajzfilmre gondolsz? Én nekem ez ugrott be róla. Az a címe, hogy Balto és szánhúzó kutyákról szól, aminek nagy része a husky.
2010. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom csak hogy az egyik ismerősömnek Baltónak hívták a kutyáját.
2010. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen. Balto volt. Nagyon szeretem azt a filmet.
2010. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

igen!Balto...

én is szeretem!

meg van valami olyan film,amikor két kis golden retriver felmegy egy gépre,majd befagyiznak,elrepülnek siberiába asszem,és ott meg van egy kis gyerek aki versenyezni akar...

meg is nyerik a versenyt,meg kimentik az ellenfél kutyáit...

annak a filmnek mi a cime?

2010. aug. 19. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Cézár!! :D (eszembe jutott) :)
2010. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Balto amesében is meg igaziból is!
2010. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nagy tévedés!!

igen, a rajzfilmben egy félig farkas, félig (talán) husky kutya a főhős, és őt Baltonak hívják.

viszont az igazából a munka nagy részét egy 1915 ben született husky végezte el, akit Togonak hívták. Leonard Seppala kennelében született. Felnőtt korában is csak 22 kilót nyomott, de ahogy múltak az évek, ereje, gyorsasága és kitartása miatt mindenki megismerte Alaszkában, és legendássá vált. Ő nyerte el a "világ legnagyobb távolságot megtett kutyája" címet vezérkutyai évei alatt, ugyanis Seppala számításai alapján több mint 8000 km t tett meg. 1925ben Seppala Rá osztotta a vezérposztot a Szérum Futamban. Gazdája szerint ekkor dolgozott a legjobban és legkeményebben egész élete során. Ez volt az utolsó futása, mivel már idős volt, és 547 km t tett meg a szérum érdekében. Maradandó egészségkárosodást szenvedett.

Balto csak a Seppala által hátrahagyott gyengébb csapat váltókutyáinak egyike volt, és Gunnar Kasson használta a szérum Nome ba szállításának utolsó, 80 km es szakaszán. De a riportereknek annyira megtetszett Balto nevének "romantikus csengése", hogy egyszerűen nekiadták Togo vezérkutya-rekordját, és Balto nevét hozták nyilvánosságra, mint "a legnagyobb versenyző vezérkutya Alaszkában".

ezért viseli a Central Parkban állított szobor Balto nevét Togoé helyett...

forrás: "a kutya" magazin, 2010 február

2010. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
86%

Az igazság az, hogy nem Balto volt a vezérkutya, hanem Togo.

De Balto egy elég csúnyácska husky volt, Balto meg akkoriban jobban tetszett az embereknek, így az újságírók ők kiáltották ki vezérnek, fotózták le. Még szobrot is állítottak neki a new-yorki Central Parkban.

Endurance, Fidelity, Intelligence (Kitartás, Hűség, Értelem)Ez a felirata.

[link]


Seppala így nyilatkozott a dologról:

"Ami leginkább bánt az az, hogy Balto, az a semmirekellő kutya kapta meg az elismerést, azért amit az én Togo-m érdemeiért. És így Balto lett a legjobb szánhúzó kutya Alaszkában, anélkül, hogy egy versenyen akár részt vett volna. Tudom, mert én neveltem fel mindkettőt, Togo-t és Balto-t is."

Balto: [link]

Togo: [link]

A híres szérum-futamban nem egyetlen csapat vett részt, Seppala indult, megtett 525 km-t, hogy felvegye a gyógyszereket egy feléjük tartó szántól és leadja a másik szánnak, ami 250 km után megérkezett Nomeba a diftéria járvány elleni vakcinával. Ennek az utóbbi csapatnak a vezérkutyája volt Balto.

A futam emlékére ma is meinden évben megrendezik az Iditarod versenyt Anchorage-ből Nomeba. 1112 km. a táv.

2010. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a film, amelyiket másodjára kérdeztél, a Hókölykök (Snow Buddies).
2010. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És a hókölykök cimü filmben hogy hivták a huskit?azt a fekete fehéret

a kiskölök kutyáját?

2010. aug. 24. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!