Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás hajléktalanok?

Kutyás hajléktalanok?

Figyelt kérdés

Sokszor látni, hallani kutyákkal kolduló hajléktalanokról, szerintetek ezek kutyabarát emberek akik társnak fogadják a kutyát vagy pedig csaj a sajnálat keltés miatt használják?

És sokszor hallani az állatvédők körében, hogy "hajléktalanoktól mentett", elgondolkodtam rajta hogy szerencsétlen nyomorult embernek lehet hogy tényleg a kutya az egyetlen társa és elveszik tőle? Persze ha beteg és nem tud gondoskodni róla akkor egyértelmű hogy segítség kell, de lehet hogy ha szerényen is, de eléldegélnének együtt. És vannak sokkal rosszabb állapotú kutyák akik mentésre várnak.

De tegyük fel tényleg rossz helyen van a kutya, én akkor se mernék oda lépni egy ilyen hajléktalanhoz hogy "bocsi de add ide a kutyák", nem veszélyes, meg hát ha tényleg az öve a kutya milyen alapon kérem el tőle?

Vagy hogy megy ez? Mit gondoltok erről?


2010. aug. 19. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a közeli erdőben volt egy hajléktalan sátortábor, ahol egyre több lett a kutya. A vége az lett, hogy a biciklizők védelmében (mindenkit megtámadott ez a kutyafalka) szóltak a sintértelepre és azok befogták az oltatlan, veszélyes kutyákat.
2010. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ezek a kutyák éhesek, támadnak, főleg ha többen vannak. És semmiféle oltást nem kapnak, soha! Veszettek is lehetnek.
2010. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nézd sok hajléktalan tényleg szereti a kutyát és gondoskodik róla,de ebbőúl kevés van.

Sőt én ismerek olyan hajléktalant is,akinek ivartalanított kutyája van,egy állatvédő szervezet ivartalanította neki.



A legtöbb folyamatosan lehoz tőle almot,aztán azzal koldul,vagy pénzért adja őket.

A kutyával koldulás amúgy is divat,sajnos utcazenészeknél is.


Aztán van az aki egy erdőben lakik és a kutyák,több is,egész nap,egész éveben ki vannak kötve egy x méteres láncra,házuk van valami úgy ahogy,azok is szaporodnak egymás között,illtve arra vannak,hogy ugassank,és jelezzék ha jön vki.


Meg van az alkesz hajléktalan,aki veri a kutyát,ordít vele,szegény fél tőle,na ilyen is van.


Meg van olyan havonta hoz ki másik kutyát az illatosról.



Sajnos a hajléktalanoknál a legtöbbb kutya semmilyen orvosi ellátást nem kap,szaporodik agyba-főbe,és sajnos sokszor rosszul bánnak velük,az alkohol miatt,pl.részegen.


Nyilván sokan rosszul tartanak rajtuk kívül is kutyát,de most ha lemész vidékre Józsi bától hogy kéred el a láncon tartott kutyáját,akit évente jó esteben 1x lát orvos?

Sehogy sajnos..Ott ez a normális.


Hajléktalantól könnyű elvenni,ellopni,elkérni,megvenni,van hogy egy kis piáért is odaadja.Vagy pár jó szúért és ha elmagyarázod,hogy jobb lesz a kutyának.


Ha olyan a hajléktalan,nem alkesz,a kutyának van búvóhelye szerintem nincs rossz helye nála,de ehhez az is kéne,hogy valamilyen segítséggel ivartalanítsák a hajléktalanos kutyákat ,ill. évenet egyszer orvos nézze meg őket.

2010. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 riita. ***** válasza:
73%

Sajnos ezt nem igen lehet megmondani,de elmesélek egy kis történetet,ami nemrég történt:

A mi kis városunkban élt egy szakálas idős hajléktalan bácsi a kutyájával,ha lehet ezt mondani mindenki szerette a maga módján a bácsit,bár otthont senki sem biztositott neki.Mi is adtunk neki ételt meg meleg ruhát meg sok mindenki a városban.Neki volt egy kutyusa,egy fekete kis keverék mindenhova ment a bácsival.Egy nap a bácsi (a hajléktalan) elhunyt.

A temetésén ott volt a város 80%-a.

És mikor 1 hét múlva mentem ki a temetőbe az elhunyt mamám sírjához a temető szélén (ahova eltemettéd a bácsit) ott láttam a fekete kiskutyát sírni!!

Oda mentem óvatosan vagyis inkább közeledtem hozzá,és a kutyus megse mozdult a sírkő melől.,beszéltem és legugoltam a kutyushoz meg vettem elő kiflit odaadtam neki..és a kutyát nem lehet onnan elcsalni,egész éjszaka ott alszik.

Szerintem mostmár elvitték onnan,de őt sírt a hajléktalan gazdája felett,szó szerint belebetegedett.


Gondoltam elmesélem ezt a számomra nagyon szomorú történetet.Nem sok kutya tenné ezt.

És elhihetitek,hogy ez a bácsi nem etette őt minőségi táppal,nem volt 100 játéka,még tálja se volt,se póráza SEMMIJÜK sem volt,csak egymásnak voltak és mégis ennyire egymáshoz nőttek.Borzasztóan sajnáltam a kutyust.


De biztos van olyan aki csak sajnálat miatt fogad be egy kutyát..de ezt szerintem nem igen lehet megállapítani..és ha egy kutya éhezik akkor azért veszik gondolom el a hajléktalantól..és ezt nem a járókelők teszik hanem az állatvédők akiknek megvan a joguk,hogyha a kutya tényleg olyan helyzetben van,hogy elvegyék a gazdájától.Főleg,hogy ezek a kutyák álltalában nincsenek veszetség ellen beoltva így veszélyesek a környetben lévő emberekre.

2010. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Èn a multhéten találkoztam egy hajléktallannal akihez a kutyám futott oda. Büdös volt és ilyesztö, de a kutyám nem ugatta meg( pedig elég ugatós) A hajléktalanaki be volt rúgva és sírva mesélte el gyermekkorát amit kutyákkal töltött el. Nagyon megahtó volt. még a kutya is érezte a rokonszenvét.

Ha meg ha azt vesszük.

magányosak, nics kihez szólniuk, A kutya pedig egy hüséges társ aki akkor is melletük marad amikor már mindenki ( akármilyen okból is) hátat forított nekik.

Èn azon a véleményen vagyok hogy ha a kutya állapota jó és meg van nevelve akkor maradjon.

de a kutya mit szeretne valójában, neki milyen érzései lehtnek? Mert ha a gazdi nem jó "falkavezér" meg is szökhetne. Üdv

2010. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
aktit én ismerek kutyával, az szereti a kutyáját, csak sajnos hagyja elleni is, mondjuk elajándékozta a kölyköket, ha jól tudom...viszont előbb ad a kutyának enni, mint ahogy ő eszik, saját szememmel láttam...
2010. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Èn vagyok a 20:41-es


Azt meg elis felejtettem írni,hogy az emberek is ám harapósak sokszor. A kutya nekik védelemként is szolgál, mert ök mindennek ki vannak téve az utcán.

2010. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

20:38- nem Vörösvári történet ez véletlenül?

köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. aug. 19. 20:46
 9/13 riita. ***** válasza:
Nem.ez csongrádi történet volt.
2010. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vörösváron volt egy pont ilyen eset. A szívem szakadt meg.
2010. aug. 19. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!