Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom miért nem akar...

A kutyusom miért nem akar sétálni?

Figyelt kérdés
Amikor rátettük a pórázt és a hámot akkor leakarta szedni de egy pár perc mondjuk úgy, hogy megszokta, de nem akart sétálni. Ült le, feküdt le. Nem vittem messzire tényleg, de folyton ült le és meg se akart mozdulni kellett huzzam mint egy szankot es akkor bicegett utanam ha erősen tartottam, de ha lazabbra engedtem rogton leult. Amikor jottuk vissza 2-3x 1-2 percig jott normalisan es nem volt baj, de aztan megint leult es en huztam. Amikor visszaertunk az udvarhoz akkor mar egyaltalan nem volt baj, otthon rendesen sétált, sőt. Kint az utcán miért nem akart és amikor vittem kifele akkor miert ült le folyton és sirt? Mit tudnek vele csinalni, hogy ne akarjon leulni es nekem huzni kelljen? Szeretnem ha setalni normalisan mellettem:(

2021. márc. 26. 22:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most 4 hónapos?
2021. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen és ahogy én utána olvastam az nem korai, hogy sétálni vigyem.
2021. márc. 27. 09:51
 13/18 A kérdező kommentje:
Helyzet jelentes! Ma is elindultam vele, de meg a kapun se jutottunk ki. O jott oda a porazhoz, nagyon konnyen raadtam, sot latszott rajta, hogy akarja. Amikor elindultunk pedig lefekudt es meg se mozdult. Amikor valahogy elinditottam 1-2 percig setalt tok normalisan aztan lefekudt es tobbet meg se mozdult. Meg a kapun se jutottunk ki a mai nap...
2021. márc. 27. 11:30
 14/18 anonim ***** válasza:

Fura neki a helyzet.

Én pár hónapja hoztam el a harmadik kutyámat rossz helyről, 2 hét után megpróbáltam elvinni sétálni, de csak a szomszédig jutottunk. Nagyon félt, soha nem volt utcán. Minden nap próbáltam vinni, de csak rosszabb lett.

Aztán kitaláltam, hogy elviszem a másik kettővel együtt (a másik kettőt amúgy is együtt szoktam vinni), és lám, így falkában már rendesen sétált. Azóta is hármat viszem egyszerre, egyszer próbáltam az újat külön vinni állatorvoshoz, de kézben kellett vinnem. Ha nincs vele másik kutya, nem hajlandó sétálni.

2021. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolod, hogy vigyem vele a legjobb barátját is? Tegnap jött velünk csak ő nem volt pórázon, csak követett és akkor sem akart jönni.
2021. márc. 27. 12:45
 16/18 anonim ***** válasza:

Y porazzal vidd oket.


[link]


Ilyenen szepen setalnak egyutt a mieink is es az egyik kutyank megtanulta a masik kutyanktol a kezjeleket is.

2021. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt eleinte. Nagyon félt az autóktól és a többi kutyától.

Próbáld nyugodtabb helyre vinni, pl. erdőbe. Megtanulja majd szépen lassan.

2021. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez a póráza és igen szerintem is fél, mert otthon nagyon ügyesen sétál, nincs baja a pórázzal sem a hámmal. Kicsi még és türelmes leszek vele, holnap levisszük apukámmal valahova autóval és ott füves részen ahol nem az van, hogy elhagyom az otthonom hatha elindul. Ha meg 4 honap kell neki amire rendesen tudunk majd setalni azt se banom, csak ne legyen semmi baja es ne fekudjon ilyen szomoru tekintettel, mert a szivem szakad meg.
2021. márc. 27. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!