Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és nyúl összeszoktatása?

Kutya és nyúl összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni!

Nálunk van egy nemsokára 1 éves kistestű kutya, és ha együtt lennének egy szintén közel egy éves nyúllal (még nem tatálkoztak) akkor mennyire viselnék el egymást?

Mire kell figyelni, mit kell csinálni hogy ne egye meg a kutyám a nyulat, stb. Mindenre kíváncsi vagyok! 4-5-6 napot lennének együtt, nem tudjuk őket elválasztani egy percre sem

Segítsetek nekem! Nem csak arra vagyok kíváncsi, amit leírtam, hanem mindenre

Köszönöm előre is!



2021. márc. 27. 11:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
74%
Szia, hát az a baj, hogy pont az a 4-5-6 nap kéne, hogy összeszokjanak. Tapasztalataim szerint nem a nyúl részétől kell tartani, a nyuszik nagyon kíváncsiak, és barátkozósak a kutyussal. Inkább a kutya része kérdéses, a mi kutyánk nagyon jámbor, de amikor találkozott a nyuszival eléggé be volt feszülve, idegesnek tűnt. Most már jóban vannak. A kérdés, hogy nálatok a kutyus mennyire szelíd, kedves más kutyákkal, vagy állatokkal? Először is mindenkepp pár órát csak a ketrecbe legyen a nyúl. A kutyát dicserjetek, ha látszólag nem tamadoan, hanem kíváncsian néz a nyuszira. Először a nyuszit kézben tartva mutassatok meg neki, aztán ha minden rendben kiengedhetitek, de nézzétek folyamatosan a testbeszédeket.
2021. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jajjj az én kutyám még a pókkal is játszott egyszer 😂😂

Nagyon kedves, és okos. Bichon havanese - ről van szó. Szót fogad a NEM - re.

2021. márc. 27. 11:33
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

A nyúl ki fog készülni.

Miért nem lehet ketrecben a nyuszi, amíg összeszoknak?

2021. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Már kapásból ennél több idő kell, hogy összeszokjanak, sok-sok fokozatossággal.

Egyáltalán nem igaz sajnos, amit az egyes ír a nyulakról, ugyanis a nyúl prédaállat lévén képes a stressztől is elpusztulni. Ha ő épp nem az a kíváncsibb fajta nyúl (ami amúgy nem zárja ki a stresszt), akkor akár a kutya jelenléte is elég, hogy belepusztuljon.

Semmiképp nem kéne összeengedni őket elsőre, ugyanis még ha először is nem látszik vészesnek, simán rosszra fordulhat minden kb egy pillanat alatt. Elég egy erőviszony-rendezés, ami kb általános, és általában a nyúl húzza a rövidebbet.

Tudom, miről beszélek, nyulaim, macskáim, kutyám is van.

2021. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ketrecben lenne a nyuszi, egy ideig. Azt nem tudom sajnos mennyire kíváncsi, nem a miénk, csak néha találkozunk, de akkor bújik
2021. márc. 27. 12:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl több mint valószínű ,hogy nagy stressznek lesz kitéve,márcsak a kutya miatt is. Nem hiszem el,hogy nem lehet 5 napig a nyulat egy másik szobában,akár a fürdőben elszállásolni ,mint a kutyát.

A kutya meg ragadozó,a havenese ugyan nem kotorék vagy vadászeb,de ráindulhat a nyúlra semmi perc alatt és megölheti .

Pl . az én kutyámmal kizárt,hogy össze tudnék szoktatni valaha is egy nyulat ,nemhogy 5 nap alatt .

2021. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem tartsd őket távol egymástól.Maradjon a ketrecében a nyuszi inkább hisz úgyis csak pár napról van szó vagy ha van vendég szobátok akkor engedd ki kicsit futkorászni de csukott ajtónál nehogy a kutya bemenjen mert két esélyes a dolog...
2021. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

A nyúl nem kedvencnek való, nem való kutya mellé, macska mellé, kisgyerek mellé stb.

Ez csak kínzás neki, még az emberi közelítés is.

2021. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8: Mivan? :D ...
2021. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
A kutya ragadozó, a nyúl zsákmányállat. Még ha nem is egy vadállat a havanese, a nyúl ezt nem tudja, stresszelni fog. Normális állattartó nem tart egy légtérben ragadozót és zsákmányállatot.
2021. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!